صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

تغذيه/ چاي قند پهلو ننوشيد!

برخي افراد چاي را عطري يا غيرعطري مصرف مي‌کنند. به گزارش خبرگزاري آريا، چاي جزو آن نوشيدني‌‌هايي است که در ميان ما ايراني‌ها طرفداران بسياري دارد اما متاسفانه به شکلي مصرف مي‌شود که کاملاً با ساير نقاط دنيا متفاوت است.

کد خبر: 3818

آريا/ برخي افراد چاي را عطري يا غيرعطري مصرف مي‌کنند. به گزارش خبرگزاري آريا، چاي جزو آن نوشيدني‌‌هايي است که در ميان ما ايراني‌ها طرفداران بسياري دارد اما متاسفانه به شکلي مصرف مي‌شود که کاملاً با ساير نقاط دنيا متفاوت است. در چين، چاي سبز را با هيچ افزودني ديگري مصرف نمي‌‌کنند اما در ايران چاي به اصطلاح قند پهلو است. مطالعات متعدد نشان داده‌اند که مصرف چاي با قند سبب مي‌شود تمام خواص شبه جادويي چاي عرصه‌اي براي ظهور پيدا نکند. علاوه بر اين ها، چاي داراي خواص آنتي اکسيداني است. مطالعاتي که روي بيماران مبتلا به ديابت نوع 2 انجام شده، نشان مي ‌دهد مصرف يک تا چهار فنجان چاي در روز هر چند سبب کاهش معني‌دار چربي، قند و وزن نمي‌‌شود اما توان آنتي‌اکسيداني سرم را به طرز معني ‌داري بالا مي‌‌برد.
همچنين چاي سياه يک نوشيدني سالم است که البته اگر آلوده به فلزات سنگين نباشد، فرآيند توليد آن بهداشتي و طبق استاندارد ها عرضه شود و با افزودني ‌هايي مانند شکر و قند ميل نشود، نوشيدني ‌اي با خواص آنتي‌اکسيداني، ضد التهابي، ضد سرطاني و تحريک‌ کننده سيستم اعصاب مرکزي خواهد بود. برخي افراد چاي را عطري يا غيرعطري مصرف مي‌کنند. در اين باره نيز بايد بگوييم که اسانس در فرآيند توليد چاي به آن اضافه مي‌شود و به برگ چاي ربطي ندارد. بسياري از اسانس‌‌ها مي‌‌توانند خوب باشند و خواص آنتي‌اکسيداني چاي را بالا ببرند اما برخي هم مي‌توانند مضر باشند. بنده اسانس‌هايي مانند اسانس ميوه، دارچين يا هل را توصيه مي‌‌کنم و به نظر مي‌رسد اين طعم ‌دهنده ‌ها مي‌توانند خواص ميکروبيولوژي و آنتي ‌اکسيداني چاي را افزايش دهند در حالي که اين انتظار از طعم ‌دهنده‌هاي مصنوعي نمي‌رود. البته باز هم تاکيد مي‌کنم به شرطي که همراه با چاي؛ قند، شکر و شکلات که اکسيدان هستند به مقدار فراوان مصرف نشود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر