صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

کارگردان فيلم «موقت»: به شعور مخاطب احترام مي‌گذارم

امير عزيزي کارگردان فيلم «موقت» گفت: درخواست پروانه ساخت را براي اين فيلم سه سال پيش داديم که رد شد. محوريت فيلم اسباب کشي و نقل مکان است. نام موقت هم به اين دليل روي آن گذاشته شد که جابجايي در فيلم، موضوع آن را تشکيل مي‌دهد. اين فيلم يک ملودرام اجتماعي است.

کد خبر: 5840

باشگاه خبرنگاران/ نشست مطبوعاتي فيلم «موقت» عصر امروز با حضور امير عزيزي کارگردان، حسن آقاکريمي تهيه کننده، نازنين فراهاني بازيگر و هوشيار خيام آهنگساز در پرديس ملت برگزار شد.
بنابراين گزارش، امير عزيزي کارگردان فيلم «موقت» گفت: درخواست پروانه ساخت را براي اين فيلم سه سال پيش داديم که رد شد. محوريت فيلم اسباب کشي و نقل مکان است. نام موقت هم به اين دليل روي آن گذاشته شد که جابجايي در فيلم، موضوع آن را تشکيل مي‌دهد. اين فيلم يک ملودرام اجتماعي است.
عزيزي اظهار داشت: خانم فراهاني از‌‌ همان ابتدا در جريان فيلمنامه بود و وقتي فيلمنامه را براي تهيه کننده فرستادم، با کمک وي و آقاي عياري فيلم ساخته شد. تلاش مي‌کردم فيلمي که مي‌سازم شبيه کارگرداني که دستيارش بودم نباشد، من مدتي دستيار آقاي کيانوش عياري بودم و مشاور کارگرداني قرار بود آقاي عياري باشد که به دليل مشغول بودن در يک پروژه ديگر آقاي شهبازي اين مسئوليت را برعهده گرفت و نظرات بسيار مفيدي را براي فيلم ارائه کرد.
اين کارگردان در ادامه بيان کرد: وقتي فيلمنامه را نوشتم اسامي بازيگران را مشخص کردم. براي من احترام به شعور مخاطب در فيلمسازي مهم است و براين اساس فيلمي را ساختم که اينگونه باشد.
وي در خصوص بازيگران اين فيلم گفت: من براي اين فيلم از اعضاي خانواده‌ام کمک گرفتم و يکي از نقش‌ها را خواهرم ساناز ايفا مي‌کند که دچار عقب ماندگي ذهني است. پس از مدتي رفت و آمد بازيگران در خانه ما، خواهرم که مدتي طول مي‌کشد تا به کسي نزديک شود، با گروه بازيگري صميمي شد و فيلم به جريان افتاد.
عزيزي همچنين عنوان کرد: اين اولين تجربه سينمايي من بود و من منتظر اولين اکران هستم تا واکنش مردم را بدانم.
حسن آقاکريمي تهيه کننده فيلم گفت: آقاي عزيزي فيلمنامه خوبي داشت و اين فيلمنامه از طريق آقاي عياري به دست من رسيد.
وي افزود: چيزي که در اين فيلمنامه من را جذب کرد، جديد و بديع بودن آن بود. تصور من اين است، پس از ديدن اين اثر متوجه حرف من خواهيد شد که سوژه آن بکر است.
تهيه کننده اين فيلم در ادامه، بيان کرد: موقت فيلم متفاوتي است که خارج از عرف عادي فيلم‌هاي ديگر است و مخاطبين خاص خواهد داشت. اگر به طور مناسب اکران شود، مورد توجه قرار خواهد گرفت.
تهيه کننده فيلم شعار اين فيلم را اينگونه بيان کرد: زندگي چيزي نيست که لب طاقچه عادت از ياد من و تو برود.
نازنين فراهاني بازيگر اين فيلم بيان کرد: من کار را مطالعه کردم و فضاي کار به گونه‌اي بود که در آن رابطه‌ها بايد شکل مي‌گرفت، بايد ساناز رابطه خوبي با ما مي‌داشت و من و خانم آهنگراني را به عنوان خواهر خود مي‌پذيرفت.
فراهاني در ادامه گفت: فکر مي‌کنم اثر موقت کار خوبي شده باشد و نقش من نقشي تازه بود که تا به حال تجربه‌اش نکرده بودم. فيلمنامه قابليت نزديکي به نقش را داشت و من با مشورت گروه کار خود را اجرا کردم.
هوشيار خيام آهنگساز اين فيلم بيان کرد: فيلم موقت يک اتفاق خاص است، يک حرکت جدي با يک قصه عميق. بايد اين فيلم را دو يا سه بار ديد. اين فيلم در تمام بخش‌هاي آن ويژه و خاص است. احساس من اين است که ترکيب عوامل باعث وقوع يک اتفاق خاص شده است.

آهنگساز اين فيلم در ادامه گفت: اين اولين تجربه بلند سينمايي من است و من قبلا در دو فيلم کوتاه تجربه آهنگسازي داشتم. در ابتدا قرار بود براي اين فيلم موسيقي ساخته نشود ولي کارگردان پس از مدتي جاي موسيقي را در فيلم خالي ديد و با من تماس گرفت.
وي عنوان کرد: داستان موقت براي من جذاب بود و مرا جذب دنيايي کرد که فکر مي‌کردم نمي‌توانم در آن وارد شوم. اين کار در کارنامه من نقطه شروعي متفاوت و نقطه عطف است.
وي در پايان گفت: نام موقت به نظر شخص من اشاره به برهه‌اي از زندگي ما دراد که موقتا در يک شرايط خاص قرار مي‌گيريم

پس از نشان دادن چند سکانس از فيلم از پوستر فيلم موقت که طراحي آن برعهده «روژان ايرجي» بوده است، توسط نازنين فراهاني رونمايي شد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر