صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

کفاشيان: کريمي بايد بداند اگر مي‌خواهد موفق شود بايد صبر بيشتري داشته باشد

کد خبر: 1820

تسنيم/ رئيس فدراسيون فوتبال تأکيد کرد، علي کريمي هنوز به تماس‌هاي مسئولان فدراسيون پاسخ نگفته است. علي کفاشيان در مورد عدم همراهي علي کريمي با تيم ملي گفت: علت اين موضوع را نمي‌دانم. او تا يک روز مانده به اعزام، همراه تيم ملي بود اما به يکباره روز گذشته اردو را ترک کرد.
وي افزود: کي‌روش هم در اين باره با من تماس گرفت و جوياي اين بود که کريمي کجاست. ما هم پيگير اين موضوع هستيم اما او تاکنون به ما پاسخ نداده است.کفاشيان در مورد تغييرات در اين فدراسيون گفت: تغييرات هميشه وجود داشته است، چه در رده‌هاي پايين فدراسيون و چه در رده‌هاي بالا که خود من هستم. در هر صورت تغييراتي در پست نايب‌رئيس اول فدراسيون داشتيم که آيت‌اللهي استعفا کرد، نايب‌رئيس بانوان فدراسيون، خانم شجاعي هم استعفا داد که البته به عنوان مشاور من فعاليت خواهد کرد.رئيس فدراسيون فوتبال درباره تغييرات در پست دبيرکلي فدراسيون هم گفت: تغييراتي در پست دبيرکلي فدراسيون خواهيم داشت و ظرف روزهاي آينده اين اتفاق خواهد افتاد. البته نبي به عنوان سرپرست تيم ملي در جام ملت‌هاي آسيا فعاليت خواهد کرد.
وي درباره اينکه اين تغييرات به خواسته وزارت ورزش بوده يا نه، تاکيد کرد: اين تغييرات به خواسته رسانه‌ها و ديگران بوده است! در هر صورت تغييرات وجود دارد و همواره رخ مي‌دهد.کفاشيان درباره غيبت علي کريمي تأکيد کرد: کريمي روز گذشته در فرودگاه حاضر نشد در حالي که ما بليت او را هم تهيه کرده بوديم. کي‌روش هم از اين موضوع ناراحت بود و از ما سؤال داشت که چرا کريمي به فرودگاه نيامده است. ما قصد اعزام کريمي را داشتيم اما او بدون هيچ دليلي به فرودگاه نيامد.
رئيس فدراسيون فوتبال ادامه داد: وظيفه ما بود از کريمي به عنوان يک مربي بااستعداد جهت همکاري دعوت کنيم. کي‌روش هم به اين کار تمايل داشت. اما بايد ديد چه مشکلي پيش آمده که او تمايل به اين کار نداشته است.وي تصريح کرد: کي‌روش کريمي را بسيار دوست داشت و حتي در لحظه رفتن بسيار ناراحت بود که چرا او نيامده است اما من اظهار بي‌اطلاعي کردم چرا که خبر نداشتم اين اتفاق افتاده است.کفاشيان درباره اينکه گفته مي‌شود کريمي به خاطر محمد نوري به اين سفر نرفته است، تصريح کرد: اين موضوع دست ما نبود، ما تا آخرين لحظه کنار تيم بوديم و حتي براي بازيکنان مراسم بدرقه برگزار کرديم و آنها را از زير قرآن رد کرديم.
رئيس فدراسيون فوتبال درباره تغييرات فدراسيون فوتبال تاکيد کرد: چنانچه چند سال بود تغييرات در فدراسيون نداشتيم و شايد لازم بود اين بستر را فراهم کنيم تا افراد جديدي براي خدمت حاضر شوند چرا که اينجا فضاي خدمت کردن است. وي در مورد وضعيت دبيرکل فدراسيون فوتبال گفت: قصد داريم از نبي در سمت ديگري استفاده کنيم. او سرپرست تيم ملي خواهد بود و در پست دبيرکلي از فرد ديگري استفاده خواهيم کرد.کفاشيان درباره سفر به استراليا گفت: براي کنگره‌اي به که در اين کشور برگزار مي‌شود هشت نه روز ديگر به استراليا مي‌روم و بازي‌ها را مي‌بينم و خيلي زود به ايران بازمي‌گردم.وي افزود: پيش‌بيني خوبي از وضعيت ايران دارم و اميدوارم ايران به جمع چهار تيم مرحله نهايي راه يابد.رئيس فدراسيون فوتبال تصريح کرد: ما در مورد همه تيم‌ها وظايفي داريم که آن را انجام مي‌دهيم اما نتيجه دست خداست. همه کشورها بهترين تدارکات را انجام داده و مي‌خواهند نتيجه بگيرند، ما هم اميدواريم تيم ملي نتيجه بگيرد.وي درباره احتمال برکناري‌اش در صورت نتيجه نگرفتن تيم ملي گفت: دوران رياست فدراسيون فوتبال هر چهار سال يک بار است و انتخاب آن با اعضاي مجمع است و خود مجمع در اين باره تصميم مي‌گيرد. کفاشيان درباره جمله علي کريمي در شبکه اجتماعي گفت: شايد منظور او اين بوده است که از وجودش به خوبي استفاده نمي‌شود اما او بايد صبوري مي‌کرد و قطعاً کريمي مي‌توانست براي تيم ملي مفيد باشد. رئيس فدراسيون فوتبال درباره اينکه گفته مي‌شود کريمي به خاطر نوري از کار کنار کشيده است، تصريح کرد: بعيد مي‌دانم چنين چيزي بوده باشد.
وي در رابطه با عصبانيت کي‌روش هنگام سفر به استراليا گفت: دليل عصبانيت او نبودن کريمي است، چرا که او پيگير وضعيت کريمي بود اما من به او گفتم شما کار را ادامه دهيد و جلو برويد و من اگر مشکلي باشد برطرف مي‌کنم تا او بيايد.کفاشيان درباره اينکه برکناري کريمي مرتبط با تصميم کي‌روش بوده است، گفت: من از اين موضوع خبر ندارم اين تصميم مربوط به سرمربي تيم ملي است اما تا جايي که اطلاع دارم کادرفني چنين تصميمي نداشته و خود کي‌روش هم پيگير وضعيت علي کريمي بود. رئيس فدراسيون فوتبال در مورد فرش و لباس جام ملت‌هاي آسيا که امروز رونمايي شد، تأکيد کرد: به هر صورت ما بايد از اين آثار مربوط به ورزش و فوتبال کشورمان نگهداري کنيم. بسيار خوب است که يک موزه ويژه يادگاري‌هاي ورزشي و فوتبال داشته باشيم. وي افزود: بسيار خوب است اگر ما به عنوان مثال لباسي که 40 سال پيش همايون بهزادي با آن گلزني کرده است را در يک موزه داشته باشيم و مي‌دانم که نسل فعلي به اين مسائل علاقه دارند. کفاشيان در مورد فرشي که از آن رونمايي شد هم گفت: اين فرش را به فدراسيون فوتبال استراليا اهدا مي‌کنيم و البته برخي آثار فوتبال ايران را هم به موزه فيفا ارسال خواهيم کرد و هم سعي مي‌کنيم در کشورمان اگر موزه‌اي بود در آن استفاده کنيم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر