صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

چند گل در کيسه حريف مرموز؟/ پيش‌بيني نتيجه ايران ـ بحرين از نگاه کارشناسان

درباره اين بازي با کارشناسان و پيشکسوتان فوتبال ايران به گفت‌وگو نشسته ايم و از آنها خواسته ايم نتيجه بازي و گلزن احتمالي را پيش‌بيني کنند. جالب اينجاست که با وجود انرژي مثبتي که در ميان مردم هست، فوتبالي ها چندان با تيم‌ملي اخت و رفيق نيستند.

کد خبر: 3869

ورزش 3/ بازي مقابل بحرين شروع رسمي ايران در جام ملت هاي آسياست. مسابقه اي که علاوه بر حساسيت هاي طبيعي، نگاه خاص ميليون‌ها ايراني را هم پي خود دارد.
درباره اين بازي با کارشناسان و پيشکسوتان فوتبال ايران به گفت‌وگو نشسته ايم و از آنها خواسته ايم نتيجه بازي و گلزن احتمالي را پيش‌بيني کنند. جالب اينجاست که با وجود انرژي مثبتي که در ميان مردم هست، فوتبالي ها چندان با تيم‌ملي اخت و رفيق نيستند.
پيش‌بيني ها را بخوانيد و البته اگر خودتان هم نظري داريد، در ليگ پيش‌بيني ما شرکت کنيد.
ناصرمحمدخاني: راحت مي‌ بريم
اين ديدار را به راحتي مي‌ بريم به دليل اينکه اکنون در مرحله گروهي فشاري روي ايران نيست، اين بازي را با اختلاف 3 گل مي‌ بريم و گوچي، دژاگه و آزمون اميدهاي گلزني هستند. البته در ضربات ايستگاهي اضافه شدن سيدجلال حسيني مي‌ تواند شانس گلزني ما را افزايش دهد.
بيژن ذوالفقارنسب: دژاگه، گوچي و سردار
اظهار نظر راجع به بازي اول هميشه سخت است اما ديدن فوتبال ايران و بحرين اختلاف زيادي است و بحريني ها از نظر سطح فوتبال قابل مقايسه با ايران نيستند. بنابراين بدون توجه به رنکينگ و بازي هاي اخير بايد گفت ايران پيروز اين ديدار است و دژاگه، گوچي و سردار در صورت حضور در زمينه، اميدهاي اصلي گلزني ايران هستند.
هومن افاضلي: آن برد 6 بر صفر!
بحرين حريف ناشناخته اي نيست و جالب اينکه بهترين نتيجه آقاي کي‌روش بازي مقابل همين تيم است. مسابقه اي که ما بدون نقص بازي کرديم. بزرگترين سوال اين است که آيا کي‌روش مي‌ تواند سيستم متفاوتي از آنچه در جام‌جهاني ديديم به نمايش بگذارد؟ در اين بازي ها تنها ضدحمله زدن جوابگو نيست و ما بايد با مالکيت بيشتري بازي کنيم. اميدوارم ايران بازي را ببرد و احتمالا اين اتفاق با گلزني اشکان يا قوچان نژاد رخ خواهد داد.
رسول کربکندي: بگذاريد بحرين جلو بيايد
ما در اين مسابقات همواره مقابل تيم هايي که اسم هاي کوچکي داشته اند، دچار مشکل مي‌ شويم اما مقابل تيم هي بزرگ خوب بازي مي‌ کنيم. به نظر من پيروزي در اين بازي در شرايط اتفاق مي‌ افتد که به هيچ وجه از بحرين عقب نيافتيم. در کل فکر مي‌ کنم بازي فردا کاملا غيرقابل پيش‌بيني است و مسابقه سختي در پيش داريم.
يوسف کرمي: خيلي نه، 2 تا مي‌ زنيم
ايران کار سختي براي قهرماني در آسيا دارد، ما بايد از همين ابتدا بازي ها را پرقدرت شروع کنيم امابا توجه به شناختي که از عرب ها دارم و بسته بازي مي‌ کنم و بازي هايي که از تيم‌ملي ديدم فکر نمي‌ کنم که اين بازي گل هاي زيادي داشته باشد، پيش‌بيني من اين است که ايران با نتيجه 2 بر صفر پيروز خواهد شد و يکي از گل ها را قطعا قوچان نژاد مي‌ زند.
همايون بهزادي: بايد محکم بازي کنيم
بحرين تيم جاندار و سختي است که بايد براي موفقيت جلوي اين تيم محکم بازي کنيم. انشاالله که بازي را خواهيم برد. بازي با اعراب هميشه براي ما حساس است و نياز به پيروزي در اين ديدار داريم.
جواد الله وردي: کي‌روش اميد اصلي ماست
اميد اصلي ما کي‌روش است، او به تنهايي دارد با همه مشکلات دست و پنجه نرم مي‌ کند. اي کاش بشود از او کمال استفاده را برد، وي حرفه اي است و مي‌ داند چگونه از بچه هاي ما استفاده کند. به هر حال اول خدا بعد کي‌روش فوتبال ما به صورت مادرزاد از اين تيم ها بزرگتر است. با حرفه اي گري کي‌روش بحرين را خواهيم برد. دژاگه و گوچي برگ برنده ما در اين ديدار خواهند بود.
ابراهيم آشتياني: نکونام مهره اصلي ماست
بازي با تيم هاي حاشيه خليج فارس هميشه بازي هاي حساسي است و بازيکنان ما اگراز حواشي به دور باشند موفق خواهند بود. بحرين داراي کلاس پايين تري از ايران است. مساوي با آنها براي ما در حکم باخت است و اين ديدار را انشاالله 2 ـ صفر مي‌ بريم نکونام در صورت آمادگي مهره اصلي ما خواهد بود و دژاگه و گوچي نيز اميدهاي اصلي گلزني ايران هستند.
بهنام ابوالقاسم‌پور: جهانبخش گل مي‌‌زند
اين بازي هميشه براي ايران سخت بوده، هر موقع کسي از تيم‌ملي ايران انتظار نداشته باشد اين تيم نتايج بهتري مي‌گيرد و فکر مي‌کنم با توجه به امکانات و تدارکات ضعيف اين دوره همه نگاه ها به غيرت و تعصب بچه هاي ايران است. نسبت به برد ايران خوشبين هستم و مهاجمان جوان و باانگيزه ما همچون آزمون، جهانبخش و گوچي احتمالا گلزن هاي ما در اين ديدار خواهند بود.
رضا رجبي: نکونام و حاج‌صفي شوت بزنند
اين يکي از سخت ترين بازي هاي ماست. البته با ساختاري که کي‌روش در تيم‌ملي ساخته کم گل مي‌ خوريم و اين خيلي خوب است اما اگر در فاز هجومي هم خوب کار کنيم مي‌ توانيم بحرين را شکست دهيم. گوچي اميد اول ماست که ضربات آخر را خيلي خوب مي‌ زند. جهانبخش و دژاگه هر چند بيشتر گلسازي مي‌ کنند ولي مي‌ توانند گلزني هم بکنند و البته سردار آزمون اگر در تيم بازي کند ضمن اينکه نکونام و حاج‌صفي نيز در شوت زني مي‌تواند به تيم کمک کنند.
اصغر شرفي: به اميد برد با دو گل
به نظر من يکي از بهترين بازي هاي تيم کي‌روش در اين سال ها همان برد 6 بر صفر مقابل بحرين است. مسابقه اي که ايران خيلي برانگيخته و تهاجمي بازي کرد. اگرچه در آن مسابقه شانس هم با ما بود که البته اميدوارم در کل اين مسابقات هم شانس با ما يار باشد. پيش‌بيني من پيروزي ايران است و اميدوارم حداقل 2 گل به بحرين بزنيم.
ادموند اختر: اميدوارم خوش شانس باشيم
به عنوان يک ايراني دوست دارم موفق باشيم اما چون تدارکات خوبي نداشتيم بايد منتظر اتفاقات باشيم. کي‌روش تا حالا نتوانسته چيزي به فوتبال ما اضافه کند. در دوره مايلي‌کهن و دايي حداقل تيم‌ملي ما پوست اندازي کرد و جوانان وارد شدند اما در دوره کي‌روش اين اتفاق نيفتاد. اميدوارم شانس در اين بازي روي خوش خود را به ما نشان دهد و مقابل بحرين پيروز شويم. به عقيده من جهانبخش و آزمون بيشتر از گوچي مي‌ توانند براي ما مثمرثمر باشند چون الان همه آسيايي ها گوچي را مي‌ شناسند و قطعا با آن نفر به نفر يارگيري مي‌ کنند.
هادي طباطبايي: برد مثل همه بازي هاي اول
بازي اول ايران قطعا خيلي تعيين کننده است، پيروزي در اين ديدار از لحاظ روحي رواني مي‌ تواند تيم را براي صعود به مرحله بعد آماده کند. البته من نمي‌ توانم اين بازي را پيش‌بيني کنم اما مثل همه ايراني ها اميدوارم ايران 3 امتياز بازي اول را بگيرد. ما قبلا در دوره هاي قبلي بارها اين کار را انجام داده ايم.
فرشاد پيوس: يک ـ صفر مي‌ بريم
انشاالله ببريم و بازي قابل قبولي انجام بدهيم، به نظر من ما مي‌ توانيم بازي اول مقابل بحرين را با نتيجه يک بر صفر به سود خودمان تمام کنيم. به نظر من شانس گلزني يکي از هافبک ها در اين بازي بيشتر است.
اسماعيل اردلان: نکونام مي‌ تواند گل بزند
بحرين يک تيم درجه سه در آسياست و اصلا در حدي نيست که در مقابل ايران عرض اندام کند. ايران استحقاق پيروزي در مقابل اين تيم را خواهد داشت. ايران محکوم به برد در مقابل بحرين است چون در بازي هاي قبلي با شيوه اي تدافعي بازي مي‌ کرديم قابل پيش‌بيني نيست که در فاز هجومي چه بازيکناني نقطه اتکاي اصلي ما هستند ولي با اين حال دژاگه و گوچي در حمله و نکونام در هافبک مي‌ توانند در گلزني به ما کمک کنند.
علي لطيفي: شانسي نداريم
ايران کار خيلي سختي دارد، ما از بقيه تيم هاي مدعي عقب تر هستيم. اينکه کي‌روش همچنان خوش شانس بماند يا نه مشخص نيست ولي به نظر من شانسي در جام ملت ها نداريم. با اين حال اميدوارم بازي اول با پيروزي به سود ايران به پايان برسد.
قاسم پناهگر: 15 دقيقه اول و چهارم
بازي اول هميشه مثل يک فينال است. شروع خوب مي‌ تواند به پايان خوب ختم شود. اگرچه ايران در 165 روز فقط دو بازي انجام داده است اما بازيکنان ما مي‌ توانند از حيثيت فوتبال ما دفاع کنند. به نظر من دو 15 دقيقه اول و چهارم لحظات کليدي اين بازي هستند. ما بازيکنان زيادي داريم که در اين بازي گل بزنند، بازيکناني که به نظر من همه شان مثل الماس هستند.
پرويز برومند: به اين تيم و اين سيستم خوشبين نيستم
آرزوي قلبي من قهرماني تيم‌ملي است چون واقعا به فوتبال ما کمک مي‌ کند اما بايد قبول کنيم که نه از لحاظ تدارکاتي و نه از لحاظ سيستم بازي کارلوس کي‌روش اميدي به اين مسابقات نمي‌ توان داشت. بازي با بحرين هم جز سخت ترين بازي هاي ماست و اصلا به پيروزي در اين ديدار و حضور موفق در اين دوره خوشبين نيستم. به هر حال ما هميشه فوتبالي هجومي و چشم نواز بازي مي‌ کرديم اما اکنون با اين سيستم مورد نظر آقاي کي‌روش به جايي نمي‌ رسيم.
افشين پيرواني: تيم ما احساسي است
به نظر من اصلا نمي‌ توان بازي تيم‌ملي مقابل بحرين و کلا مقام ايران در جام ملت ها را پيش‌بيني کرد چون تيم ايران يک تيم کاملا احساسي است و خيلي سخت است که بگوييم چطور در اين ديدارها حاضر مي‌ شود اما به عنوان يک ايراني اميدوارم که تفکرات کي‌روش و حضور وزنه سنگيني مثل او روي نيمکت بتواند باعث پيروزي تيم ايران شود.
مجيد نامجومطلق: 2 ـ صفر مي‌ بريم
ايران با گربه سياه خودش بازي دارد تيمي که ما را چند بار ما را با مشکل مواجه کرده و جلوي يکي از صعودهاي ما به جام‌جهاني را گرفته، با اين حال من خوشبينم که اين بازي را با دو گل به نفع خودمان تمام مي‌ کنيم. ما براي اين بازي نبايد استرس داشته باشيم.
محمد پنجعلي: بايد گل اول را بزنيم
شناخت خاصي از بحرين وجود ندارد و همين مساله کار ما را سخت مي‌ کند. به نظر من تيم ما چندان حرفه اي نيست و باز هم بايد خلاقيت هاي فردي به کمکمان بيايد. اگر گل اول را بزنيم حتما بازي را مي‌بريم.
شاهرخ بياني: سه نفر مي‌ توانند گل بزنند
هنوز جزو بهترين هاي آسيا هستيم و اين ديدار را مي‌ بريم اما اگر آقاي کي‌روش بخواهد سيستم جام‌جهاني را استفاده کند فوتبال قشنگي نخواهيم ديد. تيم‌ملي جوان هاي خوبي دارد و اگر به آنها اعتماد شود کار ما را در مي‌ آورد. گلزن هاي تيم‌ملي ما احتمالا گوچي، سردار يا جهانبخش هستند که بايد ببينيم کدامشان در ترکيب به ميدان مي‌ روند. بحرين هم تيم خوبي است اما نوسان زياد دارد.
رحيم يوسفي: گوچي و آزمون مثل پيوس
ما هميشه با اعراب مشکل داريم در اين بين بحريني ها فوتبال شبيه به ما دارند ولي با جسارت بيشتر چون بچه هاي ايران محتاط بازي مي‌ کنند. کلا راجع به برد ايران خوشبين هستم و پيش‌بيني برد اين ديدار براي ايران دارم گوچي و آزمون گلزن هاي ما خواهند بود، اين دو بازيکن از نظر فرصت طلبي و هوش گلزني من را ياد فرشاد پيوس مي‌ اندازند.
علي انصاريان: فقط بايد ببريم
من نظر خاصي نسبت به اين تيم‌ملي ندارم فقط اميدوارم ببريم. همين که ببريم کافي است مهم هم نيست که چه کسي گل بزند.
غلام سرخه اي: 2ـ 1 مي‌ بريم
ايران از نظر بازي هاي تدارکاتي و پشتيباني بين تيم هاي آخر اين مسابقات است اما دو عامل تعصب و غيرت بچه ها و شخصيت و هوش کي‌روش مي‌ تواند برگ برنده ما باشد. کي‌روش در دنياي فوتبال آدم بزرگي است که مي‌تواند به قهرماني ايران کمک کند. ديدار با بحرين به نظر من نتيجه 2ـ1 به نفع ايران تمام مي‌ شود و سردار و گوچي گلزن هاي ما خواهند بود.
عليرضا اکبرپور: با هر ترفندي امتياز مي‌ خواهيم
هر جور شده بايداز اين بازي 3 امتياز بگيريم همانطور که آنها با هر شکلي جلوي ايران بازي مي‌ کنند تا حداقل تساوي را از ايران بگيرند. به نظر من بحرين تيم خوبي است ولي ما بهتريم بخصوص با مهاجماني که داريم و همه شان امکان گلزني دارند. بخصوص رضا قوچان نژاد و عليرضا جهانبخش.

نظرات بینندگان

ارسال نظر