صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

هدايتي: قيمت معقول بدهند مي خرم

عابربانک فوتبال اعلام کرد: «اميدواريم مسئولين محترم ضمن تجديدنظر در اين رابطه و در جهت پيشرفت ورزش کشور راه را براي سرمايه‌گذاران عاشق باز نمايند.» قيمت‌گذاري روي برند دو باشگاه استقلال و پرسپوليس در آستانه بازي‌هاي تيم‌ملي در جام ملت‌هاي آسيا يک دغدغه بزرگ براي اهالي فوتبال به وجود آورده است.

کد خبر: 4248

جام نيوز/ عابربانک فوتبال اعلام کرد: «اميدواريم مسئولين محترم ضمن تجديدنظر در اين رابطه و در جهت پيشرفت ورزش کشور راه را براي سرمايه‌گذاران عاشق باز نمايند.»
قيمت‌گذاري روي برند دو باشگاه استقلال و پرسپوليس در آستانه بازي‌هاي تيم‌ملي در جام ملت‌هاي آسيا يک دغدغه بزرگ براي اهالي فوتبال به وجود آورده است.
حسين هدايتي مالک متمول باشگاه استيل‌آذين که يکي از کانديداهاي خريد سهام باشگاه پرسپوليس بود، روز گذشته در شبکه اجتماعي اينستاگرام نسبت به قيمت‌گذاري سازمان خصوصي‌سازي واکنش نشان داد.
او در صفحه خود نوشت: «پيروزي تيم‌ملي کشور عزيزمان ايران را تبريک عرض مي‌کنم. به حول و قوه الهي و همان‌طور که قول داده بودم، انجام وظيفه خواهم کرد اما در رابطه با تعيين قيمت دو باشگاه پرسپوليس و استقلال، ضمن تشکر از مسئولان مربوطه سؤالاتي مطرح است:
1- با عنايت به نبود قوانين و زيرساخت‌هاي درآمدزايي براي باشگاه‌ها در کشورمان منطق و معيار اين قيمت‌گذاري چيست؟!
2- ميزان واگذاري به بخش خصوصي چقدر است؟
3- 27 درصد سهام در نظر گرفته شده براي پيشکسوتان باشگاه چگونه به ايشان تعلق خواهد گرفت و مبلغ آن از کجا تأمين مي‌شود؟
4- ميزان بدهي واقعي باشگاه چقدر است؟ آيا بدهي‌ها از مبلغ تعيين شده کسر مي‌گردد يا خريداران علاوه بر 290 ميليارد تومان بايستي بدهي را نيز تقبل نمايند؟
5- وزارت محترم اقتصاد و دارايي شرکت‌هايي که سودآور هستند را از طريق مزايده با پيش‌پرداخت 10 تا 20 درصد نقد و الباقي 5 ساله عرضه مي‌کنند، چگونه است که باشگاه‌هاي فوتبال که درآمدزا نيستند، به صورت 40 درصد نقد و الباقي دوساله قيمت‌گذاري شده‌اند؟!
جالب است بدانيد که قيمت يک باشگاه در حد ختافه که در معتبرترين ليگ فوتبال دنيا بازي مي‌کند و فقط از محل حق پخش تلويزيوني بالغ بر 30 ميليون يورو در فصل 2015 درآمد داشته است، تقريباً نصف مبلغ اعلام شده تعيين گرديده است!
البته ما اميدواريم مسئولين محترم ضمن تجديدنظر در اين رابطه و در جهت پيشرفت ورزش کشور راه را براي سرمايه‌گذاران عاشق باز نمايند. ان‌شاءا... ما هم بتوانيم در کشور عزيزمان ايران در زمينه فوتبال فعاليت داشته باشيم.»
اما شنيديم مسئولان سازمان خصوصي‌سازي در واکنش به حرف‌هاي حسين هدايتي اعلام کرده‌اند بدهي‌هاي باشگاه از برند پرسپوليس و استقلال کسر مي‌شود يعني بدهي‌هاي باشگاه‌ها از 290 ميليارد توماني که براي برند اين باشگاه تعيين شده، کسر خواهد شد.
همچنين حسين هدايتي در يک جمع صميمانه گفته بود: «اگر مسئولان وزارت ورزش قيمت معقولي بدهند، من حاضرم سهام پرسپوليس را بخرم.»
با اين حال بهتر نيست شرايطي مهيا شود تا کسي مثل هدايتي که عاشق پرسپوليس است و البته شرايط مالي خوبي براي سر و سامان دادن به اوضاع مالي اين باشگاه دارد، صاحب سهام باشگاه سرخپوش پايتخت شود؟
بي‌شک هدايتي نسبت به برخي مديران که در اين سال‌ها به پرسپوليس آمدند و رفتند، براي مديريت باشگاه ارجحيت دارد چون هم بين هواداران محبوب است، هم خودش علاقه وافري به پرسپوليس دارد و هم نيازمند کمک نهادهاي ديگر نمي‌ماند و شخصاً براي اعتلاي پرسپوليس دست به جيب مي‌شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر