صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

قلعه‌نويي: کاپيتان کسي جز عنايتي نيست / در جام ملت‌ها بايد شانس بياوريم

امير قلعه‌نويي سرمربي استقلال صحبت‌هاي مهمي را درباره تيم ملي، استقلال، بازيکنان ملي‌پوش و البته شايعاتي که درباره جدايي قطعي‌اش در پايان فصل به گوش مي‌رسد به زبان آورد. قلعه‌نويي که با لحني گلايه‌آميز از اتفاقات پيراموني تيم صحبت مي‌کرد، حرف‌هايش را از اردوي استقلال در کيش آغاز کرد. اردويي که به دليل غيبت تعداد زيادي از بازيکنان استقلال، چندان باب طبع او نبوده اما به هر حال آنقدرها هم بد نيست.

کد خبر: 3444

ورزش 3/ امير قلعه‌نويي سرمربي استقلال صحبت‌هاي مهمي را درباره تيم ملي، استقلال، بازيکنان ملي‌پوش و البته شايعاتي که درباره جدايي قطعي‌اش در پايان فصل به گوش مي‌رسد به زبان آورد.
قلعه‌نويي که با لحني گلايه‌آميز از اتفاقات پيراموني تيم صحبت مي‌کرد، حرف‌هايش را از اردوي استقلال در کيش آغاز کرد. اردويي که به دليل غيبت تعداد زيادي از بازيکنان استقلال، چندان باب طبع او نبوده اما به هر حال آنقدرها هم بد نيست.
آماده‌سازي ما در کيش
با توجه به اينکه ليگ به مدت ۵۰ روز تعطيل است،‌ ما يک برنامه آماده‌سازي مجدد براي تيم درنظر گرفته‌ايم. برنامه‌اي براي بدن‌سازي و البته برنامه‌هاي تاکتيکي و فني. قصد داشتيم ده روز اردوي بدنسازي داشته باشيم و در اين مدت هم با انجام بازي‌هاي تدارکاتي، در شرايط مسابقه بمانيم. يک بازي با پديده انجام داديم و يک مسابقه هم با صبا داريم. به ياد شادروان مظلومي به ميدان خواهيم رفت و البته در يک تورنمنت در قائمشهر به احترام شهدا شرکت خواهيم کرد.
دو سال است روز خوش نداريم
متاسفانه دو سالي مي‌شود که وضعيت ما تغيير کرده. درست از زماني که استقلال قهرمان ليگ شد؛ همه عليه ما شدند. از روزي که قهرمان شديم يک آب خوش از گلوي ما پايين نرفته است. همه تيم‌هايي که آمده اند اينجا با ۲۰ نفر حضور دارند، اما ما ۱۲ نفر. در اين دو سال نمي‌دانم چه اتفاقي افتاد که فقط براي استقلال اين چيزها رخ داد.
چرا از استقلال اين تعداد بازيکن دعوت شد
من نمي‌خواهم در کار آقاي کي‌روش دخالت کنم، اما بايد به بازيکن‌ها انگيزه مي‌دادند تا به خاطر حضور خوب در ليگ به تيم ملي دعوت بشوند اما بازيکنان ما تحت هر شرايطي دعوت شدند تا آن انرژي و انگيزه لازم را در ليگ نداشته باشند. اين موضوع خيلي به ما لطمه زد. الان هم که مي‌بينيد شرايط ما به هيچ وجه مناسب نيست و تعداد کمي بازيکن با ما به اردو آمده. رضا عنايتي هم تعجب مي‌کرد که وضعيت ما اينطور است. اما به هر حال اوضاع ما در دو سال گذشته همين است.
چرا نوري و خلعتبري دعوت نشدند؟
سجاد شهباززاده، خلعتبري، محمد نوري بايد در تيم ملي حضور مي‌داشتند اگر ملاک درخشش در ليگ بود. سجاد شهباززاده بهترين گلزن داخلي ليگ است. نوري در خط هافبک پرسپوليس عالي کار کرده و خلعتبري هم ديگر بايد چه مي‌کرد که نکرد؟
براي هاشم ناراحتيم
ديشب يکباره خبر شديم که هاشم بيک‌زاده مصدوم شده، اما هر کاري کرديم نتوانستيم هاشم بيک‌زاده را پيدا کنيم اما اگر نيم فصل را از دست بدهد، بايد يک بازيکن جانشينش کنيم.
بازيکن خارجي ما نيست
يک بازيکن خارجي گرفته‌ايم اما ۵ روز است تهران است. او بايد با ما مي‌بود اما ما عملا او را نداريم. اين که ۵ روز قبل از مسابقه بيايد چه فايده‌اي دارد؟ من مفاد قرارداد او را نمي‌دانم اما او لابد طبق قراردادش عمل کرده. ما بايد او را در اين اردو مي‌داشتيم تا با بچه‌هاي ما خو مي‌گرفت و با تيم کنار مي‌آمد و در نهايت به نفع هر دو بود که او باشد. اما متاسفانه در اين زمينه هم شرايط ما مناسب نيست.
کاپيتان کسي جز عنايتي نيست
قلعه‌نويي تصميم مي‌گيرد چه کسي کاپيتان باشد و من به اين نتيجه رسيدم کسي بازوبند را ببندد که با همه ارتباط خوبي داشته باشد و قدرت رهبري هم داشته باشد که به نظر من عنايتي اين کار را خيلي خوب انجام مي‌دهد.
تيم ملي در جام جهاني موفق نبود
فقط دو سه نفر هستند که دارند از تيم ملي تعريف مي کنند اما نظر مردم چيز ديگري است. ما بچه‌هايي داشتيم که در اروپا بازي مي‌کردند اما همه شان جواب شدند. شما به اين مي گوييد موفقيت؟ ما در جام جهاني موفقيت چنداني به نظر من نداشتيم. ما در جام جهاني‌هاي قبلي نتايج بهتري گرفتيم و فوتبالمان را هم به دنيا معرفي کرديم. البته بازيکنان زحمت کشيدند که بايد به آنها خسته نباشيد گفت.
در جام ملت‌ها بايد شانس بياوريم
کوچک‌ترين اشتباه در جام ملت‌ها مي‌تواند باعث حذف بشود. همانطور که تيم من در مالزي دچار همين بلا شد. اگر در جام ملت‌ها خوش‌شانس باشيم به نظر من مي‌توانيم پيش برويم.
مي‌خواستم وابستگي‌مان به ملي‌پوش‌ها از بين برود
من قصد داشتم براي دوره تازه استقلال،‌جوري پيش برويم که چندان درگير بازيکنان ملي‌مان نباشيم. پس بايد تيمي مي‌بستيم که اين احتياج به نوعي حل مي‌شد. بازيکنان ملي ما متاسفانه طوري بازي مي‌کردند که فکر مي‌کردي وزنه ده کيلويي به پايشان بسته شده. اگر محسن مسلمان را مي‌گرفتيم تا حد زيادي به اين موفقيت رسيده بوديم.
مي‌توانستم قهرمان آسيا بشويم
عزت و ذلت دست خداست. هميشه عليه من مطلب نوشته‌اند. حتي موقعي که تيم‌هاي من قهرمان مي‌شدند و بهترين خط حمله و دفاع را داشتيم. الان هم داريم تلاش مي‌کنيم اما شما برويد ببينيد در اين دو ساله چه کارهايي را عليه ما انجام داده‌اند. مثلا من در خانه نشسته بودم و ديدم پژمان منتظري رفته قطر. اگر آن سال منتظري و جباري از ما جدا نمي‌شدند قهرمان آسيا مي‌شديم. اما متاسفانه اين دو ساله اتفاقاتي افتاده که نه در اردو به ۱۸ نفر مي‌رسيم و نه در بازي‌ها.
اميدوارم بيايند و به آرزويشان برسند
مگر من در استقلال مربيگري کرده‌ام؟ مگر فقط در استقلال قهرمان شده‌ام؟ اين تيم ارث پدري من نيست. اينهايي که الان مصاحبه مي‌کنند آن وقت‌ها که تيم در پايين جدول بود ده کيلومتري تيم هم پيدايشان نمي‌شد. به هر حال اميدوارم که آنها که آرزويشان حضورشان در استقلال است بيايند و به اين آرزو برسند. همانطور که ما آمديم استقلال چون آرزويمان مربيگري در استقلال بود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر