صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

فدراسيون چهره عوض مي کند/ انتظار روزهاي آرام براي فوتبال

فدراسيون فوتبال چهره عوض کرده و اين فدراسيون مهم با ايجاد تغييرات گسترده در پست هاي حساس و مهم در مسير جديدي قرار گرفته است که انتظار مي رود روزهاي آرامي را براي آن رقم بزند. از زمان انتشار خبرهايي مبني بروجود برخي مشکلات در فدراسيون از جمله ضعف هاي فني و ابهامات مالي و کشيده شدن اين اختلاف به وزارت ورزش خيلي ها بر اين باور بودند که رييس تيزبين فدراسيون دست به تغييراتي خواهد زد.

کد خبر: 1686

ايرنا/ فدراسيون فوتبال چهره عوض کرده و اين فدراسيون مهم با ايجاد تغييرات گسترده در پست هاي حساس و مهم در مسير جديدي قرار گرفته است که انتظار مي رود روزهاي آرامي را براي آن رقم بزند.
از زمان انتشار خبرهايي مبني بروجود برخي مشکلات در فدراسيون از جمله ضعف هاي فني و ابهامات مالي و کشيده شدن اين اختلاف به وزارت ورزش خيلي ها بر اين باور بودند که رييس تيزبين فدراسيون دست به تغييراتي خواهد زد.
از همان زمان، برکناري محمد هادي آيت الهي، مهدي محمد نبي و فريده شجاعي و روي کار آمدن نفرات جديد مطرح بود. حتي تعدادي از اعضاي هيات رئيسه با امضاي نامه اي خواستار عملي شدن مساله فوق شدند که در نهايت با برگزاري نشستي، اين خواسته به مجمع فدراسيون فوتبال موکول شد.
خيلي ها تصور مي کردند که رييس خندان فدراسيون فوتبال در صورت برگزاري مجمع بازنده خواهد بود، اما وي بازهم به خوبي نشان داد که براي برنده خارج شدن از مجامع ، تبحر خاصي دارد.
تبحر در برگزاري مجامع، از راي نياوردن منصور قنبرزاده به عنوان عضو منتقد هيات رئيسه فدراسيون فوتبال کليد خورد.
به گفته برخي حاضرين، اين مجمع آنقدر به درازا کشيده شد که برخي حاميان قنبرزاده که وي را برنده مي دانستند در دور دوم راي گيري حاضرنبوده و با خيالي آسوده محل را ترک کرده بودند، اما دقايقي بعد مديرعامل باشگاه نفت تهران که منتقد سرسخت رييس فدراسيون بود، در راي گيري شکست خورد.
دراقدامي ديگر فريده شجاعي از نايب رييسي بانوان فدراسيون برکنار شد تا دومين شوک به مخالفان وارد شد.
پس از پايان مجمع و روز يکشنبه نوبت به احمدهاشميان رييس کميته پزشکي فدراسيون رسيد تا صندلي خود را به پرهان خانلري بدهد.
امروز(دوشنبه) محمدهادي آيت الهي نايب رييس فدراسيون نيز استعفاء داد؛ استعفايي که مشخص نيست به اجبار و تحت فشار بود يا خود خواسته.
اين تغييرات پايان ناپذيراست چراکه به نظر مي رسد تا دو روز آينده مهدي محمدنبي مرد ساکت و البته پرقدرت فدراسيون نيز از دبيرکلي وداع کند و در سرپرستي تيم ملي و احتمالا دبيرکلي کنفدراسيون فوتبال آسياي مرکزي کارش را ادامه دهد.
اينها گوشه اي ازتغييراتي است که رييس خندان فدراسيون فوتبال با قاطعيت و البته با زيرکي و همراهي مجمع و هيات رييسه انجام داده ويا گفته مي شود انجام خواهد داد. وي که خيلي ازهمکارانش در مجمع به دنبال برکناري اش بودند حالا قدرت بيشتري دارد.
البته رييس فدراسيون امروز با دريافت يک ميليون دلار و500 ميليون تومان بابت پاداش براي بازيکنان که نمي دانيم ارتباطي با تغييرات اخير دارد يا نه؟ جيب هايش پر پول هم شد و مي تواند از آنها براي بالابردن روحيه بازيکنان تيم ملي در آستانه جام ملت هاي آسيا استفاده کند.
کفاشيان خود را از فشار خارج کرده وحالا با افرادي که هماهنگي بيشتري با او و نهاد اول ورزش کشور دارند کارکند و لبخندي با حلاوت بيشتر از روي قدرت بر لب داشته باشد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر