صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

«علي اکبر ثقفي»:«مردي که اسب شد» متفاوت ترين فيلم جشنواره فجر

نشست خبري فيلم «مردي که اسب شد» از سري برنامه‌هاي «يک فيلم يک سلام» با حضور عوامل فيلم و بدون حضور کارگردان آن برگزار شد.

کد خبر: 5267

باشگاه خبرنگاران/ نشست خبري فيلم «مردي که اسب شد» از سري برنامه‌هاي «يک فيلم يک سلام» با حضور عوامل فيلم و بدون حضور کارگردان آن برگزار شد.
نشست مطبوعاتي فيلم «مردي که اسب شد» با حضور علي اکبر ثقفي تهيه کننده، امين جعفري فيلم بردار، مليسا ذاکري و لون هفت وان، بازيگران اين فيلم عصر امروز در پرديس ملت برگزار شد.

علي اکبر ثقفي، تهيه کننده فيلم «مردي که اسب شد» گفت: اين فيلم حال و هواي فيلم‌هاي قبلي اميرحسين ثقفي را دارد. ايده‌ي اين فيلم پس از فيلم «همه چيز براي فروش» به ذهن اميرحسين ثقفي آمد و او اعتقاد دارد که جدي ترين کار او همين فيلم است.

وي افزود: اين فيلم داراي رنج دروني است. از سخت ترين کارهايي است که من و اميرحسين در آن با هم همکاري داشته‌ايم. بيش از 5 ماه بازبيني لوکيشن طول کشيد و در سه استان گلستان، مازندران و گيلان فيلمبرداري انجام شد، چون مناطق اين استان‌ها ممکن است پس از مدتي با ساخت و ساز پر شود، بازبيني اين مناطق چند ماه به طول انجاميد. ما در اين فيلم 50 سکانس و پلان داشتيم.

تهيه کننده‌ي «مردي که اسب شد» در ادامه اظهار داشت: براي اظهار نظر در مورد فيلم بايد آن را ديد. انسان‌ها براي چيزهايي که ندارند، مي‌جنگند.

وي گفت: در مورد فيلمبردار اين فيلم نيز بايد بگويم که امين جعفري در اين کار بسيار شاخص بود و سکانسي که قرار است در اين برنامه نمايش داده شود، يک سکانس بسيار خاص 6 دقيقه‌اي است با يک صحنه‌ي باراني. من قبل از ساخت اين فيلم با اين گونه فضاها غريبه بودم اما بايد بگويم که اين فيلم متفاوت ترين فيلم جشنواره فجر است. سياست‌هاي مسئولان جشنواره در اين بود که اين فيلم در بخش هنر و تجربه نمايش داده شود و بايد بگويم که فيلم «مردي که اسب شد» سينماي واقعي است.

ثقفي همچنين اظهار داشت: براي فيلم‌ساز و هنرمند جايزه مقطعي است و چيزي که فراتر از اين مسائل است،‌ عدالتي است که بايد رعايت شود. در برخي موارد فيلم‌ها خودشان حق خودشان را مي‌گيرند و شايد در جشنواره موفق به کسب جايزه نشوند، اما ماندگار خواهند بود. جشنواره يک جشن است که بايد در آن شاد باشيم و به تصميمات هيات داوران احترام بگذاريم.

ثقفي در پايان گفت: من مايل بودم که بازيگران فيلم چهره‌ و شناخته شده باشند اما اميرحسين ثقفي زير بار نمي‌رفت و کساني را که مدنظر داشت، براي اين فيلم انتخاب کرد.

لوون هفت وان، بازيگر اين فيلم بيان کرد: اميرحسين ثقفي يک فيلمساز قوي است که فيلم‌هاي بسيار گيرا و جذاب ساخته است. براي من جايزه اصلا اهميتي ندارد و بايد کار را دوست داشته باشم تا در آن بازي کنم.

وي ادامه داد: اميرحسين ثقفي يک هنرمند و يک فيلمساز واقعي و يک آنجلوپلوس شرقي است.

هفت وان در مورد نقش خود گفت: نقشي که من بازي مي‌کنم، يک فرد مجنون است که يک دنياي خاص دارد.

مليسا ذاکري، ديگر بازيگر فيلم «مردي که اسب شد» گفت: اين فيلم دنياي پر رازي دارد. زماني که آقاي اميرحسين ثقفي يک مقطع زماني را براي بازديد لوکيشن‌ها مي‌گذاشت، من براي نزديک شدن به شخصيت‌ام تمرين مي‌کردم. نقش من، نقش يک دختر است به نام راحله که دنياي پر رازي دارد.

وي از تهيه کننده و کارگردان اين فيلم تشکر کرد.
امين جعفري مدير فيلمبرداري فيلم «مردي که اسب شد» گفت: در فيلم لوکيشن‌هايي وجود دارد که هيچکس تا به حال آن‌ها را نديده است و تا به حال کسي به آنجا پا نگذاشته است. نوع دوربين در حال حرکت را خود کارگردان پيشنهاد داد و از همان ابتدا روش دوربين روي دست رد شد. بايد از خانم سروش به خاطر طراحي صحنه و همچنين از طراح گريم که طراحي بسيار درخشاني داشت، تشکر کنم. قطعا هيچ فيلمي در اين جشنواره شبيه «مردي که اسب شد» نيست.

اين فيلم اولين اثري بود که من دوربين را روي دست نگرفتم و ويژگي بزرگ اين فيلم اين بود که يک ماه قبل از شروع، تکليفمان مشخص بود و همه چيز براي توليد فيلم فراهم بود و اين مورد در سينما بسيار استثنا است.

گفتني است؛ شعار فيلم، همان نام آن است يعني «مردي که اسب شد»؛ و پوستر موقت جشنواره توسط مليسا ذاکري بازيگر فيلم رونمايي شد. پوستر و تيزر فيلم «مردي که اسب شد» در حال آماده سازي است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر