صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 1

والیبال ایران 3 0 روسیه / آزادی

حاشیه های بازی والیبال ایران روسیه / گفتگو با مربیان و بازیکنان

تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود در هفته هشتم لیگ جهانی 2015 موفق به شکست 3 بر صفر میهمان خود روسیه شد.

کد خبر: 34058

خبرگزاری تسنیم: تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود در هفته هشتم لیگ جهانی 2015 موفق به شکست 3 بر صفر میهمان خود روسیه شد.

اسلوبودان کواچ، سرمربی تیم ملی والیبال ایران برای شروع بازی از سعید معروف، شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، مجتبی میرزاجان‌پور، محمد موسوی، عادل غلامی و مهدی مرندی (لیبرو) استفاده کرد. شاگردان کواچ اگرچه 2 امتیاز نخست بازی را به تیم روسیه دادند اما در ادامه با دریافت و زدن سرویس‌های هدفدار بر بازی مسلط شدند و از اشتباهات پرشمار حریف نیز به خوبی بهترین شکل استفاده کردند تا در نهایت با نتیجه 25 بر 21 برنده ست اول شدند. در پایان این ست بازیکنان ایران 10 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند.

در ست دوم هم این روس‌ها بودند که ست را با برتری شروع کردند اما زدن سرویس‌های موجی و هدفدار برای کنترل حملات روسیه و رسیدن کمترین پاس‌ها به موزرسکی باعث شد تا شاگردان کواچ باز هم تیم برتر باشند. دفاع روی تور و قدرت تمام کنندگی اسپک‌های شهرام محمودی، تیم ایران را باز هم زودتر به امتیاز 25 رساند در حالی که روس‌ها مثل ست قبل 21 امتیاز بیشتر نگرفتند. بازیکنان روسیه اگرچه تلاش زیادی در اسپک، دفاع و زدن سرویس داشتند اما نتوانستند امتیازهای از دست رفته خود را جبران کنند.

شاگردان کواچ در ست سوم هم با حمایت تماشاگران و حملات موثرتر و البته با تعداد اشتباهاتی برابر با حریف صاحب نام خود باز هم نتیجه 25 بر 21 به پیروزی رسیدند تا در مجموع 3 بر صفر برنده این بازی شده باشند.

تیم ملی ایران در دومین بازی خود در هفته هشتم لیگ جهانی والیبال از ساعت 21 فردا (شنبه) به مصاف تیم ملی روسیه می‌رود.

==========================================================

 

دیدار تیم‌های ملی والیبال ایران و روسیه در چارچوب هفته هشتم رقابت‌های لیگ جهانی 2015 از ساعت 21 امشب در سالن 12 هزارنفری آزادی برگزار می‌شود.

* در حالی که مازیار فلاحی مشغول اجرای برنامه بود، ابتدا موزرسکی و اسمولیار وارد زمین شدند و پس از آن دیگر بازیکنان تیم ملی روسیه وارد زمین شدند و شروع به بازی آقاوسط (تمرین فوتبال) کردند.

*  نزدیک 50 تماشاگر روسی وارد سالن شدند که در بین آنها بانوان روسی نیز حضور دارند.

* بازیکنان تیم ملی ایران به صورت مجزا از سوی تماشاگران مورد تشویق قرار گرفتند.

* کواکبیان نماینده سابق مردم استان سمنان در مجلس شورای اسلامی در سالن حضور دارد.

* مدیر کل روابط بین‌المللی فدراسیون جهانی در جایگاه ویژه کنار داورزنی حضور دارد.

*در آستانه آغاز مسابقه هنوز سالن آزادی به طور کامل پر نشده است.

==========================================================

 

نماینده فدراسیون جهانی: همه چیز خوب بود

خبرگزاری فارس: رناتو آرنا نماینده فدراسیون جهانی پس از بازی ایران و روسیه در لیگ جهانی اظهار داشت: بازی بسیار خوبی را شاهد بودیم. ایران در زمین خود بازی می‌کرد و موفق شد نمایش خوبی داشته باشد و 3 بر صفر به پیروزی برسد.

وی ادامه داد: امیدوارم ایران بتواند در جام جهانی موفق باشد و به المپیک هم صعود کند.

نماینده فدراسیون جهانی والیبال در مورد حضور بانوان در مسابقاتی که در ایران برگزار می‌شود، گفت: این ورزش هم برای بانوان است هم مردان و امیدوارم روزی برسد که هواداران مرد و زن در کنار یکدیگر بتوانند بازی‌ها را ببینند.

وی در پایان در مورد اینکه آیا ایران می‌تواند به دور دوم صعود کند، گفت: به هر حال کار سختی پیش رو است. آمریکا و لهستان در این گروه حضور دارند. باید دید چه اتفاقی خواهد افتاد.

آرنا در مورد شرایط مسابقه گفت: همه چیز خوب بود. فدراسیون ایران هم همکاری بسیار خوبی داشت. تماشاگران هم عالی بودند. من هم در گزارشم تمام این موارد را ارائه دادم. امکانات ایران در حد لیگ جهانی بود فقط کمی نور سالن کم بود. از تلویزیون هم تشکر می کنم که همکاری خوبی دارد.

 

============================================

 

کواچ: بازی امروز فوق‌العاده بود

خبرگزاری فارس: اسلوبودان کواچ بعد از پیروزی تیم ملی والیبال ایران مقابل روسیه در کنفرانس مطبوعاتی، گفت: بازی امروز را فوق العاده گذراندیم. با 82 درصد موفقیت در حمله مقابل بهترین تیم تدافعی جهان مسابقه را پشت سر گذاشتیم. قبل از بازی به بازیکنان گفتم مسئولیت سنگینی را روی دوش دارند و باید به پیراهن تیم ملی احترام بگذارند. باید بتوانیم 10 هزار هوادار در سالن و 50 میلیون بیننده تلویزیونی احترام بگذاریم. به همه نشان دادیم تیم سطح بالایی هستیم و سعی می‌کنیم در مسابقه بعدی این بازی را تکرار کنیم.

وی در مورد اینکه در صورت عدم صعود به مرحله بعد مهمترین عامل را چه می‌داند، خاطرنشان کرد: در گروه سختی قرار گرفتیم اما عملکرد بهتری از سال قبل داشتیم. اگر روسیه پائین تر از ایران قرار گرفته نشان دهنده خیلی نکات است. فقط یک قدم مهم مقابل لهستان را خوب بر نداشتیم اما در عملکرد فوق العاده خوب بودیم. فکر می‌کنم همه مردم و خبرنگاران باید درک کنند که روز اول وقتی به گروه نگاه می‌کردیم مشخص نبود کدام تیم در رده آخر قرار می‌گیرد. شاید این افتخار باشد که در هر زمینه‌ بهتر هستیم. یک تیم تازه به قدرت رسیده در جهان هستیم هر روز تلاش می‌کنیم که قدم‌های بهتری برداریم تا در همین سطح بمانیم.

کواچ تأکید کرد: در این گروه برای هر امتیاز جنگیدیم و شاید تکرار پیروزی مقابل تیمی مثل روسیه بسیار سخت باشد. از همه بازیکنانم تشکر می‌کنم و به همه آنها به خاطر عملکرد خوبشان در مسابقات افتخار می‌کنم. آیا درک می‌کنید پیروزی مقابل قهرمان جهان، قهرمان المپیک و قهرمان سال قبل لیگ جهانی را؟ ما این کیفیت را داشتیم.

 

========================================================

 

محمودی: امروز مثل همیشه حمایت شدیم

خبرگزاری فارس: شهرام محمودی بازیکن تیم ملی والیبال کشورمان پس از شکست تیم روسیه در چارچوب هفته هشتم رقابت‌های لیگ جهانی 2015 اظهار داشت: به همه مردم کشورمان این پیروزی را تبریک می‌گویم خیلی خوشحالیم که توانستیم روسیه که با تمام قوا امروز به تهران آمده بود را شکست دهیم و دوباره مردم کشورمان را خوشحال کنیم.

وی در ادامه افزود: خوشحالیم از اینکه امروز توانستیم هوادارانی که به ورزشگاه آمده بودند را خوشحال راهی خانه‌هایشان کنیم.

محمودی در مورد موزریسکی بازیکن تیم ملی روسیه گفت: او یک بازیکن بزرگ است، اما به تنهایی نمی‌توانست کاری را از پیش ببرد. ما آنالیز خوبی از او کرده بودیم و امروز خیلی خوب او را خنثی کردیم البته نگران این بودیم که با بازی خوبی که او دارد به تیمش کمک کند اما آنالیزی که از قبل کرده بودیم خیلی به ما کمک کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از مردم خوب کشورمان تشکر می‌کنیم به خاطر اینکه بازی گذشته ما نتیجه را واگذار کردیم اما آنها امروز پرقدرت ما را دوباره حمایت کردند. امیدواریم که بتوانیم در بازی بعدی نیز روسیه را شکست دهیم و باز هم دل مردم را شاد کنیم.

====================================================

 

صنوبر: نباید ناامید شویم

خبرگزاری فارس: صنوبر در مورد پیروزی 3 بر صفر ایران مقابل روسیه در لیگ جهانی والیبال اظهار داشت: همه بچه‌ها عالی کار کردند. ما بازی را خوب شروع کرده و خوب هم به پایان رساندیم و از هواداران هم ممنونیم که حمایت ویژه کردند.

وی ادامه داد: امیدوارم در بازی فردا بتوانیم هر سه امتیاز را مقابل روسیه کسب کنیم. در مورد صعود هم باید بگویم هنوز چیزی تمام نشده و نباید ناامید شویم.

=====================================================

 

قائمی: صعودمان قابل پیش‌بینی نیست

خبرگزاری فارس: فرهاد قائمی پس از برتری 3 بر صفر ایران مقابل روسیه اظهار داشت: بازی بسیار خوبی انجام دادیم. خوشحالم که توانستیم به پیروزی برسیم. هواداران باز هم به ما لطف داشتند و حمایت ویژه‌ای کردند.

وی در مورد اینکه چقدر شانس صعود داریم گفت:‌ هنوز چیزی قابل پیش بینی نیست. ما در هر بازی فقط برای برد به میدان می‌رویم و می‌خواهیم بهترین عملکرد را داشته باشیم.

وی در مورد بازی فردا مقابل روسیه گفت: امیدوارم در بازی فردا نیز همین روند را ادامه دهیم و با تمرکز وارد میدان شویم.

 

===================================================

 

آمار فنی بازی ایران - روسیه

خبرگزاری فارس: دیدار تیم‌های ملی والیبال ایران و روسیه در چارچوب هفته هشتم رقابت‌های لیگ جهانی 2015 امشب در سالن 12 هزارنفری آزادی برگزار شد که با برتری سه بر صفر ایران خاتمه یافت.

در پایان این دیدار تیم ملی ایران از لحاظ فنی نیز برتر از تیم ملی روسیه بود.

در طول بازی 42 اسپک از سوی ملی پوشان ایرانی به امتیاز تبدیل شد و 37 اسپک از سوی بازیکنان روسی در زمین ایران خوابید.

در دفاع روی تیر نیز بازیکنان ایران 4 امتیاز کسب کردند و حریف تنها 2 امتیاز کسب کرد.

در ضربات سرویس نیز بازیکنان ایرانی برتر بودند. 5 امتیاز ایران از سرویس کسب شد و 3 امتیاز نیز به روسیه رسید.

در مجموع نیز ایران 75 امتیاز کسب کرد و حریف نیز به 63 امتیاز رسید.

====================================================

 

کلینکین: ایران امروز فوق العاده بود

خبرگزاری فارس: الکساندر کلینکین در نشست مطبوعاتی بعد از شکست تیمش مقابل ایران در لیگ جهانی والیبال گفت: هنوز گوش‌هایم درد می‌کند. حمایت فوق‌العاده عجیب و غریبی را از ایرانی‌ها دیدیم. بازیکنان ایران امروز خوب نه بلکه فوق‌العاده بودند و هماهنگی بالایی داشتند. مشکل ما آسیب دیدگی چند تن از بازیکنانمان بود که در اختیار نداشتیم. چند مصدوم داشتیم و تعدادی بازیکنان در پست غیر تخصصی بازی می‌کردند.

وی در مورد اینکه آیا در شان روسیه هست که در بین چهار تیم در رده چهارم قرار بگیرد، اظهار داشت: در مسابقات المپیک تیم دیگری داشتیم. تیم‌مان بسیار جوان است باید بیشتر تلاش کنیم.

سرمربی موقت روسیه در مورد غیبت بازیکن شماره 18 این تیم گفت: این بازیکن به دلیل مصدومیت کنار ما نبود. او با ما به تهران آمد اما درست نبود از او استفاده کنیم.

===================================================

 

معروف: از دریافت‌کننده‌ها ممنونم

خبرگزاری فارس: سعید معروف در نشست مطبوعاتی بعد از پیروزی تیم ملی ایران مقابل روسیه در لیگ جهانی والیبال گفت: یکی از روزهای خوبمان را پشت سر گذاشتیم. از دریافت‌ کننده‌های تیم‌مان تشکر  می‌کنم چون با دریافت‌های خوبشان به ما کمک کردند.

وی ادامه داد: روسیه خوب سرویس می‌زند ولی ما آنقدر خوب کار کردیم که آنها در این امر دچار مشکل شدند و توانستیم برنده بازی شویم.

تیم ملی والیبال ایران سه بر صفر روسیه را شکست داد.

 

انتهای پیام/

 

نظرات بینندگان

  • سمانه

    | |

    اره دیدیم امروز خیلی خوب بازی کردیم
    والا..........
    همیشه طرف دارتون هستیم ما ایرانی ها حتی اگه نبرین .

ارسال نظر