صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 2

دلایل اصلی برکناری قلعه نويي از تیم ملی

«لوييز فان خال در جام جهاني گذشته همان کاري را انجام داد که من در بازي با کره انجام دادم و طالب لو را به جاي رودباريان به زمين فرستادم. اما مطبوعات ما از فان خال کلي تعريف کردند ولي از من انتقاد کردند.»

کد خبر: 2412

جام نيوز/ سرمربي اسبق تيم ملي گفت: «متاسفانه در فوتبال ما هر کسي زحمت مي کشد و کار مي کند و باج ندهد در معرض حملات قرار مي گيرد.»
امير قلعه نويي درباره انتخاب خود به عنوان سرمربي تيم ملي در سال 85 عنوان کرد: «کيومرث هاشمي يک روز صبح با من تماس گرفت و گفت کجايي؟ من گفتم منزل هستم. يک جلسه دو تايي با هم گذاشتيم. او مسئوليت سرمربيگري تيم ملي را به من پيشنهاد داد. من گفتم با توجه به اينکه پس از سه سال با استقلال قهرمان آسيا شدم مي خواهم به آسيا بروم و اجازه بدهيد فرد ديگري اين سمت را بپذيرد. هاشمي شرايط تيم ملي را براي من توضيح داد.»
وي ادامه داد: «من به هاشمي گفتم اين تيم ملي نياز به مربي دارد که 4 سال زمان داشته باشد. حتي گفتم بايد تيم ملي را جوان کنيم. همان زمان تيم ب را تشکيل داديم که به غرب آسيا رفت. هاشمي اين بحث را پذيرفت و بعد به علي آبادي گفت. علي آبادي هم يک روز به اتاق 133 هتل المپيک آمد و با هاشمي با او جلسه اي گذاشتيم. به علي آبادي هم گفتم با توجه به شرايط تيم ملي هر مربي بيايد بايد 4 سال زمان داشته باشد. تا لحظه اي که داريوش مصطفوي دبير کل فدراسيون بود کارها خوب پيش مي رفت. آن زمان با حب و بغض کميته انتقالي، داريوش خان را حذف کردند. او مخلص بود و به فوتبال مملکت کمک کرد.»
قلعه نويي افزود: «من در يک سالي که بودم 11.2 امتياز جمع کردم. در همه اين مدت هم اول آسيا بوديم. يک ماه مانده به جام ملت هاي آسيا، قراردادمان تمام شد اما کميته انتقالي قرارداد را تمديد نکرد. با اين وجود پس از جلسه اي که با ناصر ابراهيمي و مهدي مناجاتي داشتيم قرار گذاشتيم بدون قرارداد راهي جام ملت ها شويم.»
وي درباره حضور ايران در جام ملت هاي آسيا 2007 گفت: «ما در گروه مرگ اول شديم. مقابل کره هم در 120 دقيقه خوب کار کرديم ولي متاسفانه در پنالتي باختيم. خوشحالم تيم ب ايران که در آن زمان تشکيل شد تا 5، 6 سال به تيم ملي کمک کرد.»
قلعه نويي درباره چگونگي کنار رفتنش از تيم ملي گفت: «اختلافات دو طيف سياسي، که بعدها در انتخابات رياست جمهوري شدت گرفت از همان زمان شروع شد. آخوندي، مدير روابط عمومي وقت سازمان تربيت بدني گفت که علي آبادي گفته هر جا قلعه نويي را ديديد حلاليت بطلبيد. چون گروه انتقالي فشار آورده که اگر مي خواهيد اساسنامه را تاييد کنيم بايد قلعه نويي را برداريد. بعدا به من گفتند که ناراحتي شان اين بوده که چرا در برنامه 90 از مصطفوي حمايت کردم. مصطفوي و دادگان ها خيلي براي فوتبال مملکت زحمت کشيدند.»
وي تاکيد کرد: «من به کفاشيان پيشنهاد دادم که کميته تشريفات درست کن و کل روساي فدراسيون ها بيايند و يادي از آنها بشود. متاسفانه در فوتبال ما هر کسي زحمت مي کشد و کار مي کند و باج ندهد در معرض حملات قرار مي گيرد. من در تيم ملي از کسي بازيکن نگرفتم. سيد جلال حسيني از همان تيم ملي به تيم ملي رسيد.»
قلعه نويي افزود: «لوييز فان خال در جام جهاني گذشته همان کاري را انجام داد که من در بازي با کره انجام دادم و طالب لو را به جاي رودباريان به زمين فرستادم. اما مطبوعات ما از فان خال کلي تعريف کردند ولي از من انتقاد کردند.»
وي ادامه داد: «وقتي از گروه جام ملت ها بالا رفتيم، هاشمي کمي پول آورد اما من و کادر فني دلاري نگرفتيم. وقتي آمديم 300 مقاله عليه ما نوشتند و گويا جنايتي انجام داديم.»

نظرات بینندگان

  • ناشناس

    | |

    یکی نیست بگه آخه آقای قلعه نویی شماکه انقدرمخلصانه کارکردیدوریالی پول نگرفتیدپس این پولهاراازکجاآوردید

  • ناشناس

    | |

    یکی نیست بگه آخه آقای قلعه نویی شماکه انقدرمخلصانه کارکردیدوریالی پول نگرفتیدپس این پولهاراازکجاآورده ایدکدوم کارمندیاکارگرکه شبانه روززحمت میکشدمیلیارددستمزدمیگیردخیلی ازاینهازحمت درس خواندن هم کشیدن امامثل امثال شماحقوق ودستمزدنمیگیرن توکارشون خیلی فنیتروواردترازشماهم هستن تاکی انقدربیعدالتی

ارسال نظر