صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

فرکي: کادر فني تيم ملي، مقدمات بهانه ناکامي در جام‌ملت‌ها را چيده است

سرمربي تيم فوتبال سپاهان گفت: در صورت ناکامي در جام ملت‌ها کادر فني تيم ملي از الآن مقدمات بهانه‌ها را چيده است. حسين فرکي در خصوص شرايط سپاهان و فعاليت اين تيم در فصل نقل و انتقالات و همچنين جدايي کريمي از تيم ملي و عملکرد احتمالي ملي‌پوشان در جام ملت‌هاي استراليا صحبت‌هايي کرد که در زير مي‌خوانيد.

کد خبر: 1935

سرمربي تيم فوتبال سپاهان گفت: در صورت ناکامي در جام ملت‌ها کادر فني تيم ملي از الآن مقدمات بهانه‌ها را چيده است.
حسين فرکي در خصوص شرايط سپاهان و فعاليت اين تيم در فصل نقل و انتقالات و همچنين جدايي کريمي از تيم ملي و عملکرد احتمالي ملي‌پوشان در جام ملت‌هاي استراليا صحبت‌هايي کرد که در زير مي‌خوانيد.
چند روزي است که تمرينات سپاهان در جزيره کيش آغاز شده آيا از شرايط حاکم بر اين اردو راضي هستيد؟
ما از جمعه 5 ديماه به کيش آمديم اما از شنبه کارمان استارت زديم و تمرينات منظم و خوبي را دنبال کرديم و امروز هم صبح و بعد از ظهر تمرين خواهيم کرد و فردا در ديداري دوستانه به مصاف استقلال خوزستان مي‌رويم اما در کل بايد بگويم اينجا همه چيز خوب است و شرايط اردويي طبق برنامه‌اي که از پيش داشتيم پيش مي‌رود.
تست دوپينگ ايوب والي بازيکن سابق شما در فولاد خوزستان مثبت اعلام شده است با توجه به شناختي از اين بازيکن داريد فکر مي‌کنيد والي نيازي به دوپينگ کردن در اين شرايط سني داشته يا نه؟
من حاضرم قسم بخورم که فقط يک اشتباه صورت گرفته و قطعاً اين مسئله عمدي نبوده چرا که سابقه اين بازيکن اين موضوع را نشان مي‌دهد. دو سالي که در فولاد خوزستان بودم او را يک بازيکن نمونه از نظر فني و اخلاقي ديديم و مطمئن هستم که اين موضوع يک سوءتفاهم است.
جدايي علي کريمي از تيم ملي اين روزها فوتبال کشورمان را تحت‌الشعاع قرار داده، شما فکر مي‌کنيد در اين ميان کدام طرف مقصر است؟
به هر حال ما نمي‌دانيم که چه اتفاقي اين ميان رخ داده و شايد طرفين بتوانند در اينباره مستندترين حرف را بزنند و تا وقتي که به صورت قطعي اين مسئله مشخص نشود قطعاً گمانه‌زني‌ها زياد است و فقط خود کي‌روش و کريمي مي‌توانند در اينباره کامل‌ترين حرف را مطرح کنند.
اما کي‌روش پيش از اين با دستياران ديگرش همانند سيموئز که هم‌وطنش بود يا مجيد صالح و اميد نمازي هم به مشکل خورده و حالا اين بار نوبت به علي کريمي رسيده بود تا با کي‌روش دچار چالش شود.
من براي کي‌روش به عنوان يک مربي احترام زيادي قائل هستم و او در حال حاضر مسئوليت تيم ملي کشورمان را هم به عهده دارد اما اتفاقاتي که در دوره مربيگري او رخ داده جاي سؤال دارد و بايد مشخص شود که عامل اين جدايي‌ها چه کسي بوده است؟ چرا که کي‌روش با تعدادي از همکاران داخلي و خارجي دچار چالش شده و بايد اين مسئله بررسي شود و از آن نتيجه گرفت هرچند که ظاهر قضيه نشان مي‌دهد که ايراد نمي‌تواند از يک مجموعه باشد و فکر مي‌کنم کي‌روش مي‌خواهد سليقه خودش را در هر فرهنگي دنبال کند که شايد اين مسئله در فرهنگ ما جواب ندهد.
در ظاهر امر هم اين مسئله مشخص است.
مطمئن هستم اگر شما خبرنگاران با آدم‌هاي بيشتري در تيم ملي حرف بزنيد آنها هم نارضايتيشان را بيان مي‌کنند اما الآن نمي‌توانند اين کار را انجام دهند اما قطعاً بعدها مشخص مي‌شود و صحت اين مسئله عيان خواهد گشت و آن زماني است که کي‌روش در تيم ملي نباشد و آن وقت خواهيد ديد که تعداد ديگري هم مسائل بيشتري را مطرح مي‌کنند و درباره کي‌روش نظر مي‌دهند که شايد امروز به دليل حضور او در اين تيم اين کار را نکنند اما بعدها که منظورم زماني است که کي‌روش در تيم ملي نباشد افراد بيشتري حرف خواهند زد.
با توجه به وضعيت تيم ملي فکر مي‌کنيد ملي‌پوشان کشورمان در جام ملت‌هاي استراليا چه عملکردي خواهند داشت؟
اميد ما به پتانسيل بازيکنان است و در اين گروه مقدماتي بايد از اين مرحله عبور کنيم هرچند که کار ساده‌اي نداريم اما تيم ايران تيم کوچکي نيست. به هر حال در جام جهاني عملکردي داشتيم که افکار عمومي آن را قبول کرده و اگر در جام جهاني عملکرد خوبي داشتيم بايد در جام ملت‌ها که حريفان درجه 2 و 3 در گروه مقدماتي با ما حضور دارند کار راحت‌تري داشته باشيم! در مرحله اول کار ما سخت نيست اما در مرحله دوم کار به مراتب سخت‌تري داريم و اميد ما به خلاقيت و غيرت بازيکنان ايراني است که در مقاطع مختلف آن را نشان‌داده‌اند.
از صحبت‌هايتان اينطور به نظر مي‌رسد که از کادر فني تيم ملي قطع اميد کرده‌ايد و همه اميد شما به ملي‌پوشان است!
از کادر فني تيم ملي رضايتي نيست چرا که خود کادر فني هم از کارش راضي نيست. مگر نه اينکه مي‌گويند اردو نداشتيم و بازي تدارکاتي برگزار نکرديم و حتي بازيکنان هم اين مسئله را در مصاحبه‌هايشان مي‌گويند خوب اگر شرايط اينگونه است پس مشخص است که به لحاظ فني کار خاصي انجام نشده و آن چيزي که مد نظر کادر فني بوده صورت نگرفته پس چطور مي‌خواهيم يک دفعه بگوييم که در موفقيت تيم ملي کادر فني نقش داشته است؟! با اين همه شايد با فوتبال ايراني بتوانيم نتيجه بگيريم که آن هم به خاطر تعصب و کيفيت بازيکنان است و اگر نتيجه هم نگيريم که مقدمات اين مسئله از قبل چيده شده است!
از تيم ملي فاصله بگيريم و به سپاهان بپردازيم، بازيکناني که جذب تيمتان شده آن بازيکناني بودند که شما مد نظر داشتيد؟
بازيکنان جذب شده بازيکنان مد نظر ما در پستي بودند که لازم داشتيم اما درباره عملکرد آنها فرصت مي‌خواهم تا حرف بزنم اما بازيکنان خارجي ما طي امروز و جمعه به ما اضافه خواهند شد و اميدوارم در اين 13 بازي باقيمانده به ما کمک کنند البته ما اين دو بازيکن را بدون تست فني و با تست پزشکي جذب تيم کرديم چرا که از آنها فيلم ديديم و سابقه‌شان را هم مد نظر قرار داديم و البته باشگاه هم تلاش کرد که اين دو بازيکن جذب سپاهان شوند.
وضعيت محرم نويدکيا با شما به کجا رسيد؟
محرم از آخرين بازي که براي ما مقابل گل‌گهر سيرجان در جام حذفي انجام داد مصدوم شد و ديگر با ما تمرين نکرد و مي‌دانم که به دنبال ويزاي آلمان است تا نظر پزشک معالجش را براي ادامه مداوايش بگيرد.
با توجه به شرايط سپاهان خيلي‌ها معتقدند اين تيم به سمت قهرماني حرکت مي‌کند، خود شما با اين نظر موافق هستيد؟
نظر اين افراد براي من قابل احترام است و نظر آنها را به واقعيت نزديک مي‌دانم اما به هر حال فوتبال جذابيتي دارد و آن اين است که تا لحظه آخر همه چيز نامشخص است و در ليگ گذشته ديديد که همه چيز روز آخر رقم خورد و ما چون تجربه اين مسائل را داريم از الآن پيش‌بيني نمي‌کنيم اما اميدوارم از فرصت‌هايمان استفاده کنيم و به اين آرزو برسيم.
فارس/

نظرات بینندگان

ارسال نظر