صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

فردوسي‌پور: ايراني‌ستيز و عاشق چشم آبي‌ها نيستم، انگ اجنبي‌پرستي نزنيد

عادل فردوسي‌پور به عنوان يکي از سخنرانان همايش آسيب‌شناسي مربيگري فوتبال گفت: با وجود اينکه گفته مي‌شود من از حضور مربيان خارجي حمايت مي‌کنم اما به هيچ عنوان من مربي ايراني ستيز نيستم و به طور يک طرفه از حضور مربي ايراني يا خارجي دفاع نمي‌کنم.

کد خبر: 3460

تسنيم/ عادل فردوسي‌پور گفت: هيچ‌گاه به طور يک‌جانبه با استفاده از مربيان ايراني مخالف نبودم و عاشق مربي خارجي هم نيستم.
عادل فردوسي‌پور به عنوان يکي از سخنرانان همايش آسيب‌شناسي مربيگري فوتبال گفت: با وجود اينکه گفته مي‌شود من از حضور مربيان خارجي حمايت مي‌کنم اما به هيچ عنوان من مربي ايراني ستيز نيستم و به طور يک طرفه از حضور مربي ايراني يا خارجي دفاع نمي‌کنم.
وي افزود: خيلي علاقه دارم که روزي مربيان ما در کشورهاي ديگر کار کنند. اينکه مي‌گويند من به مربيان چشم‌رنگي علاقه دارم درست نيست و اتفاقا بيشتر علاقه دارم مربيان ما از جمله مجيد جلالي که البته کمي هم چشمش رنگي است، روزي در فوتبال کشوري ديگر شايد مانند جمهوري چک کار کنند.
مجري و تهيه کننده برنامه نود تاکيد کرد: چرا مربيان ما حتي در کشورهاي اطراف خودمان پيشنهاد کاري ندارند؟ ما بايد ابتدا به خودمان تلنگر بزنيم. اينکه برخي مربيان حتي با وجود ناکامي‌هاي متعدد در چرخه فوتبال ما باقي مي‌مانند يک مشکل است و همه دلايل آن را مي‌دانند که يکي از آنها دلالي است. ضمن اينکه ميزپرستي مديران ما باعث شده به مربيان جوان اعتماد نشود.
به گزارش تسنيم در ادامه عادل فردوسي‌پور به تشريح مباحث خود درباره مربيان موفق خارجي و داخلي پرداخت و از مربياني چون برانکو ايوانکوويچ و ايويچ، همچنين امير قلعه‌نويي، حسين فرکي و عليرضا منصوريان به عنوان مربيان داخلي نام برد و نام برخي مربيان چون انگين فيرات و مانوئل ژوزه را در ميان مربيان ناموفق خارجي قرار داد.
وي همچنين از حشمت مهاجراني، حسن حبيبي، محمد مايلي‌کهن و علي‌ پروين به عنوان مربيان ايراني که موفقيت بين‌المللي داشته‌اند ياد کرد.
مجري برنامه نود تاکيد کرد که در اکثر نظرسنجي‌ها که بحث مربي داخلي يا خارجي بوده افکار عمومي مربي خارجي را انتخاب کرده‌اند و گفت که شايد دليل اين موضوع آسان بودن گرفتن مدرک درجه A مربيگري در ايران است.
وي ادامه داد: مربي چون اسکوچيچ با سختي از دانشگاه زاگرب مدرک مربيگري گرفته يا مي‌توانيم از وحيد هاشميان سوال کنيم که با چه دشواري در حال گرفتن مدرک درجه A مربيگري در آلمان است اما در ايران با صرف مقداري هزينه مي‌توانيد مدرک مربيگري بگيريد.
فردوسي‌پور در بخش پاياني صحبت‌هايش با اشاره به تعداد زياد مربيان خارجي و موفق در ليگ‌هاي سطح اول فوتبال دنيا از جمله انگليس و آلمان تاکيد کرد بايد اين واقعيت را بپذيريم و بي‌دليل انگ‌هايي چون اجنبي پرستي را به يکديگر نزنيم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر