صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

نظر نماینده فیفا در مورد گرمای اهواز

با توجه به اهمیت موضوع گرما و بحث گرد و غبار هوا در اهواز،مرکز پزشکی سازمان لیگ که متصدی امر سلامت بازیکنان است ،اقدام به استعلام از مسئولین کمیته پزشکی فدراسیون بین المللی فوتبال(فیفا) دراین باره کرده است.

کد خبر: 40086

خبرگزاری ایرنا: پروفسور ایفرایم کرایمر رئیس اورژانس های پزشکی فیفا در این باره گفت: در شرایطی که گرمای مطلق هوا 45 درجه و رطوبت 18درصد باشد، به شرط رعایت شرایط پزشکی مانند نوشیدن آب و داشتن برنامه برای برگزاری مسابقه، بهتر از لغو و یا به تاخیر انداختن مسابقه است.

این مقام مسئول افزود: براین اساس با پزشکان هر دو تیم هماهنگی لازم جهت ارائه برنامه کولینگ بریک یا همان برنامه خنک شدن صورت گیرد که بهترین نحوه آن استفاده از 3 دقیقه تایم استراحت با استفاده از حوله مرطوب، سایه بان و نوشیدنی خنک است.

وی درادامه گفت:فیفا درجلسه 11 سپتامبر در زوریخ این مسئله را بررسی می کند و برای آلودگی و غبارآلود بودن برخی شهرهای دنیا پروتکل تعریف می نماید.

دکتر زهره هراتیان رییس کمیته پزشکی سازمان لیگ برترنیز در این باره گفت: شرایط بازی در اهواز برای سلامت بازیکنان خطرناک است و کمیته پزشکی تمام تلاش خود را برای حفظ سلامت آنان انجام می دهد.

نماینده پزشکی فیفا ادامه داد: فیفا تا زمان اعلام پروتکل خود از ما خواسته تا به کمک ارگانهای مسئول مانند وزارت ورزش و فدراسیون پزشکی ورزشی پروتکل های شرایط خاص را تدوین کنیم.

وی بیان داشت: در زمینه گرد و غبار موجود در استادیوم اهواز این از اختیارات داور بازی بوده است که بسته به شرایط موجود درآنجا دستور توقف یا ادامه بازی را بدهد.حتی در شرایط گرمای غیرقابل تحمل نیز داور اختیار توقف بازی را دارد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر