صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

«رضا بنفشه خواه»: حوصله جشنواره فيلم فجر را ندارم

يک بازيگر قديمي تلويزيون تاکيد کرد ترجيح مي‌دهد بيننده نمايش باشد تا فيلم‌هاي سينمايي.

کد خبر: 7243

سوره سينما/ يک بازيگر قديمي تلويزيون تاکيد کرد ترجيح مي‌دهد بيننده نمايش باشد تا فيلم‌هاي سينمايي.
رضا بنفشه‌خواه گفت: آخرين تجربه سينمايي من که اکران شد «پوست موز» بود به کارگرداني علي عطشاني بود. بعد از آن در هر پروژه که بازي کردم، يا به شبکه نمايش خانگي مربوط مي‌شد يا تلويزيون. اخيرا نيز به مناسبت رحلت پيامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن(ع) فيلم تلويزيوني «برگ‌هاي پاييزي» به کارگرداني مهدي رمضاني، با بازي من از تلويزيون پخش شد.
وي افزود: علت کمرنگ شدنم در سينما به موارد گوناگوني بر مي گردد. گذشته از اينکه نقش هايي مناسب با سن و سال ما برايمان نوشته نمي‌شود، مناسبات اقتصادي موجود در سينما نيز خيلي پيچيده است. شايد بتوان گفت نوعي مافيا وجود دارد و حالا دفاتر پخش و سالنداران هستند که فهرستي از بازيگران را رديف مي‌کنند و از سازندگان مي‌خواهند از ميان آنان دست به انتخاب بزنند. در اين شرايط بديهي است که عده‌اي در حاشيه باقي بمانند.
بنفشه‌خواه در پاسخ به اين سوال که آيا براي او بازي در سينما با مديوم هاي ديگر تفاوت دارد، گفت: وقتي بازيگري به اعتبار خود مي‌انديشد با اين رويکرد به پروژه هاي مختلف قدم مي‌گذارد که من نسبت به مخاطب مسوول هستم و به غير از اين، کارگردانان ديگر نيز ممکن است با تماشاي اين اثر، مرا براي کار خودشان انتخاب کنند. بنابراين همان انرژي و حساسيتي که براي کار سينمايي وجود دارد، براي تجربه‌هاي ديگر نيز لحاظ مي شود.
اين بازيگر درباره اينکه آيا فيلم هاي جشنواره را دنبال مي‌کند، گفت: راستش را بخواهيد حوصله اماکن شلوغ را ندارم و اگر هم به سينما بروم به دعوت دوستانم در اکران‌هاي خصوصي است. بيشتر دوست دارم تئاتر را دنبال کنم. اگر به لحاظ مادي خيال کاملا آسوده داشتم، حاضر بودم براي اين هنر رايگان هم کار کنم، اما مي‌دانيم که درآمد تئاتر واقعا پايين است و بعد از چند ماه، يک مبلغ مختصر بين اهالي کار تقسيم مي‌شود که واقعا کافي نيست.
رضا بنفشه خواه در آثار زيادي همچون «وعده ديدار»، «جان سخت»، «بازي هاي پنهان»، «لبه تيغ» و … بازي کرده است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر