صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

تصويربرداري سريال «اتاق عمل» به کارگرداني «مهران مديري» از سرگرفته شد

تصويربرداري مجموعه تلويزيوني «اتاق عمل» در حالي از سر گرفته مي‌شود که مهران مديري تغييرات بسياري در متن‌ها انجام داده است.

کد خبر: 6629

فارس/ تصويربرداري مجموعه تلويزيوني «اتاق عمل» در حالي از سر گرفته مي‌شود که مهران مديري تغييرات بسياري در متن‌ها انجام داده است.
روز 26 آذرماه از سوي روابط عمومي مجموعه تلويزيوني «اتاق عمل» اعلام شد به دليل تغييراتي در متن و محتواي سريال اتاق عمل، ضبط اين سريال به مدت 20 روز متوقف شد که با بازنويسي و تغييراتي در متن و اجرا، ادامه توليد اين سريال از هفته آينده شروع خواهد شد.
درست 5 روز پس از اين ماجرا يعني 1 دي ماه رئيس کل سازمان نظام پزشکي ايران، در نامه‌اي به معاون سيماي رسانه ملي، خواستار جلوگيري از خدشه دار شدن جايگاه جامعه پزشکي در پخش برنامه‌هاي طنز شد. در پايان اين نامه 4 بندي، آمده بود سازمان نظام پزشکي جمهوري اسلامي ايران آمادگي خود را جهت همکاري و مشاوره در تهيه محتواي مناسب براي برنامه‌هاي مشابه اعلام مي دارد و در عين حال مصرانه تقاضا دارد در مورد ساخت سريال مذکور نهايت دقت و صلاح انديشي صورت پذيرد تا خداي ناکرده تصويري غيرواقعي و غيرمنصفانه از جامعه پزشکي و نظام سلامت در ذهن مردم ايجاد نگردد و موجب ناامني ذهني جامعه را فراهم نکند.
اما در اين دوره توقف ماجرا به همين جا ختم نشد و وزير بهداشت نيز در گفت‌وگويي اعلام کرد: مديري از هنرمندان توانمند کشور است و خوشحالم که لبخند را بر لب مردم مي‌نشاند و اين روزها مردم به خنديدن و خوشحال شدن نياز دارند اما اينکه ديوار جامعه پزشکي کوتاه است، مورد سؤال ما است.
وي ادامه داد: بايد خواسته رهبر که رعايت حرمت همه اقشار به ويژه پزشکان است مورد توجه قرار گيرد و بخش مهمي از درمان که اعتماد بيمار به پزشک است، خدشه‌دار نشود و به آنچه که به اين اعتماد آسيب بزند، به شدت مخالف هستيم و بايد براي جامعه پزشکي ارزش قائل شويم.
اين اظهارنظرها باعث شد حواشي درباره سريال 90 قسمتي مهران مديري هر روز بيشتر از گذشته شود و حتي در مقطعي سازندگان تصميم گرفتند ماجراي سريال را تغيير دهند و آن را به خانه سالمندان اختصاص دهند.
بازار داغ شايعات هم در اين ميان بي تاثير نبود و هرازچندگاهي اخبار غير رسمي مبني بر مخالفت علي اصغر پورمحمدي معاون سيما و يا محمد سرافراز رئيس سازمان صداوسيما با اين پروژه منتشر مي‌شد که هيچ وقت کسي آنها را تائيد يا تکذيب نکرد.
در نهايت توقفي که قرار بود 20 روز به طول انجامد، به 40 روز رسيد و حال زمزمه‌هايي مبني بر آغاز دوباره کار به گوش مي‌رسد. مهران مديري تا جايي که توانسته فيلمنامه را جرح و تعديل کرده و آن را به مذاق پزشکان خوش کرده است. حالا قرار است طي هفته‌هاي اخير تصويربرداري سريال «اتاق عمل» از سر گرفته شده و ادامه آن ساخته شود.
اين سريال قرار بود در فصل زمستان از شبکه تهران پخش شود که با توجه به توقف ساخت، پخش آن نيز به سال94 موکول شده است. ضمن اينکه با توجه به تغيير ماموريت شبکه تهران، احتمالا شبکه پخش سريال نيز تغيير مي‌کند.
اين اتفاقات در حالي افتاده که در اين مدت مهران مديري با محمودرضا تخشيد مديرکل امور نمايش سيما نيز ديدارهايي داشته است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر