صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

رهبري‌فرد: اگر دايي نبود، حقيقي هنوز هم در روستا بازي مي‌کرد

بهروز رهبري‌فرد در مورد مصاحبه تند رضا حقيقي عليه خودش، شرايط پرسپوليس، عملکرد حميد درخشان، حضور کاشاني و کلاني در باشگاه پرسپوليس و ... صحبت‌هاي زير را انجام داد: شنيده‌اي رضا حقيقي طي مصاحبه‌اي صحبت‌هاي تندي عليه تومطرح کرده است؟ من فقط يک حقيقي در فوتبال ايران مي‌شناسم که آن هم عليرضا حقيقي دروازه‌بان تيم ملي است.

کد خبر: 1640

تسنيم/ کاپيتان پيشين پرسپوليس به اظهارات هافبک جدا شده اين تيم در مورد خودش واکنش نشان داد.
بهروز رهبري‌فرد در مورد مصاحبه تند رضا حقيقي عليه خودش، شرايط پرسپوليس، عملکرد حميد درخشان، حضور کاشاني و کلاني در باشگاه پرسپوليس و ... صحبت‌هاي زير را انجام داد:
شنيده‌اي رضا حقيقي طي مصاحبه‌اي صحبت‌هاي تندي عليه تومطرح کرده است؟
من فقط يک حقيقي در فوتبال ايران مي‌شناسم که آن هم عليرضا حقيقي دروازه‌بان تيم ملي است.
حالا نمي‌خواهي در مورد اين مصاحبه حرفي بزني؟
بنويس؛ بچه جان! هر وقت با پرسپوليس افتخار کسب کردي آن وقت در مورد من حرف بزن؛ بچه جان! اول 7 قهرماني با پرسپوليس کسب کن، بعد حرف بزن. بچه جان! اگر علي دايي نبود که همين الان هم در روستا بازي مي‌کردي؛ بچه جان! تو همان کسي هستي که وقتي به تهران آمدي آدرس در جيبت گذاشتند که گم نشوي. بچه جان! ببخشيد که شما بعد از جام جهاني و نمايش درخشانت 60 پيشنهاد خارجي داشتي. حالا خوب است که سر نخواستنت دعوا بود.
تسنيم: با اين حساب از صحبت‌هاي حقيقي خيلي ناراحت هستي.
بحث ناراحتي نيست، چون صحبت‌هاي امثال حقيقي اصلاً مهم نيست. فقط بايد بگويم بچه جان! اگر من زير توپ مي‌زدم با همين روش 7 قهرماني کسب کردم. بچه جان! من وقتي بعد از 14 سال مي‌خواستم از پرسپوليس بروم، مردم نمي‌گذاشتند اما تو را از پرسپوليس بيرون انداختند. بچه جان! وقتي به پرسپوليس گل زدم و خوشحالي کردم با اين حال 90 هزار تماشاگر پرسپوليسي مرا تشويق کردند. من تعصبم را به پرسپوليس نشان دادم اما تو و امثال تو فقط براي عکس گرفتن و پورشه سواري به پرسپوليس آمديد.
بچه جان! آن زماني که ما با پرسپوليس قهرماني مي‌شديم هر 4 نفر با يک پرايد به تمرين مي‌رفتيم اما شما پورشه‌سوارها جز افسوس و باخت براي پرسپوليس چه آورديد؟
حقيقي گفته رهبري‌فرد هر موقع افتخار بازي در جام جهاني داشت در مورد من صحبت کند.
جام جهاني؟! کدام تيم اروپايي بعد از جام جهاني سراغ حقيقي و امثال او آمد؟ اين‌ها واقعاً‌ فکر مي‌کنند در جام جهاني افتخار کسب کرده‌اند. افتخار يعني صعود از گروه و لژيونر شدن. بعد از جام جهاني 98 چند بازيکن ايران لژيونر شدند اما سر نخواستن شما دعواست. خدا را شکر کي‌روش، قوچان‌نژاد و دژاگه را به تيم ملي آورد وگرنه با امثال حقيقي بايد بازي‌هاي قطر را در جام جهاني مي‌ديديم.
حميد درخشان 6،7 بازيکن را در فهرست مازاد پرسپوليس قرار داده است. اين مسئله به پرسپوليس ضربه نمي‌زند؟
اين يعني بازيکنان پرسپوليس به درد نمي‌خورند که نفر اولش همين رضا حقيقي است. حقيقي جز حاشيه چه چيزي براي پرسپوليس داشته؟ اين بازيکن يک بار هم از سوي تماشاگران تشويق شد؟ نه، چون در حد و اندازه‌هاي پرسپوليس نيست. من از مربيان پرسپوليس و استقلال خواهش مي‌کنم از برخي بازيکنان که از شهرستان به تهران مي‌آيند به غير از تست پزشکي، تست زندگي کردن در تهران را هم بگيرند. مثلاً همين رضا حقيقي بايد يک هفته به صورت آزمايشي در تهران زندگي مي‌کرد و اگر جواب مي‌داد با او قرارداد بسته مي‌شد.
واقعاً پرسپوليس و درخشان مي‌توانند در 2 روز 7 بازيکن جذب کنند؟
نمي‌شود چنين کاري کرد. فکر مي‌کنم درخشان مي‌خواهد از بازيکنان اميد پرسپوليس استفاده کند.
تسنيم: اما پرسپوليس بايد در ليگ قهرمانان آسيا بازي کند.
وقتي قرار است پرسپوليس نتيجه نگيرد، چه فرقي مي‌کند که با بازيکنان اميد به آسيا برود يا اين بازيکنان ضعيف. حالا که پرسپوليس بزرگي نمي‌کند حداقل بازکن‌سازي کند.
فکر مي‌کني چه عاملي باعث شده پرسپوليس در اين فصل نتيجه نگيرد؟
ببينيد، مگر اوايل فصل پرسپوليس مشکلي داشت؟ همه چيز خوب بود ولي بازيکناني به تيم آمدند که در حد ليگ يک هستند. الان هم که سياسي زندان است اوضاع اين طور شده است. تيم بد بسته شده و امثال حقيقي هم که تيمي مثل فجر سپاسي هم از سرشان زياد است به پرسپوليس آمدند. اين‌ها فقط به فکر مدل مو و عکس گرفتن هستند.
اما رضا حقيقي به سرعت به پديده پيوست.
نمي‌دانم باشگاه پديده روي چه حسابي حقيقي را گرفته، حتماً رابطه‌اي وجود داشته است. مرزبان مربي بزرگ و باهوشي است و بازيکن ضعيف نمي‌گيرد. مگر مي‌شود بازيکني که از پرسپوليس بيرون انداخته شده به تيم ديگري برود؟
تسنيم: به نظرت درخشان توانست در اين مدت به پرسپوليس کمک کند؟
فکر مي‌کردم درخشان بتواند به پرسپوليس کمک کند اما نتوانست اين کار را انجام دهد. اين مربيان نمي‌توانند تيم را در وضعيت بحراني مديريت کنند. تنها کسي که مي‌تواند پرسپوليس را از اين وضعيت خارج کند، علي پروين است. مربيان فانتزي فقط با پول و بازيکن مي‌توانند نتيجه بگيرند و اگر يک بازيکن نداشته باشند، عزا مي‌گيرند.
حالا فکر مي‌کني وضعيت پرسپوليس درست شود؟
اين اتفاق رخ نمي‌دهد. آدم‌هايي بايد بيايند که از نظر مالي و قدرتي وضعيت خوبي داشته باشند. افرادي مانند هدايتي و پروين بيرون نشسته‌اند و آنهايي به پرسپوليس آمدند که هيچ قدرتي ندارند. من احترام خاصي براي کاشاني و کلاني قائل هستم و به نظرم آنها بهترين آدم‌هاي روي زمين هستند اما زور اين را ندارند که مثلاً‌ در وزارت ورزش دعوا کنند و حق پرسپوليس را بگيرند. پرسپوليس امثال مايلي‌کهن و دايي را مي‌خواهد که مي‌توانند دعوا کنند و حق پرسپوليس را بگيرند. باز هم مي‌گويم امثال پروين و هدايتي بيرون هستند و کساني مثل سياسي يا رويانيان به پرسپوليس آمدند.
به نظرت اين تيم مديريتي مي‌تواند پرسپوليس را از بحران خارج کند؟
يعني خواجه‌وند اين کار را انجام مي‌دهد يا سليمي و طاهري؟ هرچند اين آقايان بسيار خوب و محترم هستند اما فوتبال ايران آدم خوب نمي‌خواهد. فوتبال ايران امثال حقيقي را مي‌خواهد که سالي چند صد ميليون پول بگيرند و يک متر هم زبان داشته باشد!

نظرات بینندگان

ارسال نظر