صفحه نخست >> ورزشی تعداد نظرات: 0

فرکي: کي‌روش فقط نيمکت‌نشينان تيم ملي را تغيير داده است

سرمربي سپاهان اصفهان اعتقاد دارد سرمربي تيم ملي فقط بازيکنان نيمکت‌نشين اين تيم را تغيير داده و ليست او از بعد از بازي با بوسني در جام جهاني ۲۰۱۴ مشخص بود. حسين فرکي در گفت‌وگوي تلفني با برنامه ورزش و مردم در خصوص تفاوت جام

کد خبر: 1132

تسنيم/ سرمربي سپاهان اصفهان اعتقاد دارد سرمربي تيم ملي فقط بازيکنان نيمکت‌نشين اين تيم را تغيير داده و ليست او از بعد از بازي با بوسني در جام جهاني ۲۰۱۴ مشخص بود.
حسين فرکي در گفت‌وگوي تلفني با برنامه ورزش و مردم در خصوص تفاوت جام ملت‌هاي 2014 با جام ملت‌هايي که به عنوان بازيکن و مربي در آن حضور داشته است، گفت: قبل از هر چيز براي تيم ملي در جام ملت‌هاي آسيا آرزوي موفقيت مي‌کنم. ما سال‌هاست که نتوانسته‌ايم در اين رقابت‌ها پيروز شويم و بعد از جام جهاني انتظارات از تيم ملي به قدري بالا رفت که انشاءالله با حمايت همه ما اين تيم بتواند در جام ملت‌هاي اين دوره به قهرماني برسد.
وي افزود: تفاوت زماني که من در جام ملت‌ها به عنوان بازيکن حضور داشتم با اين دوره بسيار زياد است. در خاطر دارم که آن زمان (سال 1980) جنگ ايران و عراق بود که تيم ملي راهي جام ملت‌ها در کويت شد و با تمام مشکلاتي که داشت نتايج قابل قبولي کسب کرد و در نهايت سوم شد. از آن موقع سال‌ها مي‌گذرد و تيمي که قرار است در جام ملت‌هاي 2014 به ميدان برود تا حد زيادي با تجربه است، چرا که زمان زيادي از جام جهاني 2014 نمي‌گذرد و نتايج قابل قبولي که تيم ملي در اين رقابت‌ها کسب کرد در حال حاضر انتظارات را از اين تيم بالا برده است، هر چند بحث در خصوص عملکرد تيم ملي در جام جهاني زياد بود و نظرات متفاوت.
سرمربي تيم سپاهان اصفهان در خصوص ليست اخير کارلوس کي‌روش براي جام ملت‌هاي 2014 اظهار داشت: به عقيده من از زماني که سوت پايان ديدار ايران و بوسني در جام جهاني به صدا درآمد مشخص بود که تيم ملي با همان نفرات قرار است از جام ملت‌ها به ميدان برود. اين ليست به خوبي نشان‌دهنده اين مسئله است. اگر نگاهي به ليست بيندازيم متوجه خواهيم شد فقط از تيم‌هاي سپاهان، نفت تهران، استقلال و راه‌آهن بازيکن به تيم ملي دعوت شده و بقيه لژيونرها هستند.
فرکي ادامه داد: 12 بازيکن اين ليست از نفراتي بودند که در جام جهاني به ميدان رفتند که البته پولادي و منتظري هم مي‌توانستند در اين ليست باشند اما به خاطر مشکلاتي که داشتند از تيم ملي خط خوردند. مابقي در جام جهاني جزو نفرات ثابت تيم ملي بودند و در واقع بايد گفت کي‌روش فقط بازيکنان نيمکت‌نشين جام جهاني را براي جام ملت‌ها تغيير داده است.
وي در پاسخ به اين سؤال که شانس تيم ملي براي قهرماني در جام ملت‌هاي آسيا چقدر است، گفت: با توجه به اينکه مربيان تيم ملي اعتقاد داشتند از اين تيم در جام جهاني بسيار هوشمندانه بازي گرفته‌‎اند، به نوعي توقعات را بالا بردند. آنها حتي از عملکرد خود تمجيد و به تيم‌شان افتخار کردند. در حال حاضر آن تيم قرار است در يک مسابقات سطح پايين‌تر به ميدان برود. از اين‌رو طبيعي است که مردم انتظار داشته باشند که همان تيم در جام ملت‌ها نتايج قابل قبول بگيرد. به عقيده من شانس قهرماني ايران در جام ملت‌ها 50-50 است.
سرمربي تيم سپاهان اصفهان يادآور شد: ليست بازيکنان تيم ملي را بازيکنان باتجربه تشکيل مي‌دهند و با اين نظر که اين تيم پير است، موافقم. البته بازيکنان جواني در ليست تيم ملي هستند که بعيد مي‌دانم در جام ملت‌ها مورد استفاده قرار بگيرند. خوب است که بازيکني چون اميري و بيرانوند در ليست حضور دارند اما بهتر بود بازيکنان آينده‌داري چون خانزاده و شريفي هم به جام ملت‌ها مي‌رفتند تا براي جام جهاني 2018 به مرز پختگي برسند که البته کادر فني تيم ملي اين اعتقاد را نداشت.

نظرات بینندگان

ارسال نظر