صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

حرکت قابل ستايش علي دايي / شهريار دوست داشتني‌ترمي شود

با انتشار پيام علي دايي، مطابق معمول بازار گمانه‌زني‌ها داغ شده است. عده‌اي معتقدند او قصد داشته با اين کار دست پيش را بگيرد و ناراحتي‌اش را پنهان کند، برخي ديگر نيز بر اين باورند که انتشار پيام کم‌نظير علي دايي، واکنشي طعنه‌آميز به قهر علي کريمي بوده است.

کد خبر: 3327

جام نيوز/ با انتشار پيام علي دايي، مطابق معمول بازار گمانه‌زني‌ها داغ شده است. عده‌اي معتقدند او قصد داشته با اين کار دست پيش را بگيرد و ناراحتي‌اش را پنهان کند، برخي ديگر نيز بر اين باورند که انتشار پيام کم‌نظير علي دايي، واکنشي طعنه‌آميز به قهر علي کريمي بوده است.
اتفاق فوق‌العاده روز دوشنبه، بدون ترديد انتشار پيام روحيه‌بخش علي دايي خطاب به جواد نکونام بود.
در روزهايي که رسانه‌ها شمارش معکوس را شروع کرده‌اند و منتظرند تا رکورد بازي‌هاي ملي شهريار به دست شماره شش تيم‌ملي شکسته شود، سرمربي سابق پرسپوليس با انتشار پيامي جالب توجه نشان داد که نه تنها از اين اتفاق ناخشنود نيست، بلکه مفتخرانه انتظارش را مي‌کشد.
در شرايطي که تيم‌ملي کشورمان در مسير حضور در جام ملت‌هاي آسيا با مصايب و مشکلات فراواني دست به گريبان بود، بي‌شک رسيدن پيام دايي به اردو مي‌تواند افزايش اميد و انگيزه شاگردان کي‌روش را به دنبال بياورد.
آقاي گل فوتبال ملي جهان، از بچه‌ها خواسته خودشان را به فينال برسانند تا او به همين بهانه دعوت AFC را بپذيرد و راهي استراليا شود؛ آنچه اگر اتفاق بيفتد، بعد از 40 سال روزي تاريخي و خاطره‌انگيز را براي فوتبال کشورمان رقم خواهد زد.
با انتشار پيام علي دايي، مطابق معمول بازار گمانه‌زني‌ها داغ شده است. عده‌اي معتقدند او قصد داشته با اين کار دست پيش را بگيرد و ناراحتي‌اش را پنهان کند، برخي ديگر نيز بر اين باورند که انتشار پيام کم‌نظير علي دايي، واکنشي طعنه‌آميز به قهر علي کريمي بوده است.
اينکه اصل ماجرا چيست و چه اندازه خلوص در رفتار شهريار وجود داشته، موضوعي است که فقط خود دايي و خداي او از آن با خبرند. با اين همه اما اگر از «نيت خواني» بپرهيزيم و تنها عملکرد آدم‌ها را به نقد بکشيم، بايد به علي دايي به خاطر رفتار به موقع و کاملا پسنديده‌اش تبريک بگوييم.
دو سال پيش وقتي ليونل مسي رکورد گلزني گرد مولر در يک سال تقويمي را شکست، اسطوره فوتبال آلمان بلافاصله با ارسال پيامي به او تبريک گفت. کسي چه مي‌داند؛ شايد آن زمان هم مولر در اعماق وجودش بابت از دست دادن اين حدنصاب غمگين بود، اما شرط ادب را رعايت کرد و به تقدير از مسي پرداخت.
رفتار امروز دايي هم بي‌گمان به همان اندازه و حتي بيشتر از آن قابل ستايش است؛ چه اينکه شهريار پيش از شکسته شدن رکوردش، درست سر بزنگاه وارد گود شده و از اين اتفاق، فرصتي براي افزايش روحيه ملي‌پوشان ساخته است.
پيام دايي اما يک «پيام» ديگر هم دارد؛ اينکه پروسه تحول شخصيتي او همچنان در جريان است. در حقيقت علي دايي طي يکي، دو سال اخير برخي از عادات نامناسب رفتاري‌اش را کنار گذاشته و در مورد بعضي از خصوصياتش تجديد نظر کرده است.
ماه‌ها بعد از خروج عجيب و جنجالي او از پرسپوليس، دايي همچنان از اظهارنظر در مورد اين تيم پرهيز مي‌کند و اجازه نمي‌دهد مصاحبه‌هاي او، مشکلي ديگر به مشکلات پرسپوليس بيفزايد.
سرمربي سابق تيم‌ملي همچنين خودش را از مداخله در جنگ‌هاي لفظي بر حذر داشته و دور از هياهوي فوتبال به زندگي عادي‌اش ادامه مي‌دهد.
جامعه سالم، جامعه‌اي است که فرصت اصلاح‌ شدن را از آدم‌هايش نگيرد. مهم نيست که دايي قبلا چقدر اشکال داشته يا ما با او چه خاطرات تلخي داريم؛ مهم اين است که اين مربي تصميم گرفته دست کم در برخي جهات کاراکتر مثبت‌تري باشد. او مي‌خواهد به پيش برود؛ بنابراين عادلانه نيست که از گذشته‌ها، آتشي براي سوزاندنش بر پا کنيم و شانس بهتر شدن را از او بگيريم. دايي حالا در 45 سالگي نشانه‌هايي از بلوغ حرفه‌اي دارد؛ آنچه شايد اگر به همين منوال ادامه پيدا کند، بعدها از او يک مربي موفق‌تر، صلح طلب‌تر و البته دوست داشتني‌تر بسازد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر