صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

چهره ها/ هديه متفاوتي که «مهناز افشار» براي تولدش گرفت

کد خبر: 8197

صبحانه آنلاين/ عزيزان ممنون از کامنتها و نظرات ارزشمند تک تک شما . من هميشه اشعار را دوست داشته ام و دغدغه هاي فردي خودم را ازآن برداشت کرده ام ، واقعيت اين است که هيچوقت براي بيشتر دوست داشته شدن يا دوست نداشته شدن قدمي بر نداشته ام ، چون ميدانستم واقعي نيست و حتي ماندگار هم نيست ، پس آنچه بودم و باور داشته ام را زندگي کردم ، حتي در مسيرم اشتباه حتما بوده که درس شده براي امروزم و فرداها .

نقدها ، تشويقها ، پرسشها و حتي نگرانيهاي شما برايم خيلي ارزشمند بوده و هست و بيشتر از اين خوشحالم که من را با عملکرد خودم ميسنجيد نه با ديگري و ديگران .

همه ما دغدغه داريم ، مشکلات داريم ، غم از دست دادن داريم به اندازه داشته و نداشته خودمان با هر تيتري که در جامعه داريم ، اما چه خوب و زيبا تر بود که با احترام بيشتري در کنا هم زندگي کنيم با تفاوت نژاد ، فرهنگ و زبان ، مثل همه جاي دنيا ، چرا نميشود ؟ اينروزها همه خشمگين ، عصبي و دنبال تسويه حساب هستيم ، عجولانه قضاوت ميکنيم ، بدون اينکه حتي براي دانستن آنچه بايد بدانيم ، جستجو کنيم ، شنيده هايمان را به هم انتقال ميدهيم ، قضاوت ميکنيم و حکم ميدهيم ، اين شکلي نه به اهدافمان فکر ميکنيم ، نه ارامشي داريم و نه موفق ميشويم ، جز حال بد خود هيچ چيز در بر ندارد . حيف است.

و موضوع ديگر ، راستش هيچوقت به خاطر ندارم مادرم درس هاي اخلاق و ايمان را با فرياد در دل ما فرزندانش جا داده باشد ، او تمامي آنچه را که موظف ميدانست از امامان و انسانهاي بزرگ در تاريخ که راهنماي اخلاق ، ايمان ، عشق ، انسانيت بودند را به ما آموخت و در دل ما با مهرباني جا داد و ماندگار شد ، پس نه نيازي به ريا دارد و نه ترسي در آن است . اينکه فکر کنيم با فرياد آنهم فريادي که باعث تخريب شود به هم ايمان و اخلاق و حتي انسانيت را يادآور شويم ، به نظر من تاثير ندارد و ارزش زيبايش کمرنگ ميشود . خوشحالم اينجا فضايي است که با شما لحظاتم را شريک ميشوم ، آموخته ها و تجربياتم با شما بيشتر ميشود و حس خوب و زيبايي به هم انتقال ميدهيم ، نقد ميکنيم ، تشويق ميکنيم ، و ياد ميگيريم از هم که ادبيات درستي بکار ببريم.

ببخشيد خيلي زياد شد اما دلنوشته اي بود با شما که هميشه در پناه خداوند مهربان باشيد و سلام. ممنونم که از سر صبر ميخوانيد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر