صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

عزيزي: انتقاد از سرخآبي ها حق منه!

خداداد عزيزي در پاسخ به کساني که معتقدند او چون در تيم هاي قرمز و آبي سابقه نداشته نبايد از آنها انتقاد کند، عنوان کرد که استقلال و پرسپوليس متعلق به همه مردم هستند.

کد خبر: 14714

ورزش 3/ خداداد عزيزي در پاسخ به کساني که معتقدند او چون در تيم هاي قرمز و آبي سابقه نداشته نبايد از آنها انتقاد کند، عنوان کرد که استقلال و پرسپوليس متعلق به همه مردم هستند.
 

عزيزي: انتقاد از سرخآبي ها حق من است
عزيزي گفت: اگر حرف هاي من غلط است بگويند حرف هايت غلط است. اتفاقا چون من در هيچ کدام از دوتيم استقلال و پرسپوليس شاغل نبودم هيچ تعلق خاطري هم به اين دو تيم ندارم و وقتي انتقاد مي‌ کنم نيتم خير است و فکر مي‌ کنم که کاري پيش مي‌رود.
اگر پرسپوليسي ها ناراحت نشوند خوب بازي کردند
اگر پرسپوليسي ها ناراحت نشوند بايد بگويم که ديروز پرسپوليس مقابل بنيادکار خوب کار کرد و با ارائه يک بازي منطقي توانست 3 امتياز را بگيرد. چون من بازي قبل مقابل لخويا گفته بودم اين تيم قطري ضعيف است پرسپوليسي ها ناراحت شده بودند. من نظر شخصي ام را گفته بودم اما من فکر مي‌ کنم که بنيادکار تيم خوبي بود و حق پرسپوليس در اين ديدار برد بود.
نفت مقابل العين خوب بازي کرد
نفت هم نسبت به بازي اول مقابل پاختاکور، در ديدار مقابل العين خوب بازي کرد. به عقيده من العين يکي از تيم هاي خوب آسياست. با توجه به اينکه حريفان نفت مساوي کردند، اين تيم هنوز شانس دارد اما کارش بسيار سخت است. به هر حال نفت اولين حضورش در آسيا را تجربه مي‌ کند و همين که در اين رقابت ها عملکرد خوبي داشته، نشانه خوبي است.
نمايندگان ايران در دور دوم کار سختي دارند
خيلي سخت است که پيش‌بيني کنيد کداميک از نماينده هاي ايران در آسيا موفق خواهند شد چون بازي هاي آسيايي با ليگ فرق مي‌ کند. اما اميدوارم تيم هاي ما بتوانند از گروه خودشان صعود کنند. قطعا در مرحله بعد کار نمايندگان ايران سخت تر خواهد شد.
استقلال و پرسپوليس متعلق به همه مردم هستند
از من انتقاد مي‌ کنند که چرا در مورد استقلال و پرسپوليس نظر مي‌ دهم! استقلال و پرسپوليس متعلق به همه مردم است و فقط متعلق به بازيکنان استقلال و پرسپوليس نيست. شايد کساني که در اين دو تيم کار مي‌ کنند مدتي به عنوان مدير، بازيکن و يا مربي در اين تيم مشغول به کار باشند اما اين دو تيم مردمي هستند و متعلق به تمامي مردم ايران است. حالا يک عده عاميانه نظر مي‌ دهند و يک عده هم که خودشان کارشان فوتبال بوده، نظر کارشناسي مي‌ دهند.
کارشناسي که پايش به توپ نخورده در مورد مسي نظر مي‌ دهد
اينکه بگوييم هيچ کس حق ندارد از پرسپوليس و استقلال صحبت چه فايده اي دارد؟ بزرگترين فوتباليست ها و مربيان هم مورد نقد و بررسي قرار مي‌ گيرند بعد چرا نبايد راجع به اين دو تيم حرف زد؟ چطور در تلويزيون ما کارشناس ايراني که حتي پايش به توپ نخورده مي‌ آيد راجع به مسي و مارادونا نظر مي‌ دهد، اما ما که سال ها در اين فوتبال بوده ايم حق نداريم در مورد تيم هاي کشورمان حرف بزنيم؟
با انتقاد کردن دنبال تخريب کسي نيستم
من به شخصه آدمي هستم که هيچ وقت نقد و انتقاداتم تيمي را خراب نمي‌ کند يا آدمي را ضايع نمي‌ کند. هر کس که خداداد عزيزي را بشناسد مي‌ داند که ممکن است من صراحت لهجه داشته باشم اما هيچ وقت قصد توهين و تخريب کسي را ندارم. اگر مي‌گويم لخويا ضعيف است و يک عده از پرسپوليسي ها معتقد بودند من از بيرون گود دارم يک نظري مي‌ دهم، الان هم مي‌ گويم با وجود اينکه بنيادکار تيم خوبي بود اما پرسپوليس با ارائه يک بازي قابل قبول توانست برنده بازي باشد. براي من چه فرقي مي‌ کند؟! يا اينکه بخواهم در مورد استقلال نظري بدهم. چون من بازيکن اين دو تيم نبودم وقتي حرفي مي‌ زنم دنبال منافع خاصي هم نمي‌ گردم که مثلا جاي کسي را بگيرم.
حق خودم مي‌ دانم که از سرخابي انتقاد کنم
هر جاي حرف غلط است بگويند غلط است. اتفاقا درچند وقت اخير ثابت شده که هميشه انتقادهاي من در انتها درست از آب درآمده است. مردم به مجموعه هايي مثل استقلال و پرسپوليس تعلق خاطر دارند. من حق خودم مي‌ دانم که به عنوان کسي که سال ها در فوتبال بوده و در تيم‌ملي بازي کرده، بتوانم از اين دو تيم مردمي انتقاد کنم.
در کشور ما کسي طاقت شنيدن انتقاد را ندارد
به نظر مي‌ رسد الان در کشور ما کسي طاقت شنيدن انتقاد را ندارد. نمي‌ دانم در اين مورد چه بگويم يک وقت هست فوتبال ايران قهرمان آسياست، انتقاد مي‌ کنيم همه مي‌ گويند که چون اول آسياست انتقاد نکنيم تيم دارد نتيجه مي‌ گيرد اما الان که فوتبال ايران نسبت به گذشته نتايج خوبي نمي‌گيرد، چه ايرادي دارد که من در جهت خير بخواهم از تيمي انتقاد کنم. يعني مثلا اگر من از حميد درخشان انتقاد کنم او ضعيف مي‌ شود؟! نه اينطور نيست، حميد درخشان هميشه پيشکسوت و بزرگ پرسپوليس باقي مي‌ ماند يا مثلا انتقاد من از پرسپوليس اين تيم را ضعيف مي‌ کند؟ نه، قرمزها هميشه تيم قديمي و ريشه داري هستند. در هر صورت يک عده هميشه برداشت هاي اشتباهي دارند و از کوچکترين دليل و کارشناسي دلخور مي‌ شوند.
به منتقدينم پاسخ محکمي مي‌ دهم
عزيزي در پاسخ به اين سوال که آيا در دوران بازي و يا مربيگري خودش توانسته انتقادها را تحمل و از آنها استفاده کند جواب داد که؛ اميدوارم اينطور باشد من سعي کرده ام آن چيزي که واقعيت است را بپذيرم اما اگر کسي به اشتباه از من انتقاد کند، پاسخ محکمي به او مي‌ دهم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر