صفحه نخست >> هنر تعداد نظرات: 0

اکران فيلم «ناشکسته» آنجلينا جولي ممنوع شد

«ناشکسته» (ناگسستني) ، فيلم جديد «آنجلينا جولي» درباره جنگ جهاني دوم، ظاهرا در ژاپن به نمايش گذاشته نخواهد شد.

کد خبر: 5160

کافه سينما/ «ناشکسته» (ناگسستني) ، فيلم جديد «آنجلينا جولي» درباره جنگ جهاني دوم، ظاهرا در ژاپن به نمايش گذاشته نخواهد شد.
«ناشکسته»(ناگسستني)، فيلم جديد «آنجلينا جولي» درباره جنگ جهاني دوم، با وجود اينکه در هفته اول نمايش خود که همزمان با کريسمس آغاز شد، در آمريکا 47.3 ميليون دلار فروش داشته است، ظاهرا در ژاپن به نمايش گذاشته نخواهد شد. شرکت «توهوتووا» که در ژاپن مسئوليت اکران فيلم هاي کمپاني «يونيورسال پيکچرز» را به عهده دارد از توضيح دليل عدم نمايش اين فيلم خودداري کرده است.

نظرات تند جناح راستي هاي ژاپني مي تواند دليل اين مسئله را به وضوح توضيح دهد، در اين ميان گروه راست گراهاي اينترنتي که به هيچ سازمان خاصي وابسته نيست نظرات مخالف خود را به طور گسترده در رابطه با اين اين فيلم در سايت ها و وبلاگ هاي مختلف بيان کرده اند.

اين فيلم که «جک اوکانل» در آن نقش «لوئيس زامپريني» – يکي از توپچي هاي جنگ جهاني دوم- را ايفا مي کند، شامل صحنه هايي مي شود که قهرمان فيلم توسط يکي از ماموران ساديسمي ارتش ژاپن – که نقش آن را «مياوي»، ستاره ژاپني بازي مي کند- مورد شکنجه قرار مي گيرد.

برخي پست هايي که درباره اين فيلم منتشر شده اند از اين قرارند: «نمايش رفتارهاي غير انساني که در ذهن هيچ انساني نمي گنجند اين فيلم را تبديل به يک فيلم کاملا ضدژاپني کرده است»،«آنجلينا جولي وقتي به ژاپن مي آيد آن لبخند تجاري را به نمايش مي گذارد و مي گويد من عاشق ژاپن هستم ولي در کشور خودش يک فيلم دروغين مي سازد که نفرت او از ژاپن را نشان ميدهد».

شايد توزيع کنندگان خارجي حق نمايش سينمايي يا خانگي اين فيلم در ژاپن را خريداري کنند ولي تا کنون هيچ شرکت داخلي علاقه اي به نمايش اين فيلم از خود نشان نداده است.

پيش از اين نيز فيلم هايي که خشم راستي هاي ژاپني را برانگيخته بودند در اکران با مشکل مواجه شده اند. مستند استراليايي «خور» که راجع به سلاخي دلفين ها در يکي از بندرگاه هاي غربي ژاپن بود نيز در سال 2009 با اعتراض گسترده و تجمع راست گرايان ژاپني مواجه شد.

حتي «کازوئيرو سودا» مستند ساز ژاپني نيز مورد خشم و نفرت هموطنان خود قرار گرفته و به چپي بودن و جاسوسي براي چين و کره متهم شده است. اين عکس العمل هاي تندرو باعث به وجود آمدن پديده خودسانسوري در صنعت فيلم سازي ژاپن شده است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر