صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

«ليلا برخورداري»: هنوز مرا با «کبري» فخيم‌زاده مي‌شناسند

کد خبر: 7279

ايسنا/ ليلا برخورداري که با کاراکتر کبري در سريال پليسي «خواب و بيدار» (به کارگرداني مهدي فخيم‌زاده) شناخته شد، ايفاي نقش «نازنين» در سريال «سال‌هاي ابري‌»‌ را متفاوت دانست و از حضور در سريال مهدي کرم‌پور اظهار رضايت کرد.
او در عين حال گفت: هنوز هم مردم مرا با «کبري» مي‌شناسند.
بازيگر نقش نازنين در سريال «سال‌هاي ابري» همزمان با پايان اين مجموعه تلويزيوني در توصيف نقشش در اين مجموعه و تجربه مادر بودنش در اين کار توضيح داد: اولين بار بود که مادر بودنم در تلويزيون پررنگ نشان داده شد و پسر بزرگ داشتم. اوايل اين ماجرا برايم سخت بود و کمي جبهه گرفته بودم که چطور ممکن پسر بزرگ داشته باشم ولي بعد با صحبت‌هايي که با آقاي کرم‌پور- کارگردان سريال - داشتم، متوجه شدم که در قصه اشاره شده بود به اين که نازنين در سن کم ازدواج مي‌کند و خيلي زود بچه‌دار مي‌شود که شايد به همين دليل نتوانسته فرزندش را خوب تربيت کند.
وي ادامه داد: کاراکتر «نازنين» را به نوعي نماد نسل امروز خودم مي‌دانم. اين کاراکتر در واقع نماد آدم‌هايي است که حيران مانده‌اند و از گذشته خود برگشته‌اند و بين سنت و مدرنيته درگيرند و نمي‌دانند از زندگي چه مي‌خواهند؛ به عنوان بازيگر براي ايفاي نقشم در «سال‌هاي ابري» با نازنين ارتباط زيادي برقرار کردم تا نقشم طبيعي‌تر به نظر برسد. اصولا سعي مي‌کنم هميشه با نقش‌هايم همذات‌پنداري کنم. به نظرم نازنين نمونه‌اي از انسان واقعي است که ما نمونه‌هاي زيادي از آنها را در کنارمان مي‌بينيم. کاراکتر نازنين تک بعدي نيست بلکه چند وجهي است.
«نازنين» منفي صرف نيست
برخورداري سپس نقش نازنين در سريال «سال‌هاي ابري» را خاکستري دانست و عنوان کرد: به نظرم هر انساني تمام خوبي‌ها و بدي‌ها را با هم دارد و هيچ‌کس سياه يا سفيد مطلق نيست. نازنين هم داراي يکسري خوبي‌هاست و در مقابل يکسري بدي‌هايي هم دارد و به نظرم نقش خاکستري دارد. شايد ابتداي داستان خيلي از بينندگان احساس کردند که نقش نازنين منفي است، در حالي که اين‌طور نيست. نازنين در هر قسمت از «سال‌هاي ابري» يک برگه برنده رو مي‌کند. او زني است که خاطراتش را دوست دارد و گذشته‌اش را رها نمي‌کند. نازنين سرگردان است اما نمي‌تواند از گذشته‌اش دل بکند. او وسط يک پلي قرار دارد که بين گذشته و حال قرار دارد.
اين بازيگر در همين زمينه بيان کرد: ما در يک جامعه در حال گذار از سنت به مدرنيته زندگي مي‌کنيم؛ به همين خاطر است که مابين اين ماجرا قرار گرفته‌ايم و دست و پا مي‌زنيم. مشابه کاراکتر نازنين در ميان ما زياد هستند. ما علي‌رغم اينکه سنت‌هايمان برايمان مهم است اما از طرفي هم درگير مدرنيته هستيم. نازنين در اين سريال خودش را يک آدم تنها و شکست‌خورده مي‌بيند و حتي دست به خودکشي مي‌زند که البته او در حقيقت قصد خودکشي نداشته بلکه نيازمند توجه است تا کسي دستش را بگيرد. او زن خودخواهي نيست و براي برگرداندن زندگي و بچه‌اش خيلي تلاش مي‌کند.
بازيگر نقش نازنين سپس از ايفاي نقشش در «سال‌هاي ابري» اظهار خرسندي کرد و افزود: خوشحالم که ايفاي اين نقش به من سپرده شد. اصولا هميشه در نقش‌هايم تلاشم را مي‌کنم تا متفاوت باشم. در اين کار هم اينکه تا چه حد موفق بوده‌ام به نگاه مخاطب برمي‌گردد. اميدوارم مخاطب هم از کارم راضي باشد و توانسته باشم باورپذير باشم. اولين بار بود که با آقاي کرم‌پور تجربه همکاري داشتم که به نظرم تجربه خوشايندي بود و اميدوارم بازهم تکرار شود.
فرزاد حسني گزينه خوبي براي «سال‌هاي ابري» بود
وي که در «سال‌هاي ابري» نقش همسر فرزاد حسني را ايفا مي‌کرد، درباره ايفاي نقشش در مقابل اين مجري تلويزيون اظهار کرد: به نظرم فرزاد حسني براي ايفاي نقش فرهاد انتخاب بدي نبود و حتي خود من به عنوان ايفاگر نقش نازنين جزو کساني بودم که نسبت به انتخاب فرزاد حسني نظر مساعدي داشتم و با توجه به نگاهي که به قصه «سال‌هاي ابري» داشتم معتقد بودم انتخاب خوبي مي‌تواند باشد و نازنين و فرهاد مي‌توانند زوج خوبي باشند که خوشبختانه اين اتفاق هم افتاد و پاس کاري خوبي با هم داشتيم. اميدوارم بيننده هم راضي باشد.
بازيگر سريال‌هاي «خواب و بيدار»، «ساختمان 85»، «حس سوم» و... در بخش ديگري از گفت‌وگويش با ايسنا درباره‌ي گزيده کار بودنش در تلويزيون توضيح داد: در کل در انتخاب نقش‌هايم وسواس دارم و خيلي سختگير هستم؛ چراکه هميشه کيفيت برايم مهم‌تر از کميت است. سريال «سال‌هاي ابري» را هم همزمان با سه پيشنهاد ديگري که داشتم انتخاب کردم و با توجه به جوانبي که سنجيدم، پس از خواندن کامل متن از قصه خوشم آمد و در حال حاضر هم با توجه به بازخوردهايي که داشت خدا را شکر پشيمان نشدم و به نظرم انتخاب خوبي داشتم. به نظرم در وهله اول قصه بايد جذاب باشد تا من بازيگر هم در کار ديده شوم. زماني که قصه شکست مي‌خورد، طبيعتا تمام بازيگران هم شکست مي‌خورند.
برخورداري سپس تأکيد کرد: کارگردان، عوامل، تهيه‌کننده و بازيگران يک کار از جمله مسائل مهم و تأثيرگذار يک اثر خوب هستند. به عنوان يک بازيگر هميشه نسبت به نقش مقابلم حساسيت داشتم و دارم و هميشه برايم مهم است که چقدر در انتخاب‌هايم مي‌توانم بهترين باشم تا بيننده هم از من راضي باشد. شايد اين حساسيت‌ها باعث شده تا به يک بازيگر گزيده کار تبديل شوم.
مردم هنوز مرا با «کبري»ي مهدي فخيم‌زاده مي‌شناسند
بازيگر نقش کبري در سريال «خواب و بيدار» در بخشي ديگر از صحبت‌هايش به متفاوت بودن نقشش در سريال فخيم‌زاده اشاره کرد و يادآور شد: بهترين نقشم را در سريال «خواب و بيدار» با گريم خاصي که داشتم ايفا کردم و همان کاراکتر «کبري» اولين نقش حرفه‌اي و تأثيرگذارم در بازيگري بود. به نظرم کبري يک نقش پر و پيمان و تيپيکال بود؛ چراکه نقش‌هايي مثل کبري در بازيگري تيپ محسوب مي‌شوند نه شخصيت؛ خدا را شکر مي‌کنم که توانستم در ايفاي نقشم موفق و ماندگار شوم. «خواب و بيدار» يک سکوي پرشي برايم بود تا توانايي‌هايم را در بازيگري نشان بدهم. هنوز هم بعد از گذشت سال‌ها مردم مرا با کاراکتر کبري مي‌شناسند و برايشان جذاب است؛ چراکه نقش خاصي بود. سريال «خواب و بيدار» هم کار ويژه و مطرحي شناخته شد که اگر بازهم تکرار شود همچنان بيننده دارد. در کل جذابيت قصه اين مجموعه باعث شد تا کبري هم ماندگار شود.
وي در همين راستا به جذابيت فيلمنامه اشاره و تأکيد کرد: در وهله اول فيلمنامه در هر کاري مهم‌تر است؛ چراکه يک بازيگر با فيلمنامه خوب ديده مي‌شود. ابتدا قصه بايد ديده شود که من بازيگر هم ديده شوم و بتوانم عرض اندام کنم. اميدوارم از اين پس هم انتخاب‌هاي خوبي داشته باشم تا همچنان مردم از من راضي باشند؛ چراکه اصولا مخاطب خيلي برايم مهم است.
دست همه آنهايي که دوستم دارند را مي‌بوسم
او سپس از مخاطباني که پيگير نقش‌هايش در تلويزيون هستند تشکر کرد و گفت: هميشه وقتي مردم مرا بيرون مي‌بينند مي‌گويند چرا کم کار هستم؛ لازم مي‌دانم از کساني که نسبت به من لطف دارند و پيگير کارهايم هستند و همواره مرا تشويق مي‌کنند، تشکر کنم. دست همه آن‌ها را مي‌بوسم و دوستشان دارم. مطمئنا اگر کارهايي انجام بدهم که ارزشي نداشته باشد، مسلما مخاطب خودم را هم از دست خواهم داد. براي من کار خوب مهم است و ترجيح مي‌دهم گذشته‌ام را با هر کاري خراب نکنم.
ليلا برخورداري در پايان گفت‌وگويش اعلام کرد که در حال حاضر کار جديدي براي تلويزيون ندارد.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر