صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

محمدرضا فروتن پوستر فيلم «شيفت شب» را رونمايي کرد »

بازيگر فيلم‌هاي «شب يلدا»،«اتوبوس شب»و «دو زن» در عين حال خاطرنشان کرد: البته حرفم به معناي آن نيست که اصلا به سيمرغ فکر نکرده باشم چون زمان‌هايي به آن فکر کرده‌ام؛ زماني که کارهايي را که دوست داشته‌ام، بازي کرده‌ام و فکر مي‌کردم کارم بايد ديده مي‌شد، آن زمان‌ها منتظر بودم اما شايد نه تنها به خاطر کارهايي که انجام داده‌ام بلکه به خاطر کارهاي خوبي که مهجور ماند‌، کم کم اين حس در من شکل گرفت.

کد خبر: 5730

ايسنا/ پوستر فيلم‌سينمايي «شيفت شب» جديدترين ساخته نيکي کريمي توسط محمدرضا فروتن بازيگر اين فيلم رونمايي و شعار فيلم هم توسط ليلا زارع ديگر بازيگر فيلم مطرح شد.
آخرين روز از برنامه «يک فيلم، يک سلام» در آستانه‌ي جشنواره‌ي فيلم فجر با برگزاري نشست فيلم«شيفت شب» به کارگرداني نيکي کريمي برگزار شد.

در اين نشست، محمدرضا فروتن و ليلا زارع بازيگران اين فيلم و علي اصغري يکي از دو فيلمنامه‌نويس آن، توضيحاتي درباره اين اثر ارايه کردند.

فروتن که تنها با فيلم «شيفت شب» در جشنواره‌ي فيلم فجر حضور دارد در اين نشست که روز سه‌شنبه 30 دي ماه در پرديس سينمايي ملت برگزار شد، در پاسخ به اين پرسش که امسال چقدر بخت خود را براي گرفتن سيمرغ جشنوار بالا مي‌داند، توضيح داد: سال‌هاست که ديگر به سيمرغ جشنواره فجر فکر نمي‌کنم چون در سال‌هاي اخير اين سيمرغ بيشتر سفارشي شده و معنايش را از دست داده است.

بازيگر فيلم‌هاي «شب يلدا»،«اتوبوس شب»و «دو زن» در عين حال خاطرنشان کرد: البته حرفم به معناي آن نيست که اصلا به سيمرغ فکر نکرده باشم چون زمان‌هايي به آن فکر کرده‌ام؛ زماني که کارهايي را که دوست داشته‌ام، بازي کرده‌ام و فکر مي‌کردم کارم بايد ديده مي‌شد، آن زمان‌ها منتظر بودم اما شايد نه تنها به خاطر کارهايي که انجام داده‌ام بلکه به خاطر کارهاي خوبي که مهجور ماند‌، کم کم اين حس در من شکل گرفت.

فروتن اضافه کرد: اميدوارم امسال اين اتفاق نيفتد و به کساني که حقشان است جايزه داده شود و سيمرغ دوباره معناي خود را پيدا کند.

او درباره نقش‌اش در فيلم «شيفت شب» توضيح داد: در اين فيلم نقش مردي را دارم که در بحران‌هاي مالي و فشارهاي اقتصادي قرار مي‌گيرد‌ و همين موضوع فشارهاي رواني بر او تحميل مي‌کند و باعث مي‌شود رابطه‌اش با همسرش تحت الشعاع قرار بگيرد.

فروتن همکاري با نيکي کريمي را بسيار لذت بخش‌ توصيف و اظهار اميدواري کرد که باز هم با او همکاري داشته باشد.

وي درباره پيش بيني استقبال تماشاگران از اين فيلم گفت: نمي‌توانم استقبال را حدس بزنم، چون هنوز فيلم را نديده‌ام.

فروتن در عين حال ابراز اميدواري کرد: فضاي مناسب براي فيلم‌هايي که توان ارتباط با مخاطب دارند فراهم شود تا آنها به خوبي ديده شوند.

بازيگر فيلم‌هاي «زير پوست شهر»،«زن دوم» و «قرمز» يادآور شد: بعضي از فيلم‌ها اين پتانسيل و توان را دارند که بيشتر درباره آنها صحبت شود و بهتر ديده شوند. اميدوارم فيلم«شيفت شب» هم به اندازه پتانسيل و حرفي که دارد، ديده شود.

به گزارش ايسنا‌، در اين نشست که با اجراي احسان کرمي برگزار شد‌، ليلا زارع ديگر بازيگر فيلم «شيفت شب» نيز درباره اين اثر گفت: اين فيلم يک کار اجتماعي است و خانواده‌اي کوچک را نشان مي‌دهد.

اين بازيگر که در اين فيلم علاوه بر محمدرضا فروتن با يک دختر بچه‌ همبازي است، درباره اين تجربه توضيح داد: دختر بچه فيلم ما آنقدر باهوش و حرفه‌اي بود که هيچ مشکلي در همکاري با او نداشتيم.

زارع در پاسخ به اين پرسش که چقدر شانس خود را در گرفتن سيمرغ بالا مي‌داند‌، گفت: هنگام کار فقط به کيفيت و نتيجه کار فکر مي‌کنم. هنوز فيلم را به طور کامل نديده‌ام اما بخش‌هايي از آن را ديدم که دوستش داشتم. به هر حال جايزه براي همه خوشايند است، ولي بازيگر حين کار به جايزه فکر نمي‌کند. ضمن اينکه تا وقتي همه فيلم‌ها را نبينم‌، فکر کردن درباره جايزه غلط است.

به اعتقاد وي؛ «شيفت شب» فيلمي است که تماشاي آن براي همه خوب و خوشايند است زيرا داستاني را روايت مي‌کند که در جامعه ما به وفور وجود دارد.

ليلا زارع ابراز اميدواري کرد که امسال جشنواره پررونقي داشته باشيم.

او خطاب به مخاطبان گفت: خوب است همه فيلم‌ها را ببينيد تا معلوم شود امسال چه جشنواره‌اي داريم.

در اين نشست، علي اصغري که همراه با نيکي کريمي فيلمنامه «شيفت شب» را نوشته است، با ارائه توضيحاتي درباره روند تکميل اين فيلمنامه يادآور شد: نزديک 9 ماه روي فيلمنامه کار و پنج شش بار آن را بازنويسي کرديم، البته در حين توليد و فيلمبرداري هم روتوش‌هايي داشتيم و در مجموع فيلمبرداري ما چهل روز طول کشيد.

اصغري اضافه کرد: اين فيلم اصلا کار تلخي نيست، بلکه کاري اجتماعي و خانوادگي است و قصه زني است که زندگي خوب و آرامي دارد اما با شنيدن يک خبر در ميابد طوفاني در راه است و مي‌کوشد جلوي طوفان را بگيرد.

اين فيلمنامه نويس و نمايشنامه نويس متذکر شد: اين فيلم متفاوت‌ترين کار خانم کريمي است و برخلاف فيلم‌هاي قبلي‌اش که مستندگونه بود ‌، روي قصه تاکيد زيادي دارد.

اصغري با اشاره به بار اجتماعي اين فيلم خاطرنشان کرد: فيلم ما آسيب شناسي دارد اما تلخ و نااميد کننده نيست.

اين نويسنده با اشاره به ديگر ويژگي‌هاي فيلم«شيفت شب» افزود: فيلمي است که به راحتي تمام اعضاي خانواده با آن ارتباط برقرار مي‌کنند و هشداري است به همه ما که سعي نکنيم به زور و با هر قيمتي طبقه خانواده‌امان را تغيير دهيم،در واقع اين فيلم درد مشترکي است و قطعا بازخورد خوبي خواهد داشت چون از سينماي قبلي خانم کريمي فاصله گرفته است.
در پايان نشست، ليلا زارع شعار فيلم‌ را با اين مضمون بيان کرد: «آيا بهتر است،بيشتر بدانيم؟»
سپس پوستر اين فيلم که توسط عليرضا نصرتي طراحي شده بود توسط محمدرضا فروتن رونمايي شد.
نيکي کريمي تهيه‌کننده و کارگردان فيلم «شيفت شب» به دليل کسالت، نتوانست در اين نشست شرکت کند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر