صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

پولادي در صورت بازگشت به ايران مي‌تواند در جام ملت‌ها بازي کند

جانشين اداره منابع انساني ستاد کل نيروهاي مسلح اعلام کرد که اگر پولادي به ايران بازگردد و خودش را معرفي کند مي‌تواند همراه تيم ملي در جام ملت‌هاي آسيا حضور داشته باشد.

کد خبر: 1326

تسنيم/ جانشين اداره منابع انساني ستاد کل نيروهاي مسلح اعلام کرد که اگر پولادي به ايران بازگردد و خودش را معرفي کند مي‌تواند همراه تيم ملي در جام ملت‌هاي آسيا حضور داشته باشد.
سردار موسي کمالي در مورد بحث بازي کردن سروش سعيدي بازيکن فولاد خوزستان مقابل پرسپوليس و اينکه مهدي تاج رئيس سازمان ليگ اعلام کرده سعيدي مجوز داشته و سردار کمالي در جريان امر قرار گرفته است، گفت: ما ليست 69 بازيکن را به فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ ارائه و اعلام کرده بوديم که اين بازيکنان حق حضور در ليگ برتر و ليگ دسته اول را ندارند.
وي ادامه داد: سامانه‌اي در «پليس+10» تعريف شده که هر ورزشکاري که به سن سربازي (18 سال) مي‌رسد، بايد به «پليس+10» مراجعه کرده و اگر برگه اشتغال به تحصيل داشته باشد، مي‌تواند از معافيت سربازي استفاده کند. سروش سعيدي به ما «کلک» زده و يک نمونه از اين برگه را از «پليس+10» گرفته و به سازمان ليگ داده بود. ظاهرا برخي‌ها کارشان حيله و فريب دادن است چون اين بازيکن از سال 89 دانشجو شده و تنها 8 واحد پاس کرده است. سعيدي به عنوان ورزشکار عادي تقاضاي معافيت تحصيلي از «پليس+10» بلوار ايذه اصفهان مي‌کند و چون زير اين برگه امضاي الکترونيکي سردار صدرالسادات رئيس نظام وظيفه وجود داشت، سازمان ليگ بر اساس آن مجوز بازي سعيدي را صادر مي‌کند.
جانشين اداره منابع انساني ستاد کل نيروهاي مسلح تصريح کرد: بخشي از اين مشکل به سازمان وظيفه عمومي برمي‌گردد که بايد در سيستم خود هنگام درخواست سعيدي براي گرفتن برگه اشتغال به تحصيل اعلام خطا مي‌کرد. سازمان ليگ هم در اين زمينه مقصر است، چرا که بايد پيش از صدور مجوز بازي براي اين بازيکنان از نظام وظيفه استعلام مي‌گرفت که چطور بازيکني که کارت معافيتش‌ باطل شده، مجوز بازي پيدا کرده است.
کمالي با بيان اينکه اين موضوع کج سليقگي ما بوده و سامانه سيستم نظام وظيفه بايد روي نام سعيدي «Error» مي‌داد، افزود: 69 بازيکني که نام‌شان پيش از اين اعلام شده بود، تا زماني که ناجاي مرکز در مورد آنها اظهارنظري نکرده، حق بازي کردن نداند. علاوه بر سعيدي، شهاب کريمي و جليلي هم از اين موضوع سوءاستفاده کرده بودند.
کارلوس کي‌روش سرمربي تيم ملي و فدراسيون فوتبال پيش از اين از سازمان وظيفه عمومي درخواست کرده بودند اجازه دهند بازيکناني که کارت معافيت‌شان باطل شده است، در جام ملت‌هاي 2015 استراليا حضور داشته باشند و پس از پايان اين رقابت‌ها مطابق قانون با آنها برخورد شود. کمالي در اين زمينه به تسنيم گفت: با مهدي تاج رئيس سازمان ليگ صحبت و اعلام کرديم که اگر مهرداد پولادي به ايران بيايد و خودش را معرفي و به قانون تمکين کند، با ديد مثبت به او نگاه مي‌کنيم.
وي ادامه داد: اگر پولادي به ايران بيايد و به اشتباه خود اعتراف کند، با تيم ملي و فدراسيون فوتبال همکاري مي‌کنيم که بتواند در جام ملت‌ها بتواند بازي کند.
جانشين اداره منابع انساني ستاد کل نيروهاي مسلح در پاسخ به اين سوال که وضعيت ساير بازيکنان ملي‌پوشي چون سروش رفيعي که با چنين مشکلي روبرو هستند، چه خواهد شد، گفت: برخي از بازيکنان علاوه بر اينکه اعلام کرده‌اند، کارشان اشتباه بود، با سازمان وظيفه عمومي همکاري کرده و گفته‌اند که چه افرادي آنها را براي گرفتن کارت معافيت فريب داده‌اند. با آنها نيز همکاري مي‌کنيم اما در مورد ساير بازيکنان ملي‌پوش چون رفيعي، فدراسيون فوتبال درخواستي نداده است.
کمالي در پايان عنوان کرد: دو راه وجود دارد که يا فدراسيون فوتبال نام مهرداد پولادي را حذف کند و براي بازيکناني که خواستار حضورشان در تيم ملي هستند، يک‌جا درخواست داده شود و يا اينکه طبق مسير از قبل تعيين شده پيش بروند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر