صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

پای ستاره فوتبال آرژانتین باید قطع شود!

باتیستوتا ستاره سابق آرژانتین به علت آسیب‌دیدگی‌‌ای که ۱۰ سال پیش در قطر برایش پیش آمده بود، حالا در آستانه قطع عضو آسیب‌دیده‌اش است.

کد خبر: 31659

زمان/ رنج‌های گابریل عمر باتیستوتا که ناشی از مصدومیتی است که 10 سال پیش از ناحیه کمر و قوزک پا برایش پیش آمد، در این روزها بیشتر شده است.

این ستاره سابق آرژانتینی در آن سال‌ها در باشگاه العربی قطر بازی می‌کرد، همان باشگاهی که اکنون اشکان دژاگه در آن بازی می‌کند.

آسیب دیدگی یاد شده علت اصلی کنار رفتن این ستاره فوتبال از دوران بازیکنی‌اش است.

او در آن دوران به گونه‌ای آسیب دیده بود که حتی قادر به راه رفتن و یا بلند شدن از روی زمین هم نبود. قوزک پای راست او مشخصا بسیار آسیب دیده بود.

حالا پزشکان می‌گویند وضعیت پای این بازیکن به ترتیبی است که باید قطع شود و خود باتیستوتا هم این موضوع را پذیرفته است.

 

این تصمیم بالینی به علت درد بسیار و البته ناکارآمدی این عضو است که این ستاره سابق از آن همواره در این دهه اخیر نسبت به آن بی‌آرام بوده.

10 سال است که حدود 10 قطعه پلاتین در پای باتی‌گل کار گذاشته شده است اما هیچ کدام کارگر نیامد.

این ستاره آرژانتین در دوران بازیکنی‌اش 9 سال در فیورنتینا، چهار سال در آ.اس.رم و دو سال در العربی بازی کرد.

وی یکی از گلزن ترین بازیکنان دوران خودش بود و در 414 بازی در تیم‌های مختلف 311 گل به ثمر رساند و بدین ترتیب لقب او در زمان اوج شهرتش باتی‌گل به معنای باتیستوتای گلزن بود.

وی در زمانی که در آ اس رم بازی می‌کرد، با پیراهن این تیم گلی زیبا به تیم سابق خود یعنی فیورنتینا زد، و بعد از آن گریه کرد. به گفته خود باتیستوتا، هواداران این تیم بعد از ترک باشگاه مجسمهٔ او که در شهر قرار داشت را شکستند. ولی عده‌ای از آن‌ها که همچنان به او علاقه‌مند بودند خرده‌های مجسمه را به عنوان یادگاری از وی با خود به خانه هایشان بردند./فارس/

نظرات بینندگان

ارسال نظر