صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

نيکي کريمي: بازيگر خوش شانسي هستم

نشست نقد و بررسي فيلم سينمايي «چهارشنبه، 19 ارديبهشت» بعد از ظهر ديروز در کاخ جشنواره برگزار شد.

کد خبر: 8356

فارس/ نشست نقد و بررسي فيلم سينمايي «چهارشنبه، 19 ارديبهشت» بعد از ظهر ديروز در کاخ جشنواره برگزار شد.
اين مراسم با حضور وحيد جليلوند (کارگردان)، محمدحسين لطيفي و علي جليلوند (تهيه کنندگان)، نيکي کريمي، برزو ارجمند، آفرين عبيسي، شاهرخ فروتنيان (بازيگران) و مرتضي پورصمدي (مدير فيلمبرداري) حضور داشتند.
به گزارش فارس، وحيد جليلوند در ابتداي مراسم گفت: فيلم سينمايي «چهارشنبه، 19 ارديبهشت» محصول همه گروه بود. من در اين اثر مؤلفهاي بسياري ديدم. تمام عوامل اين فيلم بدون اغراق مؤلف بودند و از همه سپاسگزارم.
نيکي کريمي نيز با گراميداشت ياد و خاطره زنده ياد انوشيروان ارجمند گفت: من با ايشان بازي نکردم ولي وقتي برزو را روي پرده ديدم ياد ايشان افتادم. من هيچ وقت با ايشان هم بازي نبودم ولي يادش گرامي باد. وي ادامه داد: فيلمنامه خوب کم است و من قبلا هم گفته ام که دلم ميخواهد با کارگردانهاي فيلم اولي کار کنم. وقتي هم فيلمنامه «چهارشنبه، 19 ارديبهشت» را خواندم خيلي خوشم آمد. بخشي هم کارگرداني است و آن شور و شوقي که کارگردان ميتواند داشته باشد و کارگرداني که ميتواند پاي کار بايستد که آقاي جليلوند اين گونه بودند.
لطيفي نيز در اين مراسم عنوان داشت: بار اصلي روي دوش علي جليلوند بود و من خوشحالم بابت اين همه دقت که در کار مشهود بود. معتقدم که هر سال بايد تعدادي از کساني که تجربه و آمادگي دارند، حق مسلمشان است که وارد عرصه سينما بشوند. روزها در گذر است و کساني بايد باشند که پرچم سينماي ايران را در دست داشته باشند. من سالهاست که وحيد جليلوند را ميشناسم و دغدغههاي او را ميشناسم که دنبال منبر و بلندگويي بود که حرفهايش را با مردم بزند. پورصمدي نيز در سخنان کوتاهي گفت: اميدوارم خراشي که اين فيلم در ذهن مسئولين اجتماعي ايجاد کرد، آنها را وادار به پاسخگويي کند. فيلم به نظر من بيش از اندازه تکان دهنده بود.
ارجمند نيز در بخش ديگري از مراسم عنوان داشت: اصولا در سينما آدم بدشانسي هستم و باورم نميشود اين همه خوش اقبالي را که در کنار اين اعتماد داشتهام. آرزويم اين بود که اي کاش با پدرم فيلم «چهارشنبه؛ 19 ارديبهشت» را تماشا ميکردم. من 20 سال براي بازي در اين نقش صبر کردم و خوشحالم که امروز آرزويم بر آورده شده است.ايراد ندارد که نقشم کوتاه بود.
نيکي کريمي نيز اظهارداشت: من آدم خوشانسي هستم چرا که در 25 سال گذشته فيلمنامههاي خوبي به من پشنهاد شده و در فيلمهاي خوبي بازي کردم در کارنامه هنريام چهار و پنج فيلم بد را هم داشتم و حالا که به گذشته نگاه ميکنم بر اين باورم برخي اشتباهاتي را در انتخاب فيلمهايم داشتم. و سعي دارم که ديگر اين اشتباهات را تکرار کنم و از اين به بعد تلاش ميکنم بار ديگر در سينماي متفکر حضور داشته باشم چرا که به اين نتيجه رسيدم هيچ چيز ارزش اين را ندارد که در يک کار متوسط حضور پيدا کنم با اينکه به خاطر سختگيري کارگردان گاهي بيش از 10 برداشت داشتيم اما از بازي در اين کار لذت بردم. وي تصريح کرد: حضور در فيلم «چهارشنبه، 19 ارديبهشت» احتياج به تمرکز بالايي داشت. کار راحتي نبود و آقاي جليلوند کارگرداني نيست که راحت بگيرد.
جليلوند در ادامه نشست با بيان اينکه تلاش ما تصوير يک رئال اجتماعي بود، عنوان داشت: ما همزمان هم نقد آدمي داشتم و هم اينکه او را مورد ستايش قرار داديم. کاراکتر اول فيلم با وجود اينکه زندگي پيامبر گونهاي ندارد اما فرد قابل ستايشي است. اين فيلم تلاش کرد که بازنمايي واقعيت کند ضمن اينکه يک اثر سينمايي باشد. بزرگان عرصه سينما ميگويند که معمولا فيلم سازان کارهايي را مي سازند که شباهتي به آن ندارد. در اين فيلم من هم همين کار را کردم و با وجود اينکه شيفته جلال هستم اما زندگي مشابه او را ندارم.
همچنين آفرين عبيسي نيز در اين مراسم عنوان غلاقه دارم با کارگردانهاي کار اولي کار کنم تا تجربههاي جديد را به دست آورم. وقتي فيلمنامه اين کار را خواندم به شدت تحت تاثير قرار گرفتم و بعد از مطالعه و در سن 63 سالگي موضوع جديدي را تجربه کردم. وي ادامه داد: من نقش عمه را در اين فيلم بازي نميکنم چون او را در اين فيلمنامه به نوعي مقصر ميدانستم اما بعد از صحبتهايي که با کارگردان اين کار داشتم راضي به بازي در اين نقش شدم و حالا که فيلم را در کنار مخاطبان ديدم خوشحالم که اين نقش را بازي کردم. در پايان اين جلسه گفت: امير آقايي روزي که به دفترم آمد، هرآنچه توانست کمکم کرد و گفت تمام تلاشم اين است که بعد از ديدن اين فيلم اگر هر کسي هر مقداري پول اضافه دارد، آن را به ديگران کمک کند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر