صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

درخشان: در پرسپوليس براي کريمي پستي تعريف نمي‌کنيم/ نيلسون برنمي گردد

حميد درخشان در‌ مورد آخرين وضعيت پرسپوليس، حضور علي کريمي در تمرينات، انتقادهايي که بابت خريدهاي پرسپوليس از او انجام شده‌ و مسائل مختلف ديگر به سوالات پاسخ مي‌دهد. * وقتي از ماشين‌تان پياده شديد، مشغول داد‌ و بيداد بوديد و به آن طرف خط دستوراتي مي‌داديد. آيا با اين اعصاب تمرکز کافي براي زير نظر گرفتن تمرين شاگردانتان را داريد؟

کد خبر: 3833

جام نيوز/ سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس گفت: «در السد سخت‌ترين تمرينات را براي من و ناصر و يک بازيکن الجزايري ديگر که خارجي بوديم در نظر مي‌گرفتند و مي‌گفتند چون خارجي هستيد و پول خوب مي‌گيريد بايد مثل کارگر کار کنيد!»
حميد درخشان در‌ مورد آخرين وضعيت پرسپوليس، حضور علي کريمي در تمرينات، انتقادهايي که بابت خريدهاي پرسپوليس از او انجام شده‌ و مسائل مختلف ديگر به سوالات پاسخ مي‌دهد.
* وقتي از ماشين‌تان پياده شديد، مشغول داد‌ و بيداد بوديد و به آن طرف خط دستوراتي مي‌داديد. آيا با اين اعصاب تمرکز کافي براي زير نظر گرفتن تمرين شاگردانتان را داريد؟
- به‌هرحال کار در پرسپوليس بسيار سخت است، به جرأت به شما مي‌گويم هيچ باشگاهي به اندازه پرسپوليس و استقلال گرفتاري و مشکلات ندارد. شما مي‌بينيد فلان باشگاه صنعتي يا دولتي يک دهم داستان‌هاي ما را هم ندارد. پول قرارداد بازيکن به موقع و بدون آنکه همبازيانش بفهمند يا مربي تيم دخالتي کند از سوي باشگاه به حسابش واريز مي‌شود و آن بازيکن با خيال راحت سر تمرين مي‌‌رود و با تمرکز بالا وارد زمين مسابقه مي‌شود اما ما... البته بايد پذيرفت، باشگاه پرسپوليس هم يکسري مشکلات و محدوديت‌ دارد و به‌هرحال من فقط يک سرمربي نيستم و بايد در برخي امور ديگر هم پا پيش بگذارم و وساطت کنم.
* در چند نوبت از خريد‌‌هاي جديد اظهار‌ نارضايتي کرديد. وقتي بازيکن خوب پيدا نمي‌شد چه اصراري به خريد داشتيد؟
- اتفاقاً سؤال خوبي را مطرح کرديد. من نگفتم از خريد‌هايم ناراضي‌ام. گفتم ستاره‌هايي مد‌نظرم بود که نتوانستم بخرم و با‌توجه به بضاعت باشگاه خريد کردم. شما يک روزي به بازار مي‌رويد تا لباس بخريد. مثلاً 500 هزار تومان هم بيشتر در جيب‌تان نداريد. طبيعي است به اندازه جيب‌تان خريد مي‌کنيد؛ نمي‌رويد جنس يک ميليون توماني بخريد. اصلاً نمي‌توانيد چنين کاري کنيد. آيا قيد خريد را مي‌زنيد؟
* بستگي به نياز آدم‌ها دارد!
- آفرين! من بر اساس نيازم خريد کردم. نگاه من به ليگ قهرمانان آسيا بود. بايد بازيکناني به تيم اضافه مي‌کردم که در اين رقابت‌ها بتوانند به پرسپوليس کمک کنند.
* آيا بابک حاتمي، تادئو، همامي و... مي‌توانند در ليگ قهرمانان آسيا به شما کمک کنند؟
- بابک حاتمي بازيکني دونده و مدافعي قدرتي و سرعتي است که مي‌تواند در پرسپوليس جهش خوبي داشته باشد. توانايي‌هاي تادئو را هم ان‌شا‌ء‌ا... خودتان خواهيد ديد!
* ولي عکسي که از او ديديم، خيلي عجيب بود و حکايت از اضافه وزن بالاي تادئو داشت!
- ما بيشتر از يک ماه فرصت داريم که او را آماده کنيم. به‌هرحال بازيکني که از تمرين دور باشد اضافه وزن پيدا مي‌کند اما شما قد تادئو را هم در نظر بگيريد. مسلم بدانيد به زودي زود او هم تراشيده‌تر شده و به وزن ايده‌آل خواهد رسيد. به نظرم کمي درباره تادئو بزرگنمايي شد.
* وقتي تصميم گرفتيد شماره 22 را به تادئو بدهيد و از دادن پيراهن شماره 7 به اين برزيلي تازه‌وارد منصرف شديد اين بحث مطرح شد که اي کاش باشگاه پرسپوليس هم مثل آ.ث.‌ميلان که شماره 6 فرانکو باره‌سي را بايگاني کرد، پرسپوليس هم شماره 7 پروين را بايگاني کند. نظر شما چيست؟
- من هم موافقم. آقاي پروين اسطوره پرسپوليس است و چه خوب مي‌شود اين اتفاق بيفتد.
* راستي درباره مسعود همامي هم توضيح مي‌دهيد؟
- بي‌ادعا و زحمتکش. واقعاً همامي گلر خوبي است. از تجربه کافي هم برخوردار است و در همين چند روز هم خيلي خوب و با‌انگيزه تمرين مي‌کند. او در کنار سوشا مکاني مي‌توانند آرامش خوبي درون دروازه پرسپوليس در نيم‌فصل دوم به وجود بياورند.
* نيلسون هم سر تمرين آمد. آيا قرار است او به پرسپوليس برگردد؟
- (بلادرنگ) هرگز! او به خاطر برخي مسائل مالي و... آمده بود و قرار است مشکلات خود را با باشگاه حل کند اما همين‌جا تأکيد مي‌کنم بازيکن خارجي به ايران مي‌آيد که به فوتبال ما کمک کند نه اينکه ما به فوتباليست خارجي کمک کنيم!
* يعني چه؟ مي‌شود واضح‌تر بگوييد؟
- مي‌توانيد از ناصر محمد‌خاني بپرسيد. زماني که به اتفاق در السد قطر بازي مي‌کرديم يک مربي يوگسلاو داشتيم که واقعاً خدا از او نگذرد! باورتان نمي‌شود بيچاره‌مان کرده بود، سخت‌ترين تمرينات را براي من و ناصر و يک بازيکن الجزايري ديگر که خارجي بوديم در نظر مي‌گرفت و همواره هم مي‌گفت چون خارجي هستيد و پول خوب مي‌گيريد بايد مثل کارگر براي من کار کنيد!
* جداً؟!
- به شدت بد‌اخلاق و سختگير بود. باورتان نمي‌شود، داشتم از تب مي‌سوختم اما اجبار کرد که بايد کنار زمين بدوم و تمرين کنم. حالا شما گرماي کشور قطر را در تابستان در نظر بگيريد. آنتي‌بيوتيک خوردم و حدود 45 دقيقه دويدم که مربي يوگسلاو يادش رفت ساعتش را نگاه کند و سوت بزند! آنقدر دويدم که از حال رفتم... يا اينکه هميشه در تمرينات، ما خارجي‌ها بيشتر مي‌دويديم. چند دور که مي‌دويديم به نوبت قطري‌ها از حال مي‌رفتند و روي زمين مي‌افتادند ولي ما خارجي‌ها حق نداشتيم به هر دليلي تمرين را ترک کنيم. يک بار برگشتم نگاه کردم ديدم فقط من، ناصر و بازيکن الجزايري مي‌دويم و بقيه در حال استراحت و آب خوردن هستند. اينها را گفتم تا بدانيد بازيکن خارجي بايد بداند چرا به يک کشور غريبه رفته است.
* منظورتان مشخصاً نيلسون برزيلي است؟
- بله، متأسفانه او هم از برخي بازيکنان ايراني ياد گرفته بود که دستش را بگيرد يا پايش را بهانه کند و از تمرين طفره برود! من سر در نمي‌آورم که چرا بايد يک خارجي چنين اجازه‌اي به خودش بدهد؟ يا اينکه چون سوشا مکاني فيکس شده من از لحاظ روحي‌ و رواني بايد تقويت شوم! آخر يعني چه؟ من اگر بخواهم کمک کنم بايد به سوشا مکاني کمک کنم که ايراني است و 27 سال بيشتر سن و سال ندارد نه يک خارجي 38 و 39 ساله! نيلسون بايد با يک دست هم براي من بازي مي‌کرد که نکرد! يک حرف‌هايي را نمي‌شود زد... بگذريم!
* فکر مي‌کنيد اين حمايت شما از سوشا مکاني در نيم‌فصل دوم جواب بدهد؟ آيا او ديگر اشتباهات نيم‌فصل اول را تکرار نخواهد کرد؟
- لطفاً از قول من بنويسيد که اگر هم قرار به اشتباه کردن باشد بگذاريد سوشا مکاني اشتباه کند. او دروازه‌باني جوان است و بالاخره درست مي‌شود. نه اينکه يک گلر خارجي 39 ساله که کل دنيا را هم گشته، بيايد و اشتباه کند. نيلسون بايد در حد ستاره براي من کار مي‌کرد که نکرد. شما هم زياد فکرتان را مشغول نکنيد. سوشا مکاني به من قول داده که با نيم‌فصل اول متفاوت باشد و فرصت کافي هم در اختيار دارد.
* با دعوت محمد‌رضا خانزاده بالاخره پرسپوليس هم در تيم‌ملي صاحب نماينده شد. در اين رابطه روز چهار‌شنبه صحبت کرديد اما با اين حال مي‌خواهيم بيشتر بشنويم.
- به محمد‌رضا که بازيکن جواني است تبريک گفتم و به او تأکيد کردم به عنوان نماينده پرسپوليس مراقب خودش در استراليا باشد. ان‌شا‌ءا... خانزاده بتواند به ميدان برود و خودي نشان بدهد. هرچند معتقدم جاي محمد نوري بهترين هافبک حال حاضر ايران هم در جام ملت‌هاي آسيا خالي است. البته الان وقت مناسبي براي انتقاد نيست و همه بايد به تيم‌ملي کمک و از تيم کشورمان حمايت کنيم.
* مثل اينکه خيلي به محمد نوري اعتقاد داريد؟
- محمد نوري هافبکي است که مثل آرژانتيني‌ها حرفه‌اي و حساب‌شده بازي مي‌کند. مثل برزيلي‌ها تکنيکي و مثل هلندي‌ها گلزن است. از همه اينها گذشته در زمين مسابقه مثل يک مربي است و توانايي فرماندهي تيم را دارد. حيف شد که او به استراليا نرفت اما همانطور که گفتم بهتر است به نظر سرمربي تيم‌ملي احترام بگذاريم چون به قول خود محمد، مسئول نتايج تيم ايران در جام ملت‌ها اول کارلوس کي روش است.
* فردا (يک‌شنبه) اولين بازي ما مقابل بحرين برگزار مي‌شود. فکر مي‌کنيد تيم ايران برابر اين حريف عربي چه نتيجه‌اي کسب کند؟
- چند جايي از قول برخي ملي‌پوشان و حتي خبرنگاران خواندم که بحث خوردن 6 گل از ايران در رويا‌رويي قبلي مطرح شده است. به نظرم اين تفکر اشتباهي است. اين بحرين با آن بحريني که 6 گل از ما خورد فرق مي‌کند و بسيار خطرناک است. دست‌کم گرفتن اين تيم نوعي خود‌کشي است. همين تيم اخيراً 4 گل به عربستان زده. البته مطمئن هستم کي روش يک مربي حرفه‌اي است و خودش به اين موضوع واقف است.
* سؤال آخر ما به علي کريمي مربوط مي‌شود. شما اخيراً توضيحاتي درباره حضور او در تمرينات پرسپوليس داده‌ايد اما به تازگي کريمي به دفتر باشگاه رفت و ملاقاتي با طاهري مدير تام‌الاختيار پرسپوليس داشت. آيا قرار است عضو کادرفني شود يا اينکه...؟
- علي کريمي يک پرسپوليسي به تمام معناست. تعصب بسياري به تيم محبوبش دارد و هواداران و بازيکنان تيم هم خيلي دوستش دارند. نمي‌دانم شما شنيديد، او در تمرينات اخير با محمد نوري، محسن بنگر و حتي جوانان تيم ما رابطه بسيار خوبي برقرار کرده و مي‌‌تواند خيلي به ما کمک کند. ما در پرسپوليس براي علي پستي تعريف نمي‌کنيم. او خودش بايد تصميم بگيرد در هر جايي که بخواهد بيايد و کمک کند. علي کريمي هم بايد يک گوشه کار را در پرسپوليس بگيرد و اميدوارم از همين‌جا استارت بزند. مي‌دانم روزي مربي بزرگي خواهد شد چون جنم مربيگري را دارد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر