صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

ریوالدو : در این فصل حداقل یک جام می‌گیریم

ریوالدو باربوزا، هافبک برزیلی تیم فوتبال استقلال برای نخستین بار دقایقی برای تیمش مقابل ملوان بندرانزلی به میدان رفت. این بازیکن درباره نخستین بازی خود، برخورد هواداران و .. صحبت‌هایی را انجام داد که در زیر می‌خوانید:

کد خبر: 40041

خبرگزاری تسنیم: ریوالدو باربوزا، هافبک برزیلی تیم فوتبال استقلال برای نخستین بار دقایقی برای تیمش مقابل ملوان بندرانزلی به میدان رفت. این بازیکن درباره نخستین بازی خود، برخورد هواداران و .. صحبت‌هایی را انجام داد که در زیر می‌خوانید:

* از اولین بازی‌ات برای استقلال بگو.

خوشحالم به مدت 10 دقیقه برای استقلال بازی کردم و خوشحالی من زمانی بیشتر شد که پایان بازی همراه با برد استقلال بود. استقلال در این بازی بدشانس بود. ما می‌توانستیم گل‌های بیشتری به ثمر برسانیم و با اختلاف چهار پنج گل ملوان را شکست دهیم. در مجموع احساس خیلی خوبی به من دست داد و خیلی خوشحالم که اولین بازی‌ام در استقلال را در یک دیدار خانگی انجام دادم.

* بازی روز گذشته را چطور دیدی؟

ما سوار بازی بودیم و توانستیم از موقعیت‌هایی که داشتیم، استفاده کنیم. علاوه بر آن یک بازی هجومی و تماشاگرپسند را به نمایش گذاشتیم و هواداران خوشحال به خانه‌های خود بازگشتند.

* هواداران استقلال از بازی روز گذشته استقبال خوبی کرده بودند. چنین جوی را تجربه کرده بودی؟

زمانی که در سری آ برزیل بازی می‌کردم، چنین جوی را دیده بودم. تجربه بازی در ورزشگاه‌های بزرگ را دارم. برخی از ورزشگاه‌ها در برزیل دارای سه چهار طبقه هستند و مملو از جمعیت می‌شوند. من حتی در ورزشگاهی که فینال جام جهانی 2014 برگزار شد، سابقه بازی کردن دارم. با این وجود، شناختی از استقلال نداشتم و تنها اطلاعاتم این بود که این تیم ریشه‌دار است و مردم ایران به فوتبال علاقه‌مند هستند. دوست داشتم از نزدیک جو استقلال و تماشاگرانش را از نزدیک ببینم. از طریق شما باید این پیغام را بدهم که هنوز نیاز به کار بیشتری داریم تا حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها بیشتر شود.

* برخورد هواداران با تو چطور بود؟

از روزی که وارد ایران شدم، همه با روی باز و مهربانی با من رفتار کردند. مردم ایران میهمان‌نواز هستند و امیدوارم که با بازی‌های خوب بتوانم پاسخ محبت‌‌های آنها را بدهم. فراموش نکنید که سرمایه‌ اصلی فوتبال ایران تماشاگران هستند.

* فکر می‌کنی از چه زمانی بتوانی از ابتدا برای استقلال به میدان بروی؟

این آمادگی را دارم که 70، 80 دقیقه برای استقلال بازی کنم، اما این مسئله برعهده کادر فنی است که بخواهند مرا در ترکیب استقلال بازی بدهند یا خیر. مشکل من در حال حاضر این است که باید از لحاظ کلامی و هماهنگی خودم را با شرایط وقف دهم. من اواخر دوره بدنسازی استقلال و یک هفته به آغاز مسابقات به تیم اضافه شدم و نیاز به زمان دارم تا با شرایطی چون آب‌وهوا، کلام و .. آشنا شوم.

* از حالا می‌توان در مورد عملکرد استقلال در پایان فصل صحبت کرد؟

فوتبال قابل پیش‌بینی نیست، اما دو بازی اول استقلال خوب و هجومی بوده است. استقلال در دوران بدنسازی است و چهار پنج هفته طول می‌کشد که بدن بازیکنان کاملاً آماده شود. با توجه به بازی‌هایی که از استقلال دیدم، می‌توانم بگویم که حداقل یک جام می‌گیریم.

* فکر می‌کردی استقلال چنین جوی داشته باشد؟

فکر نمی‌کردم که استقلال شرایط خوبی داشته باشد. می‌دانستم که استقلال تیم مطرحی در آسیاست و از طریق مدیربرنامه‌هایم اطلاعات بیشتری گرفتم. باید تشکری از مدیربرنامه‌هایم داشته باشم که در این مدت مرا تنها نگذاشت و رهایم نکرد. همچنین باید تشکری از پرویز مظلومی داشته باشم که در این مدت به من کمک کرد. تشکر ویژه‌ای هم از مجید صالح و علی اصغر قربانعلی‌پور دارم. صالح را مربی بزرگ و بادانشی می‌دانم که چیزهای زیادی به من یاد داد. مربی بدنساز تیم هم برنامه علمی برای من در نظر گرفت تا بتوانم خود را آماده مسابقات کنم.

* از کارلوس کی‌روش چه شناختی داری؟

شناختی از کی‌روش ندارم، ولی تعریف عملکرد او در تیم ملی ایران را شنیده‌ام و می‌دانم که مربی مطرحی است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر