صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 2

ناگفته‌های داور بازی پرسپولیس و سپاهان درباره 2 صحنه مشکوک!

من قبل از آغاز این دیدار به طارمی گفتم شما بازیکن خوبی هستید. بهتر است در زمین بازی هم از توانایی‌هایت استفاده کنی و به دنبال شبیه‌سازی صحنه‌ها نباشی، اتفاقی که متاسفانه سعی کرد در جریان دیدار با سپاهان و در دقیقه 52 این بازی انجام دهد. من در آن صحنه کاملا به طارمی نزدیک بودم و معتقدم وی آنقدر تحت‌تاثیر حرکت وریا غفوری نبود که سعی در نمایش آن داشت. من اگر آن صحنه را پنالتی می‌گرفتم در حق سپاهان اجحاف کرده بودم. یعنی دوستان معتقدند در حالی که می‌دیدم وریا غفوری هیچ نیروی تاثیرگذاری بر بدن طارمی وارد نکرده تنها به این خاطر که طارمی به زمین افتاده اعلام پنالتی می‌کردم؟!

کد خبر: 21797

جام نیوز/ داور لیگ برتری فوتبال کشورمان گفت: «اگر صحنه درگیری غفوری و طارمی را پنالتی می‌گرفتم در حق سپاهان اجحاف کرده بودم.»

محمدرضا اکبریان، داور دیدار پرسپولیس در برابر سپاهان، به اعتقاد بعضی از کارشناسان داوری دو اشتباه تاثیرگذار در این دیدار مرتکب شده که اولی دقیقه 52 و دومی در دقیقه 76 این دیدار بود.

خود اکبریان پیرامون این دو صحنه توضیح داده و از عملکردش در این بازی دفاع کرده است:

* هیچ‌وقت شده در یک دیدار در صدد جبران اشتباه خودتان برآیید؟

- نه اگر اشتباهی هم مرتکب شده‌ام به سرعت فراموش کرده‌ام تا روی عملکردم تاثیر منفی نگذارد.

* اما بعضی از کارشناسان بر این عقیده هستند که شما در دیدار پرسپولیس – سپاهان اینگونه عمل کردید؟

- کدام اشتباه را با کدام اشتباه جبران کردم؟

* خطای روی طارمی را با مردود اعلام کردن گل سپاهان جبران کردید؟

- اتفاقا من در مورد هر دو صحنه حرف دارم. شما کاش با مهدی طارمی صحبت می‌کردید و از وی می‌پرسیدید بنده قبل از آغاز دیدار با وی چه صحبتی کردم آن وقت بیشتر در جریان اصل موضوع قرار می‌گرفتید.

* خودتان بگویید چه گفتید؟

- من قبل از آغاز این دیدار به طارمی گفتم شما بازیکن خوبی هستید. بهتر است در زمین بازی هم از توانایی‌هایت استفاده کنی و به دنبال شبیه‌سازی صحنه‌ها نباشی، اتفاقی که متاسفانه سعی کرد در جریان دیدار با سپاهان و در دقیقه 52 این بازی انجام دهد. من در آن صحنه کاملا به طارمی نزدیک بودم و معتقدم وی آنقدر تحت‌تاثیر حرکت وریا غفوری نبود که سعی در نمایش آن داشت. من اگر آن صحنه را پنالتی می‌گرفتم در حق سپاهان اجحاف کرده بودم. یعنی دوستان معتقدند در حالی که می‌دیدم وریا غفوری هیچ نیروی تاثیرگذاری بر بدن طارمی وارد نکرده تنها به این خاطر که طارمی به زمین افتاده اعلام پنالتی می‌کردم؟!

* در مورد گل مردود شده سپاهانی‌ها چطور؟

- یک سئوال در این مورد دارم. آفساید را در بازی چه کسی اعلام می‌کند؟

* کمک داور پرچم می‌زند و داور اعلام می‌کند...

- خب در این صحنه هم کمک داور من وقتی اعلام آفساید کرده باید به تشخیص وی اعتماد می‌کردم و در جواب پرچم زدن وی در سوت خود می‌دمیدم درست است؟!

* بله، بعد از بازی این دو صحنه را مجددا بازبینی کردید؟

- بله چندین چند بار این دو صحنه را بازبینی کردم و هر بار که دیدم مطمئن‌تر شدم که در هیچ موردی دچار خطا و اشتباه نشده‌ام چه برسد به این که بخواهم اشتباهم را با اشتباه دیگر جبران کنم. البته نمی‌خواهم نظر بعضی از کارشناسان داوری را زیر سئوال ببرم. این اساتید همه بزرگوار و صاحب‌نظر هستند اما واقعیت همان چیزی بود که گفتم.

نظرات بینندگان

  • شعبانى

    | |

    در پرسپولىس باىد انقلاب بوجود بىاىز

  • محمود

    | |

    بابا داور روتو برم تازه چندبارفیلم بازی رو دیدی مطمئن تر شدی که پنالتی نبود؟ عجبا

ارسال نظر