صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

مجلس خواستار برخوردبا مديرعامل متخلف

کد خبر: 3823

ورزش سه/ بر اساس گزارش‌هاي منتشر شده در روزهاي گذشته درباره ديگر افراد دخيل در اين موضوع بخصوص مديرعامل يک تيم، نمايندگان مجلس پيگير برخورد قاطع با اين مديرعامل و ديگر عوامل دخيل در اين پرونده‌ها هستند.
بعد از گذشت ماه‌ها از پرونده جنجالي معافيت جعلي سربازي بازيکنان فوتبال، حالا اين موضوع فضاي تازه‌اي را سپري مي‌کند و به نظر مي‌رسد در اين روزهاي آرام، رسيدگي به اين پرونده‌ها با تمرکز و دقت بيشتري انجام مي‌شود. روند رسيدگي به اين پرونده‌ها، ظاهراً از اختيار سازمان وظيفه عمومي ناجا خارج شده و اين سازمان با تعيين تکليف پرونده‌هاي ارسالي از شهرستان‌هاي مختلف، حالا اين پرونده را براي سير مراحل قضايي، به دادسراي فرهنگ و رسانه ارسال کرده است. هر چند سازمان وظيفه عمومي در خصوص کارت‌هايي که باطل شده، در صورت درخواست بازيکن مجدداً مورد بررسي قرار مي‌دهد اما عمده پرونده‌ها براي انجام مراحل قضايي در اختيار مراجع قضايي است. هر چند موضوع برخورد قاطع با اين متخلفان در هر سطح و رده‌اي مورد درخواست افکار عمومي است ولي نبايد فراموش کرد که اجراي عدالت بالاتر از همه چيز است و بايد مراقبت شود که در اين شرايط تحت وضعيت حاکم کسي مورد ظلم واقع نشود و آنچه قانون مي‌گويد اجرا شود. بر همين اساس سازمان وظيفه عمومي در صورت درخواست بازيکناني که کارت آنها باطل شده است، اعلام آمادگي کرده است که دوباره پرونده آنها را بررسي کند.
رسيدگي قضايي به پرونده‌ها در شهرستان
همانطور که عنوان شد با مشخص شدن پرونده‌هايي که کارت آنها باطل شده است، اين پرونده‌ها در اختيار مراجع قضايي قرار گرفته تا نوع جرم و ميزان جزاي جرايم مشخص شود اما آنطور که شنيده مي‌شود اين پرونده‌ها به صورت متمرکز در تهران مورد بررسي و قضاوت قرار نخواهند گرفت و براي مشخص شدن وضعيت اين بازيکنان از نظر قضايي، پرونده‌ها به شهرستان‌هاي وقوع جرم ارسال خواهد شد تا قضات هر شهرستان در باره آنها تصميم‌گيري و قضاوت کنند. با اين اوصاف به نظر مي‌رسد اين موضوع هم خيلي زود به نتيجه برسد و وضعيت بازيکنان تا پايان فصل مشخص شود.
دادستان عمومي عليه مديرعامل اعلام جرم کند
شايد بتوان گفت که استارت معافيت جعلي بازيکنان و رسيدگي به اين موضوع از مجلس شوراي اسلامي خورد، چرا که در روزهاي اول مطرح شدن اين موضوع، ورود نمايندگان ملت در مجلس شوراي اسلامي باعث شد موضوع شکل جدي به خود بگيرد. با وجود برخورد قاطع سازمان‌هاي مرتبط و باطل شدن خيلي از معافيت‌ها، نمايندگان مردم دست‌بردار نيستند و هنوز هم پيگير قاطع موضوع هستند. هر چند بسياري از اين پرونده‌ها در حال رسيدگي هستند اما نمايندگان مجلس در پي رسيدگي کامل به موضوع هستند و تلاش مي‌کنند حتي يک نفر دخيل در اين موضوع از قلم نيفتد بر اساس گزارش‌هاي منتشر شده در روزهاي گذشته درباره ديگر افراد دخيل در اين موضوع بخصوص مديرعامل يک تيم، نمايندگان مجلس پيگير برخورد قاطع با اين مديرعامل و ديگر عوامل دخيل در اين پرونده‌ها هستند و تعدادي از نمايندگان از مراجع ذيربط درخواست کردند در موضوع برخورد با همه افراد دخيل بخصوص مديرعامل يک تيم برخورد جدي‌تري صورت بگيرد. ظاهراً طرف درخواست نمايندگان مجلس، مراجع قضايي بوده و عنوان کردند که دادستان شهرستان مورد نظر بايد در اين خصوص وارد شود و موضوع را از نظر عمومي پيگيري کند.
احتمال تاييد برخي از پرونده‌ها
همانطور که گفته شد سازمان وظيفه عمومي به صورت متمرکز بررسي پرونده‌هاي متخلف معافيت را انجام مي‌دهد که تا پايان نيم‌فصل به اتمام مي‌رسد. معافيت تعداد 68 بازيکن فوتبال در اين بررسي باطل شد که اسامي آنها جهت جلوگيري از فعاليت شان به فدراسيون فوتبال ابلاغ گرديد. هر چند اين پرونده‌ها در مراحل رسيدگي قضايي قرار دارند اما خبرها حکايت از اين دارد که در صورت اعتراض بازيکنان به باطل شدن معافيت‌شان، حتما مجددا پرونده‌ها مورد بررسي قرار خواهند گرفت. آنطور که شنيده مي‌شود در طول مدت گذشته چندين بازيکن به باطل شدن معافيت شان اعتراض داشتند که پرونده‌هاي برخي از آنها مورد بررسي مجدد قرار گرفته است و ممکن است برخي از اين پرونده‌ها و معافيت‌ها مورد تاييد قرار گيرد.
فدراسيون فوتبال موظف به همکاري بيشتر
هر چند فدراسيون فوتبال بعد از گذشت ماه‌ها از موضوع معافيت جعلي بازيکنان، هنوز هم مدعي است که خلافي در فوتبال رخ نداده است اما سازمان وظيفه عمومي ناجا از فدراسيون فوتبال خواسته در خصوص پرونده‌هاي معافيت بازيکنان همکاري بيشتري داشته باشد. از آنجا که به نظر مي‌رسد، باز هم پرونده‌هاي مشکوکي وجود داشته باشد، سازمان وظيفه عمومي مصر است حتي با وجود اتمام بررسي پرونده، در صورت درخواست فدراسيون فوتبال پرونده‌هاي ديگري را نيز مورد بررسي قرار دهد تا کاملا موضوع شفاف گردد. همين چند هفته پيش سروش سعيدي بازيکن فولاد با وجود باطل شدن کارت معافيت جعلي سربازيش، توانسته بود با دور زدن دوباره سازمان وظيفه عمومي و البته بي‌توجهي مسوولان سازمان ليگ به اخطارهاي اين سازمان در خصوص اين بازيکنان، مجوز حضور در بازي‌هاي ليگ را دريافت کند که با هوشياري رسانه و اقدام به موقع مراجع از ادامه کار او جلوگيري شد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر