صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

خارجي‌هايي که براي ايران "هيچ" سوغاتي مي‌آورند!

باشگاه‌هاي ايراني بدون هيچ برنامه از پيش تعريف شده‌اي طي هر فصل در جذب بازيکنان خارجي گام بر مي‌دارند، بازيکناني که شاخص‌هاي لازم را براي بالا بردن کيفيت ليگ برتر ندارند. هر فصل مي‌رود و فصلي نو در پس آن مي‌آيد اما برنامه جذب اين بازيکنان توسط مديران باشگاه‌هاي ايراني کهن‌تر از گذشته است.

کد خبر: 2781

ايسنا/ نيم فصل ليگ برتر چهاردهم با جذب 14 بازيکن خارجي همراه بود، بازيکناني که هيچ‌کدام از سابقه درخور اشاره‌اي به عنوان دليل تزريق به فوتبال ايران و مجاب کردن علاقمندان ندارند.
اين‌بار هم فوتبال ايران همان سنت جذب بازيکنان بي‌کيفيت خارجي را در دستور کار قرار داد تا همچنان همگان از پول‌هاي زبان بسته‌اي که به جيب برخي مي‌رود شاکي باشند. بازيکناني که معمولا پس از نمايش ضعيف از تيم کنار گذاشته مي‌شوند و به دليل عدم دريافت مطالبات خود با شکايت به فيفا چندين برابر کارمزدشان را دريافت مي‌کنند. در ادامه عملکرد باشگاه‌هاي ايراني را در نيم فصل ليگ برتر چهاردهم در جذب بازيکنان خارجي مي‌خوانيم.
* پرسپوليس
پرسپوليس که اين روزها از لحاظ مهره به صورت محسوسي دچار بي‌وزني شده است، خبر اضافه وزن "تادو" بازيکن جديد اين تيم باز هم اوضاع را براي قرمزپوشان وخيم‌تر کرده است. عده‌اي که از ابتدا حضور درخشان به دليل برخي مسايل نگران آينده پرسپوليس بودند، امروز مي‌توانند محکم‌تر از قبل با توجه به اضافه شدن اين بازيکن بر ادعاهاي خود پافشاري کنند.
* استقلال
قلعه نويي و استقلال که در نيم فصل چند بازيکنان داخلي هم‌چون تيموريان و قاضي را از دست دادند به سراغ يک خارجي ديگر رفتند. هندريک هلمکه بازيکن آلماني – برزيلي استقلالي‌هاست که سابقه حضور در ليگ فنلاند را دارد. جالب اينکه آبي‌پوشان پايتخت دروازه‌باني به نام "رافائل داسيلوا" برزيلي را در جمع خود مي‌ديدند که يک دقيقه هم از او در ليگ برتر استفاده نکردند. دروازه‌باني که با استقلال دوساله ثبت کرده بود چمدانش را براي رفتن از اين تيم بست.
* سپاهان
سپاهان در نيم فصل ليگ سال جاري دو بازيکن خارجي را جذب کرد. "مارسيو پسوس" 29 ساله که در تيم آمريکن ناتال از سري ب ليگ برزيل توپ مي‌زد و "فوضيل موسي‌اف" بازيکن تيم لوکوموتيو ازبکستان در نيم فصل دوم زرد پوشان را همراهي خواهند کرد.
* گسترش فولاد تبريز
"پيمنتا" بازيکن سابق تراکتورسازي تبريز که عملکرد خوبي را در اين تيم داشته بود در ادامه ليگ برتر به جمع بازيکنان گسترش فولاد اضافه خواهد شد. در اين بين آن‌ها "رودريگو لوپز" را نيز در ليست مازاد قراردادند و با اين بازيکن همکاري خود را قطع کردند. بازيکني که گره‌اي از مشکلات اين تيم تبريزي باز نکرد.
* تراکتورسازي
خطيبي که با لک به چالش خورده بود، اميدوار بود بتواند با امضاي قرارداد "عيسي اندوي" آرامش و امنيت لازم را به دروازه تراکتورسازي بازگرداند. گويا اين دروازه‌بان به هيچ وجه در شرايط مناسبي که چند سال قبل با ذوب‌آهن داشت قرار ندارد. حتي کار به جايي رسيده که احتمال حضور لک در دروازه پس از اضافه شدن اين بازيکن در اردوي دبي به تيم وجود دارد. آن‌ها علاوه بر اين "رادامز رودريگو داسيلوا" ازسري ب برزيل را به خدمت گرفته‌اند.
* نفت تهران
به گزارش ايسنا، "دوناوان ديکمن" 26 ساله بازيکن سيه چهرده هلندي که دو فصل در تيم روتردام در ليگ يک هلند بازي کرده با تيم نفت قرارداد خود را امضا کرد. بسياري منتظر اند تا ببينند آيا منصوريان در جذب بازيکن خارجي نيز هم‌چون نتايجش در ليگ چهاردهم عملکرد خوبي را خواهد داشت يا خير. در اين بين آ‌ن‌ها کم‌ترين خروجي را در بين تيم‌هاي ليگ برتري داشتند.
* صباي قم
صبايي‌ها نيز در سال جاري "واش‌بيلي" را جذب کردند، او نيز همچون ديگر بازيکنان خارجي گذشته‌اي کم فروغ دارد و خالي از نام و نشان قابل بيان است.
* پيکان
"ساندرو فريرا آندره" هافبک برزيلي که سابقه حضور در ليگ A و B برزيل را دارد در نيم فصل دوم براي پيکان توپ خواهد زد. او از ابتداي سال 2014 عضو تيم پونته پرتا بود ولي در هيچ ديدار رسمي براي اين تيم به ميدان نرفت.
* ذوب آهن
"وليد اسماعيل" مدافع چپ نجمه بيروت پس از علي حمام مدافع راست لبناني که در نيم فصل اول براي ذوب‌آهن توپ زد در نيم فصل دوم سبزپوشان را همراهي خواهد کرد. تمايل اين تيم به بازيکنان لبناني در اين برهه از زمان در نوع خود جالب است.
نفت مسجد سليمان
نفتي‌ها که اصلا شرايط مناسبي را در ليگ برتر ندارند، فعال‌تر از ساير رقبا در جذب بازيکنان خارجي بودند. "گئورگي گئورگيف" دروازه بان 26 بلغاري که در تيم اف سي شريف مولداوي توپ مي‌زد به صورت قرضي تا پايان نيم فصل در شهر مسجد سليمان خواهد بود. "روسلان ملزدينوف" مدافع 29ساله از تيم نفتچي ازبکستان و "الکساندر پاشنکو" 24 از تيم زيمبرو مولداوي ديگر بازيکناني هستند که قرارداد خود را با تيم نفت مسجد سليمان امضا کرده‌اند.
باشگاه‌هاي ايراني بدون هيچ برنامه از پيش تعريف شده‌اي طي هر فصل در جذب بازيکنان خارجي گام بر مي‌دارند، بازيکناني که شاخص‌هاي لازم را براي بالا بردن کيفيت ليگ برتر ندارند. هر فصل مي‌رود و فصلي نو در پس آن مي‌آيد اما برنامه جذب اين بازيکنان توسط مديران باشگاه‌هاي ايراني کهن‌تر از گذشته است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر