صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

فعال‌ترين باشگاه در نقل و انتقالات ?

سخنگوي باشگاه پرسپوليس گفت: با وجود اتفاقات غير منتظره، مشکلات مالي، مرحله جابجايي امضاء و مسائل ديگر، از فعال‌ترين باشگاه‌ها در نقل و انتقالات بوديم و دو بازيکن خارجي ديگر را هم جذب مي‌کنيم.

کد خبر: 2063

فارس/ سخنگوي باشگاه پرسپوليس گفت: با وجود اتفاقات غير منتظره، مشکلات مالي، مرحله جابجايي امضاء و مسائل ديگر، از فعال‌ترين باشگاه‌ها در نقل و انتقالات بوديم و دو بازيکن خارجي ديگر را هم جذب مي‌کنيم.
مهدي خواجه وند گفت: ما در برهه خاصي قرار گرفته بوديم و بايد امور به سرعت سر و سامان داده مي‌شد. با توجه به شرايط موجود در باشگاه، اتفاقاتي که روي داد و مسائلي که پيش آمد و با توجه به اينکه در نهايت جناب آقاي دکتر طاهري در اين شرايط خطير قبول مسووليت کردند، اقدامات باشگاه با اولويت نقل و انتقالات نيم فصل آغاز شد. از عمده مشکلات باشگاه نيز مسائل مالي بود و خدا را شکر منابع مالي مناسب از طرف مديريت تأمين شد تا هزينه‌هاي مالي باشگاه و پشتيباني مالي نقل و انتقالات دچار وقفه نشود.
سخنگوي پرسپوليس افزود: از جمله کمک‌هايي که براي تأمين اين منابع مالي صورت گرفت، از جانب آقاي حسين هدايتي بود که به واسطه آنها و با توجه به مديريت آقاي دکتر طاهري روي منابع مالي و شرايط زماني و اجرايي، باشگاه توانست تا حدي از شرايط سخت خارج شود. البته ترديدي نيست که مشکلات همچنان وجود دارد.
وي تصريح کرد: پرسپوليس در تمام ادوار با مشکلات مختلف از جمله مسائل مالي روبرو بود اما با توجه به محدوديت منابع مالي، آنچه اکنون اتفاق مي‌افتد مديريت اين منابع است و همزمان تلاش‌ها براي تأمين منابع مالي جديد ادامه دارد که مي‌تواند از محل درآمدهاي برگزاري مسابقات و اسپانسر هم باشد.
خواجه وند خاطرنشان کرد: با پشت سر گذاشتن دوره حساس نقل و انتقالات، ساير امور هم در دستور کار قرار گرفته ‌است و مديريت باشگاه مرحله به مرحله پيش خواهد رفت. ما در دوره و شرايط خاصي قرار گرفته بوديم و بايد بهترين و سريع‌ترين اقدامات انجام مي‌شد. آقاي طاهري پس از قبول مسووليت، در چند حوزه به طور همزمان فعاليت کردند. از يک سو بحث تأمين منابع مالي بود و از سوي ديگر نقل و انتقالات بود که با گذشت زمان قابل جبران نبود. در اين مقطع بحث جابجايي امضاء نيز مطرح بود. در واقع براي استفاده از منابعي که فراهم شده بود بايد اين فرايند را پشت سر مي‌گذاشتيم. اين مسائل همگي همزمان شدند و کار را سخت‌تر کردند ولي در نهايت با توجه به نتايج، تصور بر اين است که همه چيز خوب پيش رفت و خوشبختانه مرحله جابجايي امضاء نيز انجام شد.
سخنگوي باشگاه پرسپوليس درباره ارزيابي خود و باشگاه از نقل و انتقالات و نظر سرمربي تيم تصريح کرد: ما در فضايي که گفتم بايد کارها را انجام مي‌داديم. به طور قطع در نيم فصل نگاه به نقل و انتقالات نگاه ترميمي است. اينکه با توجه به نفرات موجود و نقاط ضعف، بازيکنان جديد را جذب کنيد، معمولا جذب محدود چند بازيکن روي مي‌دهد اما با توجه به نيازي که از سوي کادر فني اعلام مي‌کرد، برنامه‌ريزي ما فراتر از يک نقل و انتقال معمولي نيم فصل بود و پرسپوليس از باشگاه‌هايي بود که بيشترين فعاليت را در نقل و انتقالات داشته است و همه نفرات هم با توجه به نظر و تشخيص سرمربي جذب شدند. ما تا اين لحظه با احتساب مهدي جعفرپور، هفت بازيکن جذب کرده‌ايم و دو بازيکن خارجي ديگر هم جذب مي‌شوند. طي روزهاي گذشته آقاي طاهري وقت و انرژي مناسبي را صرف کار کردند و کادر فني هم کمک خوبي کرد تا ترميم تيم انجام شود و با توجه به مجموع شرايط گفته شده، مي‌توانيم بگوييم ورود مناسبي به نقل و انتقالات داشتيم.
وي درباره اينکه بعضي بازيکنان هم جذب نشدند، گفت: هيچگاه در نقل و انتقالات اينطور نيست که همه نفرات مورد نظر جذب شوند. به هر حال نيم فصل است و باشگاه‌ها بعضي بازيکنان خود را از دست نمي‌دهند اما فکر مي‌کنيم هم از جهت کيفي و هم از جهت کمي، پرسپوليس يکي از بهترين حضورها را داشت و فراموش نکنيم که ما هنوز به دنبال جذب دو بازيکن خارجي ديگر هستيم.
سخنگوي پرسپوليس درباره شرايط پيش آمده براي علي عليپور در سازمان ليگ افزود: تمام اقدامات لازم طبق روال اعلام شده، انجام شده است. عليپور با توجه به نامه‌اي که از فدراسيون فوتبال و با امضاي کميته انضباطي صادر شده و در باشگاه موجود است، صراحتا اعلام فسخ قرارداد کرده و بازيکن آزاد بود. فدراسيون و کميته انضباطي مرجع صلاحيت‌دار هستند و پرسپوليس اقدام به انعقاد قرارداد با بازيکني کرد که هيچ مشکلي نداشت و کارت بازي بايد صادر شود.
خواجه وند همچنين درباره نتيجه شکايت باشگاه پرسپوليس بابت به ميدان رفتن بازيکن غير مجاز براي فولاد در آخرين بازي خاطرنشان کرد: باشگاه پرسپوليس در اين ارتباط شکايت خود را مطرح کرده است. با توجه به اينکه مشکل‌دار بودن نامه مورد استناد براي صدور مجوز بازي بعدا معلوم شد، منطقي نيست شکايت بلافاصله بعد از بازي صورت مي‌گرفت. در حال حاضر مراجع ذيصلاح در نيروهاي مسلح مشکل‌دار بودن آن نامه اذعان دارند و مقام‌هاي رسمي و رده بالاي سازمان ليگ هم اعلام کرده‌اند مجوز حضور اين بازيکن بر اساس مدارک نادرست بوده و حتي از احتمال تغيير نتيجه بازي گفته‌اند. شکايت پرسپوليس نيز بر همين پايه استوار است و اميدواريم مورد توجه لازم قرار بگيرد.
سخنگوي پرسپوليس درباره ادامه اداره پرسپوليس با شرايط فعلي و بحث خصوصي‌سازي تصريح کرد: آقاي طاهري بر اوضاع مسلط شده‌اند. جابجايي امضاء نيز انجام شد و کارها در حال انجام است. در بحث خصوصي‌سازي هم باشگاه و هيأت مديره تکليف خود را انجام دادند و از اينجا به بعد درباره شرايط و چگونگي واگذاري سهام، وزارت اقتصاد و دارايي و سازمان خصوصي‌سازي تصميم گيرنده هستند و باشگاه و وزارت ورزش در اين امر دخيل نيستند. در صورت خصوصي‌سازي همه تغييرات در پايان فصل روي خواهد داد. مجموعه باشگاه و آقاي طاهري هم با رهايي از موضوع نقل و انتقالات تمرکز بيشتري روي مسائل دارند. تدارک يک اردو در امارات در دستور کار قرار گرفته است که به درخواست کادر فني انجام مي‌شود و مسائل تيم‌هاي پايه هم مورد توجه قرار دارد و همين امروز آقاي طاهري با آقاي عبدي جلسه‌اي داشته‌اند و اقدامات لازم صورت مي‌گيرد. در مورد نيلسون هم توافق‌هاي خوبي شده است. او هم براي تيم رحمت کشيده است و قطعا کار پرسپوليس و نيلسون به مشکل نخواهد خورد.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر