صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

کارگردان «داره صبح ميشه»: حمايت از فيلم‌اولي‌ها فضاي سينما را حرفه‌اي‌تر مي‌کند

يلدا جبلي کارگردان فيلم "داره صبح ميشه" در خصوص بحث حمايت از فيلم اولي‌ها گفت: از من که حمايتي نشده ولي به طور قطع مي تواند کمک زيادي کند.

کد خبر: 7251

باشگاه خبرنگاران/ يلدا جبلي کارگردان فيلم "داره صبح ميشه"  در خصوص بحث حمايت از فيلم اولي‌ها گفت: از من که حمايتي نشده ولي به طور قطع مي تواند کمک زيادي کند.

وي افزود: وامي که به فيلم اولي ها داده مي‌شد، پشتوانه خيلي مهمي براي آنان بود ، خيلي از فيلمسازها با آن وام به راحتي توانستند فيلم بسازند اما در يکسال اخير حداقل اين وام شامل حال من و ظاهرا شامل حال کسي نشد در صورتي که با حمايت از اين بخش فضاي سينما حرفه‌اي تر مي‌شود.
وي در خصوص اينکه فيلم "داره صبح ميشه" در کدام بخش حرف بيشتري براي گفتن دارد عنوان کرد: بازيگران حرفه‌اي اين فيلم و فيلمنامه به طور قطع فارغ از من کارگردان مورد توجه قرار مي‌گيرند.
جبلي در خصوص جداسازي بخش بين‌الملل از جشنواره فجر گفت: به طور قطع آنهايي که در اين زمينه تصميم گرفته‌اند حس کردند که اتفاق بهتري مي‌افتد ولي خود من سالي که با يک فيلم کوتاه در جشنواره فجر حضور داشتم با وجود بخش بين الملل حس بهتري داشتم زيرا فيلم در جشنواره‌آي با ابعاد بين‌الملل به رقابت مي پرداخت که اکنون اينگونه نيست.
جبلي خاطر نشان کرد: بايد قصه‌ها را ساده، روان و نزديک به آدمهايي که اطراف ما زندگي مي کنند نوشت، و با فراهم کردن امکانات مناسب براي فيلمساز سعي کنيم به فضاي ساخت در سينماي حرفه‌اي نزديک شويم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر