صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

معمای غیبت طولانی مدت "کارلوس کی روش"!

کارلوس کی روش هنوز به تهران نیامده است . سرمربی تیم ملی که گفته می شد از 24 تیر در تهران است حالا نزدیک به یک ماه می شود که از پایان مرخصی اش می گذرد اما به ایران بازنگشته و اخباری که در مورد عدم حضور او شنیده می شود نگران کننده است. سرمربی تیم ملی البته از روزهای قبل تر ساز نیامدن را کوک کرده بود.

کد خبر: 39118

عصرایران: کارلوس کی روش هنوز به تهران نیامده است . سرمربی تیم ملی که گفته می شد از 24 تیر در تهران است حالا نزدیک به یک ماه می شود که از پایان مرخصی اش می گذرد اما به ایران بازنگشته و اخباری که در مورد عدم حضور او شنیده می شود نگران کننده است. سرمربی تیم ملی البته از روزهای قبل تر ساز نیامدن را کوک کرده بود.

 

عصرایران در روز پانزدهم تیر گزارشی در مورد غیبت کی روش منتشر کرده بود. گزارشی که پیش بینی می کرد عدم حضور سرمربی تیم ملی به خاطر عدم پرداخت مطالباتش است . این گزارش البته فقط قسمتی از تلاش رسانه ای برای شفافیت ماجرا بود و رسانه های دیگر هم به مساله پرداختند و این جو رسانه ای منتج به انتشارخبری عجیب در مورد دلیل غیبت کی روش شد. اینکه همسرسابق کی روش فوت شده و به همین دلیل او کمی دیرتر به تهران می آید. 9 روز بعد اما کی روش به تهران نیامد و البته هنوز هم خبری از حضور او در ایران نیست. 
 
 
سرمربی تیم ملی و رییس فدراسیون به یک فرمول مشخص برای گرفتن مطالبات مرد پرتغالی در دو دولت اخیر رسیده اند. آنها کی روش را دور نگه می دارند پولش را می گیرند و بعد به ایران می آید. این اهرم فشار در دولت البته شکل های مختلف داشته. در دولت گذشته رسانه ها به صورت علنی اعلام می کردند که قرارداد کی روش پرداخت نشده و دولت به سان یک قهرمان پول قرارداد را پرداخت می کرد. در این دولت اما وزارت ورزش اصرار به عدم خبرسازی در این مورد دارد. 
 
 
به همین دلیل هم هست که مدام خبر عدم بازگشت کی روش به صورت عجیبی منتشر می شود و همه مشکلات مالی اش را کتمان می کنند. وزیر ورزش چندین بار به صورت رسمی و غیر رسمی اعلام کرده که از هیاهوی رسانه ای استقبال نمی کند وخب در چنین شرایطی همه چیز به صورت مسکوت پیش می رود. 
 
 
اینکه پرداخت حقوق کارلوس کی روش وظیفه فدراسیون فوتبال است نه وزارت ورزش یک طرف  و اینکه وزارت ورزش این روزها با مشکلات عدیده مالی برای پرداخت بودجه فدراسیون های المپیکی مواجه است یک طرف دیگر . اما مهمترین قسمت اینجاست که فعلا پولی برای بازگشت کی روش به ایران وجود ندارد. از سویی دیگر رییس سازمان لیگ فدراسیون فوتبال عملا اعلام کرده که برای بازگشت کی روش به ایران به رسانه ها نیاز دارند. کاری هم که از دست رسانه ها برمی آید پرداختن به کی روش و داغ شدن ماجراست. فشار به وزارت ورزش بیاید ، هزینه های کی روش را پرداخت کنند و سرمربی پرتغالی تیم ملی به ایران بیاید.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر