صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

کارگردان فيلم«نزديک تر»:ادعاي ساخت شاهکار را ندارم

در نشست رونمايي از فيلم سينمايي «نزديکتر» به کارگرداني مصطفي احمدي و تهيه کنندگي سپهر سيفي که 28 دي ماه با حضور کارگردان، بهرام بدخشاني مدير فيلمبرداري، صابر ابر، پگاه آهنگراني بازيگران فيلم در پرديس سينمايي ملت برگزار شد، دربارهي اين فيلم صحبت شد.

کد خبر: 5954

باني فيلم/ در آستانه ي نمايش فيلم سينمايي «نزديک تر» در جشنواره ي فيلم فجر مطرح شد که اين فيلم، فيلم پرمدعايي نيست.
در نشست رونمايي از فيلم سينمايي «نزديکتر» به کارگرداني مصطفي احمدي و تهيه کنندگي سپهر سيفي که 28 دي ماه با حضور کارگردان، بهرام بدخشاني مدير فيلمبرداري، صابر ابر، پگاه آهنگراني بازيگران فيلم در پرديس سينمايي ملت برگزار شد، دربارهي اين فيلم صحبت شد.


در ابتداي جلسه مصطفي احمدي با اشارهبه شکلگيري اين فيلم توضيح داد: چهار سال پيش يک ايده با چند شخصيت در ذهنم شکل گرفت که آبان سال گذشته با هستي بشروتني کار وارد مرحله نگارش فيلمنامه شد، وقتي تمام شد آقاي توکلي به ما پيوستند و کاري کارستان کردند. ايشان فيلمنامهاي نوشتند که هرکارگردان ديگري ميبود آن را مي قاپيد. «نزديکتر» يک فيلم ملودرام است ژانري که در سينماي ايران کمتر قدر ديده و خيلي خوب است که آن بپردازيم. اين کارگردان در پاسخ به اين پرسش که چرا نام خود را به عنوان فيلمنامهنويس ذکر نکرده است؟ گفت: فکر ميکنم اعتبار کارگرداني آنقدر هست که نيازي به اعتباري بيشتري نداشته باشد. احمدي با يادآوري اينکه با عوامل حرفهاي که با او در اين فيلم همکاري داشتند، تاکيد کرد: شانس بزرگي که در زندگي داشتم اين بود که توانستم با دوستاني رفاقت کنم که در حرفه خودشان به شدت آدم حسابي هستند و منش، اعتبار، سواد و دانش دارند. خوششانس بودم که اولين انتخابهام با جواب مثبت روبرو شدم. در وهله اول توانايي، استعداد و انگيزه براي من خيلي مهم بود و دوستي هاي بين ما کمک کرد تا حرف همديگر را فهميم. ادعاي ساخت شاهکار را ندارم فقط ميخواهم به تماشاگر بها بدهم. کارگردان «نزديکتر» در پاسخ به چگونگي ارتباط با محمد بزرگنيا به عنوان مشاور کارگردان، توضيح داد:افتخار دستياري در دو فيلم را با آقاي بزرگنيا داشتم. ايشان در تصميمگيريهاي نهايي در کنار من بودند. هرجا کم ميآوردم آقاي بزرگنيا به من اعتماد به نفس ميدادند. در هنگام نوشتن فيلمنامه يا کارگرداني با اينکه جاهايي به شدت با هم اختلاف سليقه داشتيم اما ايشان در کنار من بودند و مشاوره ميدادند.


احمدي با تاکيد بر اينکه بدون ادعا فيلم اولش را ساخته است، گفت: ادعايي ندارم اما اميدوارم فيلمي ساخته باشم که نمايشگر جزييات دروني داستان باشد و دوست دارم تماشاگر به راحتي از ديدن خيلي از پلان ها نگذرد و با دقت به فيلم نگاه کند. سينما دوستان به بازي بازيگران دقت کنند ما مجموعهاي از بازيهاي درخشان را در اين فيلم داريم و سعي کرديم در روند انتقال جزييات به تماشاگر موفق باشيم.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر