صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

مسلمان، رضايي، طالب لو و صادقي کجا مي‌روند؟

فردا يکشنبه فصل نقل و انتقالات رسمي نيم فصل ليگ‌برتر به پايان مي‌ رسد. اين در حالي است که پنجره نقل و انتقالات زمستاني در اروپا به تازگي باز شده و فعلا ادامه دارد. نقل و انتقالات نيم فصل در شرايطي به پايان مي‌ رسد که تقريبا هيچ انتقال مهم و پرسروصدايي رخ نداد و تيم هاي ايران با وجود تلاش براي تقويت کمتر به جابجايي هاي پرسروصدا رضايت دادند. البته در اين بين چند انتقال مهم صورت گرفته که از آنها مي‌ توان به حضور مهرداد بايرامي در تراکتورسازي اشاره کرد و البته قرارداد رضا عنايتي با استقلال. اما مهمترين چهره هاي باقيمانده فصل نقل و انتقالات چه کساني هستند؟

کد خبر: 1306

ورزش 3/ فردا يکشنبه فصل نقل و انتقالات رسمي نيم فصل ليگ‌برتر به پايان مي‌ رسد. اين در حالي است که پنجره نقل و انتقالات زمستاني در اروپا به تازگي باز شده و فعلا ادامه دارد.
نقل و انتقالات نيم فصل در شرايطي به پايان مي‌ رسد که تقريبا هيچ انتقال مهم و پرسروصدايي رخ نداد و تيم هاي ايران با وجود تلاش براي تقويت کمتر به جابجايي هاي پرسروصدا رضايت دادند. البته در اين بين چند انتقال مهم صورت گرفته که از آنها مي‌ توان به حضور مهرداد بايرامي در تراکتورسازي اشاره کرد و البته قرارداد رضا عنايتي با استقلال. اما مهمترين چهره هاي باقيمانده فصل نقل و انتقالات چه کساني هستند؟
تيموريان سوژه اول
بدون شک مهمترين چهره نقل و انتقالات فوتبال ايران در 48 ساعت باقيمانده آندرانيک تيموريان است که از بين ذوب‌آهن، پديده، تراکتورسازي يا سپاهان يکي را انتخاب خواهد کرد. البته درباره آندو حرف هايي پيرامون حضورش در پرسپوليس هم شنيده مي‌ شود که واقعيت ندارد. تيموريان که در تمرينات تيم‌ملي حاضر است اگر پيشنهاد جدي از قطر نداشته باشد، فوتبال خود را در ليگ ايران ادامه خواهد داد.
محسن مسلمان؛ استقلال يا پرسپوليس؟
هافبک جوان ذوب‌آهن اگرچه در يک قدمي استقلال قرار دارد، اما تلاش پرسپوليسي ها براي جذب او همچنان اين احتمال را به وجود آورده که او براي بار ديگر سرخپوش شود. آنچه که مشخص به نظر مي‌ رسد اين است که تکليف مسلمان امروز مشخص خواهد شد و با توجه به ارتباط حسنه مديرعامل استقلالي ها با آذري مي‌ توان او را از حالا آبي‌پوش تلقي کرد. مگر اينکه تعداد بالاي مهاجمان استقلال قلعه‌نويي را در آخرين لحظه منصرف کند. به هر حال با توجه به پيوستن عنايتي و تلاش قلعه‌نويي براي جذب کاوه رضايي استقلال چهره هاي چون محمد قاضي، آرش برهاني و سجاد شهباززاده به نظرمي رسد اگر مسلمان هم جذب شود، بايد در پست هافبک هجومي به ميدان برود. گفتني است که ذوب آهني ها در آخرين مذاکراتشان مبلغ 500 ميليون تومان را براي صدور رضايت نامه مسلمان تنها تا پايان فصل به استقلال پيشنهاد داده اند و همين مبلغ ميتواند به طور کل اين بازيکن را از استقلال دور کند.
کاوه رضايي؛ معادله نارنجي
درخواست مالي بالاي سايپا براي صدور رضايتنامه کاوه رضايي اگرچه استقلالي ها را تا حد زيادي نااميد کرده اما با توجه به اينکه رضايي در آخر فصل بازيکن آزاد محسوب مي‌ شود، بي شک سايپايي ها دور ميز مذاکره از رقم خود پايين خواهند آمد. بخصوص اينکه اگر پاي پول نقد در ميان باشد. نارنجي پوشان صراحتا اعلام کرده اند در صورتي با انتقال رضايي به استقلال موافقت مي‌ کنند که مسوولان اين تيم پول نقد پرداخت کنند و خبري از چک و خلف وعده نباشد. از سوي ديگر پرسپوليسي ها تا چند هفته قبل دنبال رضايي بودند اما به نظر مي‌ رسد درخشان ديگر تمايلي به جذب او ندارد. در هر حال آنچه که مشخص به نظر مي‌ رسد اين است که احتمال جدايي رضايي بيشتر از ادامه همکاري اش با سايپاست.
اميرحسين صادقي؛ مي‌ ماند؟
حرف هاي امروز بهرام افشارزاده مديرعامل استقلال مبني بر اينکه اميرحسين صادقي در استقلال مي‌ ماند، کاملا برخلاف مصاحبه هاي امير قلعه‌نويي است. صادقي در اردوي روز گذشته تيم‌ملي اعلام کرد، اميدوار است حرف هاي قلعه‌نويي شايعه باشد. در مورد او چيزي مشخص نيست اما با توجه به ضيق وقت بهترين تصميم همان ماندن است. اگرچه قلعه‌نويي روي جاي خالي صادقي حساب کرده است. با توجه به شخصيت خاص صادقي هنوز هيچ خبري در مورد تمايل تيم ها به استخدام او، منتشر نشده است.
طالب لو و راه‌آهني ها
در حال حاضر تنها محمد غلامي را بايد به عنوان جدا شده رسمي راه‌آهن نام نهاد. اين بازيکن بعد از توافق با مسوولان فعلي راه‌آهن به پديده رفت. اما ساير بازيکنان بايد در مذاکره با عابديني سرپرست جديد اين باشگاه رضايت او را جلب کنند. بازيکنان فعلا تا روشن شدن تکليف به تمرينات نمي‌ روند اما اگر بنا به لجبازي هم باشد، نخواهند توانست در اين مدت کم رضايت نامه شان را از باشگاه بگيرند. وضعيت راه‌آهن در حال حاضر به شدت پيچيده است و مشخص نيست چه اتفاقي بيافتد. در اين بين وحيد طالب لو که با استقلال تمرين کرده، به دنبال راه حلي براي جدايي قطعي است.
حاتمي در انتظار پرسپوليس
بابک حاتمي مدافع سايپا که هنوز تحت قرارداد با اين باشگاه در ليست بازيکناني قرار گرفته که با فروششان بايد براي باشگاه سايپا درآمدزايي کنند. حاتمي در آستانه پيوستن به پرسپوليس قرار دارد او اگرچه طي چند روز گذشته طي مصاحبه هايي ادعاي عجيبي را مطرح کرده مبني بر اينکه باشگاه پرسپوليس بايد با خود او به توافق برسد اما بي گمان اين باشگاه سايپا است که بايد در روند مذاکرات شرکت کرده و رضايتنامه او را صادر کند. حاتمي روز قبل طي مصاحبه اي اعلام کرده بود اگر امروز باشگاه پرسپوليس براي جذب او با سايپايي ها به توافق نرسد، در سايپا خواهد ماند. اما به نظر مي‌ رسد با توجه به کمک مالي هدايتي، طاهري مديراجرايي باشگاه پرسپوليس مشکلي براي پرداخت مبلغ رضايتنامه او نداشته و اين بازيکن که در پست دفاع راست بازي مي‌ کند، طي امروز يا فردا سرخپوش خواهد شد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر