صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

فیلم «چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت»، غافلگيري روز دوشنبه ۱۳ بهمن شد

در حالي بزرگترين اتفاق جشنواره تا پايان روز دوم فيلم سينمايي «چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت» بود، اما حرکات عجيب حامد بهداد در نشست رسانه‌اي فيلم «خانه دختر» اهالي رسانه را از تماشاي فيلم خوب جليلوند هم بيشتر غافلگير کرد.

کد خبر: 8396

فارس/ در حالي بزرگترين اتفاق جشنواره تا پايان روز دوم فيلم سينمايي «چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت» بود، اما حرکات عجيب حامد بهداد در نشست رسانه‌اي فيلم «خانه دختر» اهالي رسانه را از تماشاي فيلم خوب جليلوند هم بيشتر غافلگير کرد.
دومين روز از سي و سومين جشنواره فيلم فجر در حالي آغاز شد که جمعيت نسبتا خوبي سواي روز اول جشنواره از ساعت 10 صبح در برج ميلاد تهران حضور يافتند و روز سينمايي خود را با عاشقانه اي بنام «خداحافظي طولاني» به کارگرداني فرزاد موتمن آغاز کردند.
البته مهمان ويژه «خداحافظي طولاني» براي دومين بار متوالي به کاخ جشنواره آمد و او کسي نيست جز ابراهيم حاتمي کيا که گويا با نگاهي گزيده‌اي به کاخ جشنواره آمده است. فيلمسازي که سال گذشته پس از تماشاي «شيار 143» و انتخاب لحظه آخري اين فيلم به يکباره از کوره در رفت و به نقد سياست‌هاي سينمايي پرداخت، بايد ديد آيا براي جشنواره امسال هم فيلمي خواهد توانست سکوت او را بشکند يا خير؟
به هر ترتيب مستندهاي هميشه مظلوم جشنواره فيلم فجر نيز به مانند سنوات گذشته در يک تايم غريب و آن هم مابين اذان ظهر تا صرف نهار براي علاقمندان به هنر مستند نمايش داده شد.
و اما غافلگيري دومين روز جشنواره فيلم فجر که حال مخاطبان و اهالي رسانه را خوب کرد فيلمي آبرومندانه البته با چاشني نقد اجتماعي بنام «چهارشنبه 19 ارديبهشت» بود که البته پيشينه کارگردان اين اثر يعني وحيد جليلوند در عرصه مستندسازي اجتماعي و نويسندگي باعث رونق امروز جشنواره سي و سوم شد.

اما اين پايان کار نبود و حضور سحر احمدپور بازيگر فيلم سينمايي «چهارشنبه 19 ارديبهشت» با چادر در بين اهالي رسانه نظرات را به خود جلب کرد و البته برزو ارجمند يکي ديگر از بازيگران اين فيلم نيز در نشست خبري اعلام کرد که اصولا در سينما آدم بدشانسي است و براي ايفاي نقش در فيلم سينمايي «چهارشنبه، 19 ارديبهشت» 20سال صبر کرده که تمامي اين حرفها از سوي برزو ارجمند همراه با اشک و ياد پدر مرحومش استاد انوشيروان ارجمند بيان شد.
اما نوبت که به فيلم سينمايي «خانه دختر» رسيد کام از کام حامد بهداد باز شد و او طي نشست خبري اين فيلم بارها و بارها با انجام حرکات موزون و خنده هاي هميشگي خود ديگران را فقط در سالن سعدي وادار به خنده کرد به طوري که کمي چاشني از کوره در رفتگي را ميتوان از چهره سعيد قطبي زاده منتقد و مجري نشست اين فيلم فهميد.
و اما کمي از بحث قوي يا ضعيف بودن آثار سينمايي اين دو روز که بگذريم يک موضوع خيلي خيلي ساده ذهن اهالي رسانه را درگير کرده و آن موضوع اين است که خبرنگاران و عکاسان با چه سيستم و تکنولوژي اخبار و عکس هاي خود را در رسانه هاي خود منتشر کنند در حالي که از ساعت 10 شب بخش کافي نت اهالي رسانه در برج ميلاد تا 10 صبح فرداي آن روز به استراحت فرو مي‌رود!

نظرات بینندگان

ارسال نظر