صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

«عصر يخبندان»+عکس / معرفي فيلم هاي جشنواره فجر سي و سوم؛

با آغاز سي و سومين دوره جشنواره فيلم فجر، بزرگ ترين جشن سينماي کشور، برآن شديم تا با معرفي فيلم هاي حاضر در بخش هاي مختلف جشنواره، امکان آشنايي مخاطبان علاقه مند و همراهان هميشگي آخرين خبر را با فيلم هاي اين دوره از جشنواره فراهم آوريم.

کد خبر: 8198

آخرين خبر/ با آغاز سي و سومين دوره جشنواره فيلم فجر، بزرگ ترين جشن سينماي کشور، برآن شديم تا با معرفي فيلم هاي حاضر در بخش هاي مختلف جشنواره، امکان آشنايي مخاطبان علاقه مند و همراهان هميشگي آخرين خبر را با فيلم هاي اين دوره از جشنواره فراهم آوريم.

نام فيلم:
عصر يخبندان

کارگردان:
مصطفي کيايي

کانديد شده در بخش:
سوداي سيمرغ

بازيگران:
مهتاب کرامتي، بهرام رادان، آنا نعمتي، سحر دولت شاهي، مينا ساداتي، محسن کيايي، بابک بهشاد، علي ميلاني، پوريا رحيمي سام، صدف طاهريان، علي کوچکي، فرهاد اصلاني، ژاله صامتي

خلاصه داستان:
در «عصر يخبندان» خارپشت ها تصميم گرفتند رنج خارهاي يکديگر را تحمل کنند، اما کنار هم باشند و به هم گرما بدهند، خارپشت ها تنها جانداراني بودند که در «عصر يخبندان» زنده ماندند

شعارفيلم:
مي‌ترسم تمام فکرهايي که مي‌کنم واقعيت داشته باشد.

درباره فيلم:
کيوان عليمحمدي درباره اين فيلم گفته است: فيلم سينمايي "ارغوان" فيلمي است که چشم ها و گوش ها را نوازش مي دهد و يک لحظه نخواهيد توانست از آن بگذريد. ما فيلمي ساخته ايم که با استانداردهاي دنيا همخواني دارد و هيچ عقده حقارت و ضعف اجتماعي را در فيلم نمايش نداده ايم و عميقا اعتقاد دارم که مخاطب پس از ديدن اين فيلم با احساس خوبي سالن سينما را ترک خواهد کرد. فيلم سينمايي ارغوان ادامه فيلمسازي من و اميد بنکدار از زمان فيلم کوتاه است و بهتر يا بدتر بودن مسئله اصلي ما نيست. ما تلاش مي کنيم تجربه جديدي در اين حوزه کسب کنيم.
«ارغوان» سومين فيلم بلند سينمايي اين دو کارگردان سينما است که پيش از اين ساخت «شبانه» و «شبانه روز» را در کارنامه خود دارند.
بنکدار و عليمحمدي فضاي فيلمسازي متفاوتي را در دستور کار خود قرار داند و پس از تجربه "شبانه و "شبانه روز" احتمالا بايد منتظر تکامل سينماي دلخواهشان در "ارغوان" باشيم.
فيلم «عصر يخبندان» چهارمين ساخته مصطفي کيايي، کارگردان جوان سينماي ايران در بخش سوداي سيمرغ سي و سومين جشنواره فيلم فجر حضور دارد. «عصر يخبندان» فيلمي پربازيگر و اجتماعي در همان حال و هواي کارهاي قبلي مصطفي کيايي است اما به دليل فضاي قصه، فيلم لحن متفاوت تر و شيريني کمتري دارد. فيلم قبلي مصطفي کيايي به نام «خط ويژه»، سيمرغ بلورين فيلم برگزيده تماشاگران و ديپلم افتخار نقش دوم مرد سي و دومين جشنواره فيلم فجر را دريافت کرده است. «عصر يخبندان» با 8 کاراکتر اصلي و در 42 لوکيشن فيلمبرداري شده است و به گفته لشکري(تهيه کننده)، از فيلم «خط ويژه» بهتر و قوي تر است. منصور لشکري قوچاني درباره فيلم «عصر يخبندان» گفت:

"فيلمي است که مردم قطعاً از آن لذت ميبرند زيرا مضمون آن يکي از دغدغه هاي اصلي جامعه است. اين اثر در راستاي کمک به مشکلات و بررسي شرايط موجود توليد شده است."

نظرات بینندگان

ارسال نظر