صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

کارگردان «موقت»: اين فيلم يک ملودرام اجتماعي است+عکس

کارگردان فيلم «موقت» حضور فيلمش در جشنواره فجر را فرصتي مغتنم براي ديده شدن اثرش دانست.

کد خبر: 7276

سوره سينما/ کارگردان فيلم «موقت» حضور فيلمش در جشنواره فجر را فرصتي مغتنم براي ديده شدن اثرش دانست.
امير عزيزي که امسال با اولين تجربه بلند سينمايي به جشنواره فيلم فجر مي رود به سوره سينما گفت: من تفاوت چنداني به بخش سوداي سيمرغ،نگاه نو و هنر و تجربه قائل نيستم و به نظرم هر اسمي که داشته باشند اهميتي ندارد و مهمترين اتفاق حضور فيلم هايي است که در يکي از اين سه بخش انتخاب شده اند. از اين بابت من هم خوشحالم که فيلمم در جشنواره فجر حضور دارد و ديده مي‌شود.
وي افزود: من از سال ۸۲ دستيار کارگردان بودم و در سمت هاي مختلف سينمايي حضور داشتم. در اين سالها علاوه بر کسب تجربه فيلمنامه اي نوشتم که حين نگارش به حضور افرادي چون پگاه آهنگراني، نگارجواهريان، نازنين فراهاني و… در اين پروژه فکر مي کردم و خوشبختانه کاراکترهايي که در فيلم حضور داشتند مطابق با افرادي بود که پيش از اين در نظر داشتم. ۸۰درصد اين فيلم در فضاي تک لوکيشن يک خانه قديمي با قدمت ۵۰سال مي گذرد.

عزيزي که پيش از اين باکارگرداناني چون کيانوش عياري، رخشان بني اعتماد، احمدرضا درويش، محمدحسين لطيفي و… همکاري داشت گفت: «موقت» يک ملودرام اجتماعي تعليقي محسوب مي شود . سعي کردم نگاهي که در ساخت فيلم هاي کوتاهم داشتم را در اولين کار بلند سينمايي ام پياده کنم. علاوه بر اين کار فيلمنامه ديگري در دست دارم که دوسال پيش نوشتم و ترجيح مي‌دهم بعد از جشنواره فيلم فجر و درصورت مناسب بودن شرايط براي توليد تصميم بگيرم.
عوامل سازنده فيلم سينمايي «موقت» عبارتند از نويسنده و کارگردان: امير عزيزي، تهيه کننده: حسن آقاکريمي، مدير توليد: فريدون بخشايش، مدير فيلمبرداري: علي تبريزي، مشاور کارگردان: پرويز شهبازي، صدابرداران: جهانگيرميرشکاري، مهدي ابراهيم زاده، طراح صحنه و لباس: اميرحسين قدسي، طراح گريم: مرتضي متقي، برنامه‌ريز: افشين رضايي، دستيار اول کارگردان: درنا مدني، منشي صحنه: الهام عزيزي، عکاس و فيلم پشت صحنه: نيما آقا کريمي، بازيگران: پگاه آهنگراني، نازنين فراهاني، طاهره زنديان، ساناز عزيزي و بابک کريمي و با حضور نگار جواهريان.

نظرات بینندگان

ارسال نظر