صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

درخواست سپ بلاتر از حسن روحاني!

سپ بلاتر با اشاره به حضور سال گذشته خود در ايران، خواستار حضور بانوان در ورزشگاه‌ها براي تماشاي بازي‌هاي فوتبال شد.

کد خبر: 15150

ايسنا/ سپ بلاتر با اشاره به حضور سال گذشته خود در ايران، خواستار حضور بانوان در ورزشگاه‌ها براي تماشاي بازي‌هاي فوتبال شد.

ايران در کنار امارات متحده عربي براي ميزباني جام ملت هاي آسيا در سال 2019 نامزد شدند ولي خبرگزاري رويترز اعلام کرد به دليل اينکه زنان در ايران حق رفتن به ورزشگاه‌ها و ديدن بازي‌هاي فوتبال را ندارند شانس اين کشور براي ميزباني بزرگترين رويداد فوتبالي در رده ملي در قاره آسيا کاهش پيدا مي‌کند.
سپ بلاتر رئيس فدراسيون بين المللي فوتبال فيفا که در سال 2013 به ايران سفر کرد درباره شرايط حضور زنان در ورزشگاه‌هاي ايران گفت: «وقتي نوامبر ۲۰۱۳ به ايران رفتم علاقه شديد مردم به فوتبال تنها چيزي نبود که به آن برخوردم. چيز ديگري که ديدم قانوني بود که حضور زنان در ورزشگاه‌ها را ممنوع مي‌کرد.»
رئيس فدراسيون جهاني فوتبال مي‌گويد که از حسن روحاني، رئيس‌جمهور ايران خواسته است که به زودي اين وضعيت را تغيير دهد، با اين حال از آن زمان تاکنون اتفاقي نيفتاده است.
بلاتر ادامه داد: «در جلسه با حسن روحاني رئيس جمهور ايران اين موضوع را مطرح کردم و برداشتم اين بود که ايشان به زودي اين مشکل را برطرف مي‌کند ولي تاکنون اين وضعيت تغيير نکرده است. »
بلاتر با تاکيد بر اينکه بايد به زنان اجازه حضور در ورزشگاه‌ها داده شود گفت: «حضور در اغلب مسابقات ورزشي مردان براي تماشاگران زنان ممنوع است، هرچند در مواردي زنان خارجي اجازه پيدا مي‌کنند که به ورزشگاه بروند.»
اين سخنان در آستانه روز بين المللي زن که مصادف با شنبه است به ميان آمده و قرار است نشستي با همين موضوع نيز به زودي برگزار شود.
سپ بلاتر علاوه بر طرح مساله حضور زنان در ورزشگاه‌ها از کنفدراسيون فوتبال قاره‌هاي مختلف به خاطر اينکه هيچ زني را براي عضويت در کميته اجرايي فيفا انتخاب نکرده‌اند، انتقاد کرده است.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر