صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

کواچ: ذهنیت ایرانی ما را از سکوی جهانی دور کرد

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: به اعتقاد من تیم ملی ایران به خاطر ذهنیت ایرانی نتوانست به جمع ۴ تیم برتر مسابقات قهرمانی جهان راه پیدا کند.

کد خبر: 1276

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اسلوبودان کواچ، سرمربی صرب تیم ملی والیبال ایران در آستانه سال نوی میلادی با سایت فدراسیون والیبال صربستان گفت‌وگویی انجام داده و در مورد موفقیت‌ها و ناکامی‌های سال گذشته صحبت کرده است.

بوبان معتقد است تیم ملی ایران در مسابقات قهرمانی جهان به مدال خیلی نزدیک بود اما با عنوان ششمی به کار خود پایان داد. وی گفت: به اعتقاد من تیم ملی ایران به خاطر ذهنیت ایرانی نتوانست به جمع 4 تیم برتر مسابقات قهرمانی جهان راه پیدا کند. به نظر می‌رسد برای تیم‌های آسیایی، کسب نتیجه خوب در بازی‌های آسیایی،‌ مهم‌تر از مسابقات قهرمانی جهان است. آنها انرژی و انگیزه خود را برای قهرمانی در بازی‌های آسیایی حفظ کردند و همان طور که همه دیدند بازی‌های خوبی در مرحله نهایی مسابقات قهرمانی جهان از طرف تیم ملی ایران ارائه نشد. ما تا قبل از مرحله نهایی، بهترین والیبال‌ را بازی کردیم. این مهم‌ترین دلیل بود که ایران در لهستان روی سکوی قهرمانی نرفت.

کواچ در ادامه گفت: تیم ملی ایران اما در بازی‌های آسیایی، نتایج خوبی گرفت و به مدال طلا رسید با این حال من به عنوان یک مربی راضی نیستم چون اهمیت مسابقات قهرمانی جهان به مراتب بیشتر از بازی‌های آسیایی بود. کاملاً واضح است که کیفیت مسابقات جهانی از آسیایی بالاتر است و تنها 4 تیم از آسیا شانس حضور در مسابقات قهرمانی جهان را دارند. من امیدوارم که اهمیت مسابقات جهانی در ایران بیشتر درک شود چون من تا پایان المپیک با تیم ملی ایران قرارداد دارم و به دنبال موفقیت‌های بیشتر هستم.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان

ارسال نظر