صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

کفاشيان و دو اتفاق مهم

علي کفاشيان بزودي و موقتا کرسي مهم نايب رئيسي آسيا را در دست مي گيرد. علي کفاشيان اواسط هفته آينده راهي ملبورن محل برگزاري افتتاحيه بازي هاي جام ملتهاي آسيا مي شود. جايي که قرار است زون مرکزي فوتبال آسيا تاسيس شود. جايي که مخففش مي شود:«کفا ، زون مرکزي فوتبال آسيا» کفاشيان البته از زمان تاسيس اين زون با خنده مي گفت:« اين زون را براي من راه اندازي کردند چون اول فاميل من را رويش گذاشتند و قرار شده مقرش در ايران باشد ، تازه دبير ايراني خواهد داشت و اولين رئيسش هم ايراني است. »

کد خبر: 2223

خبرآنلاين/ علي کفاشيان بزودي و موقتا کرسي مهم نايب رئيسي آسيا را در دست مي گيرد.
علي کفاشيان اواسط هفته آينده راهي ملبورن محل برگزاري افتتاحيه بازي هاي جام ملتهاي آسيا مي شود. جايي که قرار است زون مرکزي فوتبال آسيا تاسيس شود. جايي که مخففش مي شود:«کفا ، زون مرکزي فوتبال آسيا» کفاشيان البته از زمان تاسيس اين زون با خنده مي گفت:« اين زون را براي من راه اندازي کردند چون اول فاميل من را رويش گذاشتند و قرار شده مقرش در ايران باشد ، تازه دبير ايراني خواهد داشت و اولين رئيسش هم ايراني است. »
کفاشيان که مسئول کميته تغييرا ساختار فوتبال آسيا هم هست ، اميد زيادي دارد تا بتواند در ابتداي تاسيس اين زون به عنوان رئيس انتخاب شود . او بزودي رياست موت اين زون را بر عهده مي گيرد . مقامي که بالاترين کرسي اجرايي تاريخ بعد از انقلاب فوتبال ايران است. امير عابديني عضو مجمع فوتبال در اين باره مي گويد:« بايد قبول کنيم که اين کرسي بالاترين کرسي براي فوتبال ايران در آسياست. ما اگر مي گوييم صفايي موفق بوده به خاطر همين تغييراتي بود که در فدراسيون و کرسي هايي بود که در سطح آسيا گرفت و فوتبال مان به اين کرسي ها نياز دارد و الان نبايد زير پاي کفاشيان را خالي کنيم. » او مي گويد اصلا به همين دليل مجمع به کفاشيان فرصت داده تا به تخلفات مالي فدراسيون بعد از اين اجلاس رسيدگي شود. کفاشيان البته به گرفتن اين کرسي اميد زيادي دارد و مي گويد:«تقريبا اين اتفاق قطعي است. فعلا اين مسئوليت به ما سپرده مي شود تا بعد از اين در انتخابات هيات رئيسه در سال 2015 راي گيري نهاي انجام شود. با تشکيل اين زون کلي به فوتبال ما کمک مي شود و ما هم در آسيا يه کشور مرجع مي شويم که صاحب چند زير مجموعه خواهيم بود. »
او درحالي به اين مسير قدم مي گذارد که کميسيون اصل 90 مجلس شوراي اسلامي به زودي پرونده عملکردش را به دليل پاره اي ابهام ها به دادسرا مي فرستد و بايد در مراجع قضايي پاسخگو باشد. البته اين کار هيچ منع قانوني ندارد و تشکيلات بين المللي فوتبال مثل فيفا دخالتي در آن نخواهند داشت. محسن صفايي فراهاني در اين باره به خبرآنلاين مي گويد:« بعيد مي دانم فيفا دخالت کند. چون اين ابهام ها درباره مسائل مديريتي اداره کننده فوتبال است. قبلا هم مواردي از اين دست در فوتبال دنيا وجود داشته و سيستم قضايي کشور مي تواند ابهام ها را بررسي و براي شان حکم صادر کند. اين ربطي به قوانين فيفا براي حفظ استقلال فدراسيون فوتبال ندارد.»
کفاشيان در دوره اي سخت قدم به ميدان آسيايي مي گذارد.رسيدن او به اين کرسي آسيايي خيلي مهم است و خودش مي گويد:«شايد از فوتبال بروم اما الان وقتش نيست. بايد اين کرسي ها را بدست بياوريم . 7 سال براي رسيدن به اين کرسي ها تلاش کرديم و حالا وقت بهره برداري است. نبايد اين فرصت از دست مان برود. شايد هم بخواهيم باز افسوس بخوريمکه اين کرسي ها را از دست داديم و سهمي در فوتبال آسيا نداريم.»

نظرات بینندگان

ارسال نظر