صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

کفاشیان:چه کسی جرات دارد من را برکنار کند؟!

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه ظاهرا مجمع می‌خواست شما را برکنار کند،‌ گفت: چه کسی چنین جراتی دارد، کار فرسایشی است. تا 7-8 ماه آینده باید کار کنیم برای مجمع آینده هم که 2-3 ماه دیگر برگزار می‌شود بررسی صورت‌های مالی و همچنین رای‌گیری در مورد سرپرست بانوان در دستور کار است. در آن مجمع هم برای من رای‌گیری نداریم.

کد خبر: 1353

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: در جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده اسفند ماه صورت‌های مالی بررسی خواهد شد.
 
به گزارش فارس، علی کفاشیان پس از پایان مجمع عمومی فدراسیون فوتبال در جمع خبرنگاران گفت: مجمع خیلی خوبی بود و تصمیماتی در مورد صورت‌های مالی گرفته شد و همچنین یکی از اعضای هیأت رئیسه انتخاب شدند اما چون برخی از تصمیمات ادامه دارد قرار شد که حسابرس قانونی اشکالات را به ما گزارش کند تا در دو، سه ماه آینده یعنی در جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده اسفند ماه صورت‌های مالی به طور کامل بررسی شود.
 
کفاشیان در مورد اینکه چرا صورت‌های مالی شفاف نبوده گفت: چند ایراد وارد بود اینکه مثلا چند صد باشگاه بدهی دارند و یا باید این بدهی‌ها را از آنها بگیریم و یا به آنها ببخشیم یا باشگاه‌ها را منحل کنیم. یا مثلا در مورد ساختمان‌های استقلال و پرسپولیس هیأت رئیسه باید تصمیم‌گیری کند که این دو  ساختمان به این دو باشگاه واگذار شود یا اجاره‌نامه‌آی تنظیم کنیم و از آنها اجاره بگیریم.
 
وی در مورد اینکه مجمع قبلی فدراسیون بازرس نداشت،‌گفت: بله شما خبرنگاران حضور داشتید و نگذاشتید که کارمان را درست انجام دهیم و یادمان رفت بازرس انتخاب کنیم. به همین دلیل در جلسه اول مجمع فوق‌العاده بازرس را معرفی کردیم. قرار است که هیأت رئیسه دو بازرس به عنوان اصلی و علی‌البدل انتخاب کند و در مجمع فوق‌العاده آینده در مورد آنها رای‌گیری شود.
 
رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه ظاهرا اتفاقات مجمع به میل شما رقم خورد،‌گفت: نمی‌دانم میل من چه بوده است؟!
 
وی در مورد اینکه قنبرزاده رای نیاورد و باعث خوشحالی شما شد، گفت: همه از اعضای مجمع هستند و فرقی نمی‌کند چه کسی باشد. هر کدام از آنها انتخاب می‌شدند باید از حقوق باشگاه‌ها دفاع می‌کردند. قنبرزاده در مدتی که کار کرد تلاش بسیاری داشت و ایرادهایی هم گرفت. ما به این ایرادات به چشم انتقاد نگاه نمی‌کنیم بلکه باید این ایرادات و اشکالات را برطرف کنیم. دبیری هم در باشگاه خصوصی کار کرده و در آذربایجان شرقی هم وجهه خیلی خوبی دارد و می‌تواند به هیأت رئیسه کمک کند.
 
رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه ظاهرا مجمع می‌خواست شما را برکنار کند،‌ گفت: چه کسی چنین جراتی دارد، کار فرسایشی است. تا 7-8 ماه آینده باید کار کنیم برای مجمع آینده هم که 2-3 ماه دیگر برگزار می‌شود بررسی صورت‌های مالی و همچنین رای‌گیری در مورد سرپرست بانوان در دستور کار است. در آن مجمع هم برای من رای‌گیری نداریم.
 
وی در مورد اینکه اگر در جام ملت‌ها نتیجه نگیریم چه اتفاقی می‌افتد،‌گفت: بله باید فوری برنامه‌ریزی کنیم برای جام جهانی و همچنین تیم امید برنامه‌ریزی کنیم. ما لحظه‌ای از برنامه‌ریزی غافل نمی‌شویم.
 
رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه شیخ سفلی قهر کرد و از مجمع بیرون رفت،‌گفت: او کار داشت که از مجمع بیرون آمد. کار شخصی داشت.
 
کفاشیان در مورد اینکه ظاهرا وزارت ورزش سفارش به برکناری نائب‌رئیس بانوان فدراسیون گرفته بود، گفت: هر کسی که سفارش کرده بود این تصمیم خودم بود. باید در رده‌های پایه در بانوان کار کنیم. باید تغییراتی در بانوان ایجاد شود به همین دلیل در بانوان تغییر ایجاد کردیم. از تجارب دکتر شجاعی هم استفاده خواهیم کرد.
 
کفاشیان در مورد اینکه ظاهرا نگران ابهامات مالی نبود، گفت: ابهامات مالی زیادی نبود من 30 سال است در ورزش حضور دارم. بیشترین حسابرسی و بازرسی از فدراسیون فوتبال انجام شده. در همه بخش‌ها بررسی‌ها انجام شده است.مشکلاتی هم که وجود داشت مربوط به سرفصل‌ها می‌شد. اینکه مثلا 150 باشگاه بدهکارند اگر بخواهیم آنها را منحل کنیم این معنایش توسعه فوتبال نمی‌شود.
 
وی ادامه داد: مثلا مدیران استقلال و پرسپولیس قبول کرده بودند بلیت‌فروشی الکترونیکی با هزینه آنها انجام شود اما مدیران جدید این دو باشگاه آن را قبول ندارند و اینگونه است که ما از آنها طلبکاریم و آنها بدهکارند. در چنین مواردی کارشناس باید بررسی کند و قطعا هم این کار را خواهد کرد.
 
کفاشیان در مورد اینکه پول AFC و فیفا به حساب شخصی یک نفر واریز شده، گفت: اگر فیفا و AFC قبول می‌کردند که پول رابه حساب شخصی بریزند مشکلات ما حل شده بود.فیفا و AFC فقط فدراسیون فوتبال و وزارت امور خارجه ایران را قبول دارند و به هیچ عنوان قبول نمی‌کنند پول را به حساب شخصی بریزند و اینگونه است که پول‌های ما بلوکه شده است.
 
وی ادامه داد: پول‌هایی که به حساب شخص ریخته شده مربوط به هزینه مربیان خارجی و یک سری اردوها بوده است که یک شخص مطمئن را معرفی کردیم و او هم بدون آنکه یک ریال کارمزد بردارد یا یک ریال از این پول کم کند پول‌ها را عینا تحویل داده است.
 
وی در مورد اینکه سردار کمالی گفته سروش رفیعی و مهرداد پولادی بخشیده می شوند گفت: اگر این اتفاق رخ بدهد هم از عصبانیت کی روش کم می شود و هم برای تیم ملی خوب است‬.
 
کفاشیان در مورد اینکه همه چیز در مجمع گل و بلبل بود، گفت: ان‌شاءالله تا آخرش همینطور باشد.
 
کفاشیان در مورد نیامدن فلسطین و اینکه کی روش خواستار غرامت از این فدراسیون شده گفت: فلسطین نیامده است چه کنیم؟ من هم مثل کی روش از این مساله ناراحتم اما در مورد غرامت حرف بزنم بد می شود.‬

نظرات بینندگان

ارسال نظر