صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

پيشنهاد پديده اسنوکرباز دنيا به تنها اسنوکرباز حرفه اي ايران!+عکس

اسنوکرباز 20 ساله ايراني خوشحال است که بالاخره از اين خوان مشکل رد شده و مي‌تواند با چهره‌هاي بنام اسنوکر جهان مسابقه دهد. خودش مي‌گويد:«خيلي خوشحالم که بعد از چهار سال بالاخره پايم به تور حرفه‌اي‌ها مي‌رسد. من از سال 2011 با قهرماني جهان، جواز حضور در اين رقابت‌ها را گرفتم اما سفارت انگليس ويزا نداد تا در حسرت مسابقات بمانم.»

کد خبر: 14829

خبر ورزشي/ سرانجام حسين وفايي اسنوکرباز ايراني، در جمع حرفه‌اي‌ها قرار گرفت. او که چهار سالي است جواز رقابت با حرفه‌اي‌هاي دنيا را دارد اما تا به حال نتوانسته با آنها رقابت کند. با اين حال رؤياي حسين سال آينده در انگليس رنگ واقعيت مي‌گيرد. اسنوکرباز 20 ساله ايراني خوشحال است که بالاخره از اين خوان مشکل رد شده و مي‌تواند با چهره‌هاي بنام اسنوکر جهان مسابقه دهد. خودش مي‌گويد:«خيلي خوشحالم که بعد از چهار سال بالاخره پايم به تور حرفه‌اي‌ها مي‌رسد. من از سال 2011 با قهرماني جهان، جواز حضور در اين رقابت‌ها را گرفتم اما سفارت انگليس ويزا نداد تا در حسرت مسابقات بمانم.»
او سه بار ديگر هم پشت در مسابقات حرفه‌اي‌ها در انگليس ماند: «من باز هم مجوز را گرفتم و حتي براي اردو به ايرلند رفتم و در آنجا تمرين کردم و از همانجا براي ويزا اقدام کردم اما باز هم نشد. حتي روزنامه‌نگار ساندي‌تايمز هم با سفارت صحبت کرد و از آنها دليل عدم صدور ويزا را هم پرسيد اما باز جوابي ندادند. نمي‌دانم چرا!» بعد از آن فدراسيون جهاني اسنوکر خبر بدي به وفايي داد: «وقتي من نتوانستم به مسابقه‌هاي حرفه‌اي‌ها بروم، فدراسيون جهاني به من گفت بليت حرفه‌اي‌ها را از دست داده‌ام. به خاطر اينکه نتوانستم در اين مسابقات شرکت کنم اما من نااميد نشدم و با قهرماني در مسابقات زير 21 سال جهان دوباره حرفه‌اي شدم و با ثبت امتياز 147 رکورد هم زدم، امتيازي که بالاترين است.»
تنها اسنوکرباز حرفه‌اي ايران مي‌داند کار خيلي سختي انتظارش را بين حرفه‌اي‌ها مي‌کشد. بابت همين هم سخت تمرين مي‌کند: «من به خاطر اين مسابقات که 35 روز ديگر برگزار مي‌شود، روزي 4 ساعت در مجموعه آزادي تمرين مي‌کنم. سعي مي‌کنم با تمريناتم اشتباهاتم را کم کنم تا سطح بازي‌ام بالا برود چراکه هر قدر اشتباهاتم کمتر شود، پيشرفت مي‌کنم. طوري تمرين مي‌کنم تا توپ‌هايي که قبلاً نمي‌توانستم بزنم را بزنم. کنار آن فيلم بازي رقبايم را هم مي‌بينم.» حالا او آنقدر پرآوازه شده که براي اولين‌بار روني ساليوان پديده اسنوکر دنيا از وفايي دعوت به بازي کرده، اتفاقي که تا به حال پيش نيامده است: «من رقباي سرسختي در مسابقات حرفه‌اي‌ها دارم. خبر خوشحال‌کننده اينکه روني ساليوان از بين دو هزار نفر به من پيشنهاد بازي داده است. البته هنوز تاريخي براي درخواست بازي‌‌اش تعيين نکرده است اما اتفاق نادري است که او براي اولين بار خودش به يک اسنوکرباز 20 ساله درخواست بازي بدهد.»
وفايي دليل درخواست ساليوان را به رکوردهايي که زده ربط مي‌دهد: «به نظرم روي من خيلي حساب مي‌کنند. من هر رکوردي را از پايه تغيير داده‌ام. بالاخره من بمب خبري مسابقه حرفه‌اي‌ها هستم. اگر نتيجه خوبي هم بگيرم ديگر هيچ.» او با اينکه از سختي کارش خبر دارد اما ظاهراً براي رقبايش سورپرايز هم دارد:«به نظرم 4، 5 راند برنده باشم نتيجه خيلي خوبي است برايم. خيلي سخت است اما من براي برد مي‌روم. من از حالا خودم را بازنده نمي‌دانم. مي‌خواهم با نتيجه عالي روزهاي سختي که برايم گذشت را جبران کنم. روزهايي که بي‌انگيزه و بدون مسابقه، فقط و فقط تمرين مي‌کردم.»
دو سال بدون مسابقه، براي او حکم شکنجه را داشته:«من به خاطر اينکه به جمع حرفه‌اي‌ها رسيده بودم ديگر نمي‌توانستم در مسابقات آماتورها شرکت کنم. از طرفي مشکل ويزا داشتم و به جمع حرفه‌اي‌ها هم راه نداشتم. اين دو سال به من خيلي سخت گذشت، خيلي. هيچ چيزي نبود، جز تمرين. بدبياري روي بدبياري بود. وقتي خبر سوخت بليت حرفه‌اي‌ها هم رسيد، بدشانسي‌ام کامل شد. البته خدا کمک کرد و من دوباره مجوز گرفتم. حالا خوشحالم که مي‌روم و با بزرگان اسنوکر بازي مي‌کنم. بازيکناني که سابقه‌شان به اندازه سن من است. اميدوارم با دست پر و افتخاري بزرگ براي کشورم برگردم.» اسنوکرباز حرفه‌اي ايران بالاجبار با اسپانسر خارجي در اين رقابت‌ها حاضر مي‌شود: «من بدون اسپانسر ايراني در جمع حرفه‌اي‌ها حاضر مي‌شوم. با اينکه دوست داشتم اسپانسرم ايراني باشد اما ندارم. شايد با يکي از اسپانسرهاي ساليوان قرارداد ببندم.»
اين دوسال به من خيلي سخت گذشت، خيلي. هيچ چيزي نبود، جز تمرين. بدبياري روي بدبياري بود. وقتي خبر سوخت بليت حرفه‌اي‌ها هم رسيد، بدشانسي‌ام کامل شد البته خدا کمک کرد و من دوباره مجوز گرفتم. حالا خوشحالم که مي‌روم و با بزرگان اسنوکر بازي مي‌کنم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر