صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

تغییری مهم در لیگ جهانی والیبال که شاید به ضرر ایران تمام شود!

با توجه به تغییر مهم در نحوه رتبه‌بندی تیم ها، تیم ملی والیبال ایران در صورت پیروزی در بازی نخست برابر لهستان و کسب سه امتیاز باز هم به دلیل تعداد برد کمتر نسبت به این تیم در رتبه سوم باقی خواهند ماند و اگر می خواهد صعود کند باید حد اقل هر دو بازی برابر لهستان را با برد پشت سر بگذارد.

کد خبر: 32480

لیگ جهانی سال 2015 ه با حضور 32 تیم در سه سطح برگزار می شود که در سطح یک این رقابت ها هشت تیم برتر جهان در دو گروه به مصاف یکدیگر می روند و تیم ملی والیبال ایران با 13 امتیاز پس از آمریکا و لهستان در رده سوم ایستاده است.

در مسابقات امسال نسبت به سال های گذشته یک تغییر مهم صورت گرفته و آن هم اهمیت تعداد پیروزی ها در رتبه بندی جدول لیگ جهانی امسال است. با توجه به این قانون، تعداد پیروزی‌ها اولویت نخست برای رتبه بندی تیم ها محسوب می شود و امتیاز در اولویت دوم قرار دارد و این امر کار را برای صعود برخی تیم ها سخت خواهد کرد.

ظاهراً به این موضوع در آخرین مقررات بازی ها که در اختیار فدراسیون های عضو FIVB قرار گرفته اشاره ای نشده و بسیاری از تیمها بدون اطلاع از این قانون بر اساس قوانین گذشته رتبه خود را حساب می کنند.

 

تغییری مهم در لیگ جهانی والیبال که شاید به ضرر ایران تمام شود؟به گزارش مشرق، شان‌ ریت، دبیرکل کنفدراسیون والیبال آسیا (AVC) و نفر دوم فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) که در تهران حضور دارد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مشرق با تایید این تغییر مهم گفت: قانون محاسبه رتبه بر اساس برد چند سال است که در آسیا اجرا می شود و امسال نیز تصمیم گرفته شد که در لیگ جهانی نیز این قانون اجرا شود و به تیم های حاضر در مسابقات ابلاغ شده یا خواهد شد.

سعید درخشنده ناظر فدراسیون جهانی والیبال نیز با تایید اظهارات شاتریت به مشرق گفت: از نظر من این قانون که رتبه تیم ابتدا بر اساس برد باشد نه امتیاز به عدالت نزدیک تر است، چرا که تیمی که بیشتر برده قدرت بالاتری دارد.

به گزارش مشرق، در این هفته تیم ملی والیبال ایران در دو مسابقه به دیدار لهستان قهرمان جهان در سال 2014 می رود که در حال حاضر با شش پیروزی و 16 امتیاز در رتبه دوم گروه B قرار دارد. تیم ایران نیز با چهار پیروزی و 13 امتیاز در جایگاه سوم است.

تیم ملی والیبال ایران در صورت پیروزی در بازی نخست و کسب سه امتیاز باز هم به دلیل تعداد برد کمتر نسبت به لهستان در رتبه سوم باقی خواهند ماند.

تیم ملی ایران که روند رو به رشدی داشته با توجه به تغییر این قانون کار صعودش قدری سخت تر شده چرا که اگر خدایی نکرده ایران نتواند یکی از بازی‌هایش مقابل لهستان را ببرد و آمریکا هم دو برد محتمل مقابل روسیه کسب کند، آن موقع یک هفته مانده به پایان مسابقات ایران علاوه بر شکست دادن روسیه در دو دیدار پایانی باید منتظر دو برد آمریکا مقابل لهستان بماند چرا که اگر لهستان یکی از دیدارهای خانگی خود مقابل آمریکا را با پیروزی پشت سر بگذارد، ایران حتی با داشتن امتیاز بالاتر هم از صعود باز خواهد ماند.

اما اگر ایران 2 بازی خود را ببرد از نظر برد با لهستان برابر می شود ولی از نظر امتیازی از این تیم قدرتمند بالاتر خواهد ایستاد و آن موقع صعود از گروه دست خود شاگردان کواچ است و در صورت شکست دادن روسیه در هفته پایانی نتیجه لهستان و امریکا تاثیری در صعود ما نخواهد داشت.


این امر با توجه به انجام همه بازی ها در تهران و حمایت پرشور هواداران کاملا در دسترس است و می توانیم به صعود بلندقامتان کشورمان بسیار امیدوار باشیم.

تغییری مهم در لیگ جهانی والیبال که شاید به ضرر ایران تمام شود؟
حضور هواداران پرشور در 4 دیدار باقیمانده ایران قطعا راه صعود شاگردان کواچ به فینال لیگ جهانی را هموار خواهد کرد


به گزارش مشرق، در حال حاضر در گروه A سطح یک لیگ جهانی، تیم ملی والیبال برزیل هشت مسابقه داده است و با 18 امتیاز از شش پیروزی در صدر جدول قرار دارد. تیم ملی والیبال ایتالیا با پنج پیروزی و 13 امتیاز در رتبه دوم است اما صربستان به رغم داشتن 14 امتیاز اما به دلیل تعداد پیروزی کمتر (چهار برد) نسبت به ایتالیا، در رتبه سوم قرار دارد. استرالیا نیز با سه امتیاز و یک برد در جایگاه چهارم است.

این موضوع در رده بندی گروه C سطح دو لیگ جهانی که هر تیم 10 مسابقه داده است، مشاهده می شود. در این گروه تیم ملی والیبال کانادا با شش برد و 22 امتیاز در صدر جدول است.

تیم ملی والیبال بلغارستان با پنج برد و 12 امتیاز در جایگاه دوم است و تیم ملی والیبال آرژانتین به رغم داشتن 13 امتیاز اما به دلیل چهار پیروزی در رتبه سوم قرار دارد. کوبا هم با سه برد و هفت امتیاز چهارم است.

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر