صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

کارگردان «فرار از قلعه رودخان»: خانواده‌ها اين فيلم را ببينند، رهايش نمي‌کنند

کارگردان «فرار از قلعه رودخان»: خانواده‌ها اين فيلم را ببينند، رهايش نمي‌کنند

کد خبر: 5167

تسنيم/ غلامرضا رمضاني کارگردان فيلم«فرار از قلعه رودخان» در مراسم معرفي آن گفت: مسأله اصلي قصه فيلم ما درباره نوجوانان است که نسل زودرنج و حساسي هستند و ما نسبت به آنها بي تفاوت هستيم و در اين فيلم سعي کردم بيشتر روي اين مسأله تمرکز کنم.
برنامه «يک فيلم يک سلام» در ادامه روز سوم برگزاري به معرفي فيلم «فرار از قلعه رودخان» با حضور غلامرضا رمضاني کارگردان و نويسنده، حسن آقاکريمي تهيه‌کننده، شکرخدا گودرزي، اميررضافلاحي و عليرضا مهران بازيگران آن پرداخت.


در ابتداي اين مراسم غلامرضا رمضاني کارگردان درباره آن گفت: مسأله اصلي قصه فيلم ما درباره نوجوانان است که نسل زودرنج و حساسي هستند و ما نسبت به آن‌ها بي‌تفاوت هستيم و در اين فيلم سعي کردم بيشتر روي اين مسأله تمرکز کنم. اين فيلم با سهميه کودک و نوجوان به دليل برگزيده شدن در جشنواره فيلم کودک اصفهان به طور مستقيم و بدون آنکه داوران آن را ببينند به جشنواره آمد اما دوست داشتم داوران اين فيلم را ببينند و مطمئنم اگر سهميه نداشت، باز هم با نظر داوران به جشنواره راه پيدا مي‌کرد.
وي افزود: در جشنواره فيلم اصفهان حتي يک تماشاگر از سرجايش بلد نشد و اگر خانواده‌ها اين فيلم را ببينند، آن را‌‌ رها نمي‌کنند و فکر مي‌کنم يکي از فيلم‌هاي مورد توجه منتقدان و تماشاگران خواهد بود. به نظرم اين فيلم بدون نياز به حاشيه سازي و تبليغات تصنعي موفق‌ترين فيلم جشنواره فجر امسال است.

رمضاني درباره علت استفاده از بازيگران تئا‌تر يادآور شد: در تمام فيلم‌هايم يا از بچه‌هاي تئا‌تر يا نابازيگر استفاده کردم. اولين دليل آن اين است که با تئا‌تر وارد اين عرصه شدم و دليل ديگر اين است که به نسبت ساير طيف‌ها با اين گروه بهتر مي‌توانم ارتباط برقرار کنم.

اميررضا فلاحي درخصوص همکاري خود با رمضاني گفت: تئا‌تر را‌‌ رها نکردم که به سينما بيايم. من قبلا در پروژه‌هاي سينمايي ديگر بودم. اين پروژه به علت تعدد لوکيشن خيلي دشوار بود اما در کنار يک گروه خوب و صميمي به يک خاطره خوب مبدل شد.

عليرضا مهران بازيگر فيلم نيز درباره چگونگي کار با رمضاني توضيح داد: چند عنصر براي انتخاب کار براي بازيگر نقش دارد. کارگردان، فيلمنامه و تهيه کننده خوب در انتخاب بازيگر قطعا نقش دارد. اين فيلم جزو کارهايي است که اگر به اکران عمومي برسد، حرفي براي گفتن دارد.

وي افزود: رمضاني کارگرداني است که به راحتي مي‌توان با او ديالوگ برقرار کرد. اين اتفاقي است که کمتر به درستي ميان بازيگران تئا‌تر و کارگردانان سينما مي‌افتد.

ارتباط خوب ميان کارگردان، گروه بازيگري و توليد نتايج خوبي را به بار مي‌آورد. مطمئنم پس از نمايش اين فيلم اتفاق خوبي براي اين فيلم خواهد افتاد که باعث تلنگر زدن به خانواده‌ها مي‌شود. اين فيلم دغدغه کودکان و نوجوانان در کل جامعه را مطرح مي‌کند و مربوط به طيف خاصي نيست و همه مي‌توانند آن را ببينند.

شکرخدا گودرزي نيز گفت: به عنوان کارگردان تئا‌تر معتقدم بازي گرفتن از بازيگراني که نيمي از آن‌ها حرفه‌اي و نيمي ديگر نابازيگرند، کار سهل و ممتنعي است. مديريت روحي و رواني اين نوجوانان در مدت 40 روز کاربسيارسختي بود که رمضاني توانست با موفقيت از پس آن برآيد.

گودرزي در مورد ويژگي‌هاي اين فيلم بيان کرد: فرار از قلعه‌رودخان فيلمي با تصاوير زيبا، قصه جذاب و لوکيشن‌هاي متفاوت است که در عين سادگي از لحاظ تصويري چشم‌اندازهاي دلنوازي دارد.

حسن آقا کريمي تهيه کننده نيز توضيح داد: در بودجه فيلم‌ها استفاده از بازيگران شناخته شده و ستاره تأثيرگذار است. ما حدود 70 نفر بوديم که بخشي از بودجه صرف هزينه اقامت و لوکيشن و بازيگر بود. اين فيلم آن قدر توانايي دارد که بدون حضور بازيگران شناخته شده موفق باشد. تصور مي‌کنم اکران موفقي داشته باشد چون بازخورد آن را در اصفهان ديديم. اين فيلم به قصد نمايش در جشنواره نيست و علاوه برآن آموزنده و سرگرم کننده است.

در پايان اين مراسم رمضاني شعار فيلم را «مثبت باش پسر! مثبت باش!» عنوان کرد و از پوس‌تر فيلم نيز رونمايي شد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر