صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

تهيه‌کننده سريال «گذر‌ از‌ رنج‌ها»: دنيا از نگاه من بسيار شبيه «اوشين‌» است

علي‌لدني، تهيه‌کننده‌، در خصوص نحوه توليد سريال «گذر‌ از‌ رنج‌ها» گفت: سه سال پيش فريدون‌حسن‌پور‌، فيلمنامه‌اي را به دفتر من آورد که با خواندن آن به ساختش بسيار مشتاق شدم و با خواندن نقش «دنيا» به ياد «اوشين‌» افتادم؛ احساس مي‌کنم دنيا همچون اوشين‌، زندگي سختي دارد و در عين حال با مهرباني‌هايش به همه کمک مي‌کند.

کد خبر: 7278

باشگاه خبرنگاران/ علي‌لدني، تهيه‌کننده‌، در خصوص نحوه توليد سريال «گذر‌ از‌ رنج‌ها» گفت: سه سال پيش فريدون‌حسن‌پور‌، فيلمنامه‌اي را به دفتر من آورد که با خواندن آن به ساختش بسيار مشتاق شدم و با خواندن نقش «دنيا» به ياد «اوشين‌» افتادم؛ احساس مي‌کنم دنيا همچون اوشين‌، زندگي سختي دارد و در عين حال با مهرباني‌هايش به همه کمک مي‌کند.
وي ادامه داد: سريال «گذر‌ از‌ رنج‌ها» تحولات سياسي- اجتماعي سال‌هاي 1325 ‌تا‌ 1357‌ را در کنار يک زندگي واقعي به تصوير مي‌کشد.
اين تهيه‌کننده‌ عنوان کرد: از ويژگي‌هايي که اين سريال را از ديگر آثار متمايز مي‌کند مي‌توان به فضاي زيباي شمال کشورمان، نمايش آداب و رسوم و معماري گذشته‌، قصه‌ي جذاب و بازي با کيفيت بازيگران فيلم اشاره کرد که براي مخاطب انرژي و خاطره هاي زيادي را زنده مي کند.
وي ادامه داد: ما در اين سريال از بازيگران بومي زيادي استفاده کرديم به گونه‌اي که در سريال زندگي مي‌کردند و نظر خيلي از اهالي سينما و تلويزيون را به خود جلب کردند.
تهيه کننده‌ي سريال «از ياد رفته» در خصوص روند توليد سريال «گذر‌ از‌ رنج‌ها» اظهار داشت: سختي و شرايط دشوار سريال از لحظه به لحظه‌ صحنه‌هاي آن مشخص است؛ از زمان ساخت دکور تا مراحل پاياني تدوين رنج‌هاي زيادي را گذرانديم و حواشي و جنجال‌هاي به وجود‌آمده در دوران توليد خستگي ما را دو چندان کرد اما موضوعي که سبب مي‌شد با قدرت به کار خود ادامه دهيم همکاري و همدلي تمام اعضاي پشت صحنه و بازيگران بود.
وي پيرامون همکاري با فريدون حسن‌پور، گفت: داستان سريال «گذر‌ از‌ رنج‌ها» بر اساس اسناد واقعي است و زماني که خوانين بر رعايا تسلط داشتند را روايت مي کند. فريدون‌حسن‌پور، به زيبايي توانست رويدادهاي قبل از حکومت پهلوي را به نمايش بگذارد و از همکاري با وي راضي هستم.
لدني‌ در پايان خاطر نشان کرد: از سازمان صدا و سيما مي‌خواهم انگيزه روحي به سريال سازان بدهند زيرا با اين کار کمک بزرگي به آنها خواهند کرد.
من بسيار خوشحالم که مردم پا به پاي سريال «گذر‌ از‌ رنج‌ها» مي‌آيند؛ اين سريال شعار نمي‌دهد و واقعيت‌ها را بيان مي‌کند به همين دليل مردم آن را دوست دارند. اميدوارم مخاطبان همچنان اين سريال را دنبال کنند و از آن رضايت کامل داشته باشند.
گفتني‌است؛ سريال «گذر‌ از‌ رنج‌ها» هر شب ساعت 22 از شبکه 1 سيما به روي آنتن مي‌رود؛ تهيه‌ کنندگي‌ اين سريال را علي‌ لدني، و کارگرداني‌ آن را فريدون‌ حسن‌پور، به عهده دارند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر