صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

چرا بحرين را شکست داديم؟

کي‌روش در اين ديدار از مسعود شجاعي خواسته بود در فاز هجومي به بازيکنان تيم کمک کند و درحالي که از جناح چپ مهرداد پولادي در حملات شرکت نمي‌کرد، وريا غفوري به‌خوبي از جناح راست در فاز هجومي به تيم کمک مي‌کرد که از نکات خوب بازي ايران در مقابل بحرين بود.

کد خبر: 4225

تيم ملي فوتبال کشورمان روز گذشته (يکشنبه) در نخستين ديدار خود در جام ملت‌هاي آسيا موفق شد با نتيجه دو بر صفر تيم فوتبال بحرين را شکست دهد.
جلال طالبي، سرمربي سابق تيم ملي ايران، در تحليل اين ديدار، در روزنامه شرق نوشت: مسلماً در جام ملت‌هاي آسيا بازي ‌اول هر تيم، حساسيت خاص خود را دارد، به‌خصوص اينکه گفته مي‌شد بحرين بازيکنان خارجي به تيمش اضافه کرده است.
تيم ايران 15 دقيقه اول بازي نسبت به بحرين محتاط‌تر بازي کرد اما بعد از موقعيت گلي که براي دژاگه ايجاد شد، بازي به تعادل رسيد. اگر دژاگه مي‌توانست آن موقعيت را به گل تبديل کند ايران اين توانايي را داشت که گل‌هاي بيشتري را هم به بحرين بزند.
به‌طور کلي بحرين در اين ديدار بدون سازماندهي مقابل ايران حاضر شد. بازيکنان اين تيم در توانايي جسماني و قدرت درگيري مقابل بازيکنان ايران ضعيف بودند. با وجود اينکه بحريني‌ها مالکيت توپ را بيشتر از بازيکنان ايران در اختيار داشتند، اما پاس‌هاي بي‌هدف و عدم طراحي مناسب در حملات باعث شد که نتوانند خطري جدي‌ - به‌جز شوت خوبي که با عکس‌العمل دروازه‌بان کشورمان همراه بود - روي دروازه‌ ايران ايجاد کنند.
ملي‌پوشان ايران توان بردن بحرين را در اين ديدار داشتند و همه بازيکنان وظايف خود را به‌خوبي انجام دادند. به نظرم پيروزي در ديدار ‌اول بسيار حياتي است و استرس را از تيم برنده براي ادامه رقابت‌ها کم مي‌کند. وريا غفوري و مرتضي پورعلي‌گنجي، بازيکنان جديدي که در اين ديدار کارلوس کي‌روش در ترکيب ايران قرار داده، عملکرد قابل قبولي داشتند و با اينکه اولين بازي هميشه استرس زيادي براي بازيکنان به‌همراه دارد، به‌خوبي توانستند به وظايف خود عمل کنند و اگر در ادامه جام به همين روند ادامه دهند به خوبي جاي بازيکناني را که در اين پست‌ها در تيم‌ملي بازي مي‌کردند، پر مي‌کنند.
کي‌روش در اين ديدار از مسعود شجاعي خواسته بود در فاز هجومي به بازيکنان تيم کمک کند و درحالي که از جناح چپ مهرداد پولادي در حملات شرکت نمي‌کرد، وريا غفوري به‌خوبي از جناح راست در فاز هجومي به تيم کمک مي‌کرد که از نکات خوب بازي ايران در مقابل بحرين بود.
روي هم رفته تمام بازيکنان تيم خوب بودند و من عملکرد خط دفاعي تيم که دو بازيکن جديد را در خود مي‌ديد بسيار مثبت ارزيابي مي‌کنم. بحرين حريفي نبود که توانايي به خطر‌ انداختن دروازه‌ تيم ايران را داشته باشد و اگر با همين سيستم بازي کنيم، با اينکه امارات توانسته چهار گل به قطر بزند، در مقابل اين دو تيم هم مشکلي نداريم؛ چون از نظر قدرت جسماني، کار گروهي و تجربه از اين تيم‌ها خيلي بهتر هستيم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر