صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

چگونه پرسپوليس زلزله شگفت انگيز شد؟

پرسپوليس چگونه متحول شد که در آسيا با 6 امتياز از دو ديدار مدعي اول صعود شده است؟

کد خبر: 15078

مهر/ پرسپوليس چگونه متحول شد که در آسيا با 6 امتياز از دو ديدار مدعي اول صعود شده است؟ پاسخ اين پرسش به درخشان کمک مي کند تا پرسپوليس بهتري بسازد و آبروي از دست رفته در ليگ برتر را برگرداند.
براي پرسپوليس چه اتفاقي رخ داد که اين تيم متحول شد؟اين اولين و مهمترين پرسش هواداران فوتبال است که از ديدن زلزله اخير سرخها در تهران و تاشکند شگفت زده شده اند و متوجه نمي شوند تيمي که ملوان را در تهران نمي تواند ببرد و به دروازه بي دروازه بان از روي نقطه پنالتي نمي تواند گل بزند چگونه در تاشکند مي برد و 6 امتيازي مي شود؟ دواتفاق براي اين مهم مي توان متصور بود، اول فني و دوم روحي.
فني: گابريل ناظم
پرسپوليس را بايد به قبل و بعد از گابريل تقسيم کرد .اين به معنا آن نيست که بگوييم گابريل «سوپر من» است و يک تنه اين تيم را متحول کرده اما او گمشده اي بود که به پرسپوليس نظم داد. درواقع همه حلقه‌ها بود جز همين بازيکن که با پاسهاي کوتاه و دقيق تحت فشار حريف را عقب براند و منطقه حمله را مشخص کند، او نظم دهنده به پرسپوليس است کسي که پرسپوليس را نه با حرکات اعجاب آور بلکه با تقه زدن هاي مداوم و پاسهاي لقمه اما ساده به نقطه بهتري رسانده است.
از سوي ديگر حضور گابريل در اين تيم پيام صادقيان را هم به خود آورده و اويي را که ادعاي فيکس بودن داشت، به يک نيمکت نشين منتظر فرصت تبديل کرده است .حضور اين بازيکن روي نيمکت حتي نيمکت پرسپوليس را هم از آن فضاي سرد و بي روح بيرون آورده است
روحي: پرسپوليس بي انگيزه
پرسپوليس در ليگ ايران هيچ دليل کافي براي مبارزه بيشتر ندارد. شايد برخي ديدارها مثل داربي يا بازي باسپاهان و تراکتور انگيزه هاي خاص خودش را داشته باشد اما ديگر ديدار ها براي پرسپوليس معناي خاصي ندارد و همين موضوع آنها را در ليگ به بن بست رسانده است و هرگز پرسپوليسي را که در آسيا مي بينيم را در ليگ نشانمان نمي دهد.
فوتبال مبارزه است و البته که مبارزه دليل محکمي لازم دارد که به خودي خود نمي تواند براي سرخها در ليگ ايجاد شود و براي اين اتفاق بايد حميد درخشان راهکاري پيدا کند و البته شايد حضور هواداران هم مي تواند به اين نياز پاسخ مثبت بدهد تا پرسپوليسي که امروز از نظر فني شرايط بهتري پيدا کرده از نظر روحي هم وضعيت خوبي پيدا کند.
کار سخت درخشان
پيدا کردن دليلي براي جنگيدن کار ساده اي نيست . البته برخي مربيان هستند که اين کار را به سادگي انجام مي دهند مربياني مثل علي دايي يا امير قلعه نويي يا کي روش اين مهم را به سادگي انجام مي دهند و ذاتا اين روانشناسي و ديريت را بلدند و طوري دشمن سازي مي کنند که هوادار و بازيکن براي پيروزي سرش را هم مي دهد اما درخشان با وجود آنکه کارش از نظر فني حتي شايد بهتر از اين مربيان باشد که نام برديم اما از اين منظر خوب کار نمي کند.
به عنوان مثال همين حالا حميد درخشان مي تواند فشردگي بازي هاي پرسپوليس را چنان در بوق و کرنا کند که سازمان ليگ را با جايش متهم به دشمني با پرسپوليس کند (به عنوان مثال) و بگويد آنها نمي‌خواهند پرسپوليس نتيجه بگيرد و از اين دست حرفهاي مرسوم و معمول در ميان مربيان برون گرا! بايد ديد درخشان در اين رابطه اين مشکل را چگونه حل مي کند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر