صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

نگرانی سرمربی تیم والیبال لهستان از سید

سخت بتوانیم مقابل «سید» دفاع کنیم/ ممکن است ستاره ما به بازی نرسد/ دو بازی مقابل ایران را می‌بریم/ آزادی متفاوت‎ ترین استادیوم جهان است استفان آنتیگا می گوید: ایران خوب دفاع می‌کند ولی این تنها مزیت آن‌ها نیست بلکه آن‌ها علاوه بر دفاع خوب هم بلاک می‌کنند. این دو توانایی در کنارهم برای حریفان بسیار آزار دهنده است.

کد خبر: 32472

مشرق - تیم ملی والیبال ایران جمعه و یکشنبه آینده دو بازی حساس مقابل لهستان در لیگ جهانی والیبال برگزار خواهد کرد و با توجه به تغییر قانون رتبه بندی تیمها در جدول، شاگردان کواچ اگر می‌خواهند امید صعود به فینال را از دست ندهند، محکوم به بردن هر دو بازی هستند.


تیم ملی لهستان که عنوان قهرمانی جهان را یدک می کشد، پس از قهرمانی در لیگ جهانی 2012 در دو دوره اخیر این مسابقات از رسیدن به فینال بازمانده و عزم خود را جزم کرده است تا امسال در گروه مرگ بلیت فینال را اوکی کند. یکی از عوامل موفقیت تیم قدرتمند لهستان بدون شک استفان انتیگا(Stephen Antiga) سرمربی فرانسوی این تیم است.

در فاصله یک روز مانده به مسابقه اول ایران و لهستان خبرنگار مشرق به سراغ انتیگا رفت و یک گفتگوی اختصاصی با وی انجام داد که در زیر می خوانید:

* تیم آمریکا که برای بازی با ایران به تهران آمد بخشی از وقت خود را برای بازدید از شهر تهران و برج میلاد اختصاص داد. با توجه به این‌که تیم شماچند روز زودتر از معمول به ایران آمده‌ است آیا شما زمانی را برای تفریح و بازدید از تهران اختصاص دادید؟

 

درست است. ما خیلی زود به تهران آمدیم. ما یک‌شنبه شب وارد تهران شدیم. دلیل سفر زودهنگام ما به تهران هم این است که ما سال گذشته دیر به تهران رسیدیم و آن زمان بود که متوجه شدیم که بازی کردن در ایران چه‌قدر می‌تواند سخت باشد. بالا بودن ارتفاع، قدرت تیم ایران و تماشاگران پرشور ایرانی از عواملی است که بازی در استادیوم آزادی را سخت می‌کند.

نمی خواستیم اشتباه سال گذشته را دوباره تکرار کنیم برای همین زودتر آمدیم تا بتوانیم خود را با شرایط وقف دهیم.

در خصوص تفریح و تهران گردی نیز باید بگویم که ما برنامه‌های زیادی برای آماده‌سازی داریم و نمی‌خواهیم با تفریح و گردش تمرکز بازیکنان خود را به هم بزنیم. ما زمان زیادی به دیدن بازی‌های گذشته ایران و تمرین اختصاص دادیم.

 

* برخی رسانه‌های لهستانی دو خبر بد از اردوی لهستان منتشر کردند. این رسانه‌های گفته‌اند که گرمای هوا و مصدومیت ستاره تیم لهستان این تیم را مقابل ایران به دردسر خواهد انداخت. آیا این اخبار درست است؟

 

درباره گرمای هوا تهران باید بگویم در روسیه هم در چنین هوایی بازی کردیم و موفق به شکست روسیه در دو بازی متوالی شدیم بنابراین تصور نمی‌کنم که گرمای هوا بتواند عاملی برای عدم نتیجه‌گیری ما باشد. باید اعتراف کنم تنها عامل جغرافیایی که می تواندما را آزار دهد ارتفاع شهر تهران است. درباره مصدومیت کورک نیز باید بگویم که مصدومیت وی صحت دارد. مصدومیت وی از ناحیه کمر است ولی تیم پزشکی ما در حال تلاش برای بهبود او هستند و باید ببینم که او به بازی می‌رسد یا خیر.

 

* "بارتوش کورک" امتیاز آورترین بازیکن مسابقات است. در صورتی که وی به بازی با ایران برسد تقابل سختی را با سید محمد موسوی بهترین مدافع روی تور مسابقات خواهد داشت. این تقابل را چگونه ارزیابی می‌کنید.

بازهم تأکید می‌کنم اول باید ببینیم که کورک به بازی می‌رسد یا نه. ولی در کل ایران خوب دفاع می‌کند ولی این تنها مزیت آن‌ها نیست بلکه آن‌ها علاوه بر دفاع خوب هم بلاک می‌کنند. این دو توانایی در کنارهم می‌تواند برای حریفان بسیار آزار دهنده باشد. برای عبور از بلاکر های ایران کار سختی پیش رو داریم و باید بگویم سید یکی از بهترین هاست و سخت می‌توان مقابل وی دفاع کرد.

سخت بتوانیم مقابل «سید» دفاع کنیم/ ممکن است ستاره ما به بازی نرسد/ آزادی متفاوت ترین استادیوم جهان است/ دو بازی مقابل ایران را می‌بریم/هرگز نگفتم از هیچ تیمی نمی‌ترسیم

 

 

یکی از رسانه‌های خارجی مصاحبه‌ای از قول شما منتشر کرده است که به نقل شما نوشته است ما قهرمان جهانیم و از هیچ تیمی نمی‌ترسیم و این سایر تیم ها هستند که از بازی با ما باید بترسند. (اینجا) آیا این گفته شما درباره بازی با ایران در استادیوم آزادی نیز صدق می‌کند؟

نمی‌دانم چه رسانه‌ای این نقل‌قول را منتشر کرده است ولی من هیچ‌گاه چنین حرفی را نزده‌ام. ما از هیچ تیمی نمی‌ترسیم ولی به حریفانمان احترام می‌گذاریم. ممکن است تیم حریف بهتر از ما بازی کند ولی ما باید همیشه شجاع باشیم. قهرمان جهان بودن ما به تاریخ پیوسته است و باید تلاش کنیم تا مقابل رقبای خود به برتری برسیم ونشان دهیم هنوز بهترین تیم جهان هستیم.

درباره بازی در آزادی نیز باید بگویم این استادیوم متفاوت ترین میدان بازی در جهان است. این استادیوم در زمان بازی به شدت پر سروصدا می‌شود و ارتباط میان کادر فنی با بازیکنان داخل زمین و حتی ارتباط میان خود بازیکنان را باهم تقریباً غیر ممکن می‌کند. البته باید بگویم که ما بین تیم‌های قدرت مند والیبال جهان جزو پر تماشاگر ترین تیم‌ها محسوب میشویم ولی جو استادیوم آزادی به مراتب پر سر وصدا تر از استادیوم های ماست. سر و صدای زیاد ایجاد شده توسط تماشاچیان ایرانی کار تیم‌های مهمان را مختل می‌کند.

 

برخی کارشناسان معتقدند که ایران طی دو سال اخیر پدیده والیبال جهان بوده است ولی هنوز زمان زیادی نیاز دارد تا به یک قدرت با ثبات جهانی تبدیل شود. نظر شما چیست؟

ایران هم‌اکنون نیز یک قدرت جهانی است و یکی از بهترین تیم‌های جهان. تنها مشکلی که تیم ایران در مسابقات سال گذشته داشت این بود که در بازی‌های پایانی خود از لحاظ بدنی کم آوردند وگرنه از لحاظ فنی پارسال هم یکی از قدرت‌های جهانی بودند.

 

پیش‌بینی شما از نتیجه دو بازی پیش روی شما مقابل ایران که می‌تواند حکم مرگ و زندگی داشته باشد چیست؟

ما دو بازی خود مقابل ایران را می‌بریم. باید به شما بگویم اصلاً دوست نداریم برای دومین سال پیاپی مقابل ایران بازنده باشیم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر